Позначення адрес в Україні - нові правила (обговорення)

Це буде не за правописом. Див §35 та §106.

А Голуба́ вулиця і вулиця Го́луба то приклади про те що порядок слів важливий.

Нажаль, Андрію, соціальний капітал важко напрацьовується та швидко втрачається. Ти свій втратив вже давненько, коли писав всякий непотріб замість назв. Твої зауваження недоречні.

Я погоджуюся з @Myazyk, що приставки типу “бічна” добре писати через дефіс після основної частини назви, якщо це відповідає TotG. Це зменшить кількість різних типів урбанонімів і більше відповідає природній мові, як такі об’єкти називають люди.

Але з іншого боку, таких назв не так й багато

А зауваження мої якраз дуже доречні й актуальні, бо я спілкуюсь з людьми, ходжу по місцевості, а не проводжу дні за компом у закритому помешканні.

Їх не так уже й мало насправді

Що стосується §35 , то це справді буде не згідно правопису, але карта буде менш загромаджена. Написи, по можливості, на мапі потрібно мінімізовувати.

А от §106 не має до назв вулиць відношення. Бо у параграфі йдеться про дати, а у нас йдеться про назви.
Наприклад, у цих реченнях випадки будуть різними: “Цьогоріч 8 березня ми з коханою вирішили не відзначати”, “До Черкас Тимофій прибув 8 березня та поселився у готелі “8 Березня”, що по вулиці 8-го Березня у місті”, “Артур - мій друг - проживає на вулиці 8-го Березня”.

Вона має бути Байкова вулиця, по аналогії з Київська вулиця, Жулянська вулиця (від топоніма Жуляни у Києві), Буслівська вулиця (від ур. Бусова Гора або Буслівка у Києві)

1 Like

@Myazyk та @muchichka_s я не проти TotG. Якщо на табличках, в документах «бічна» укінці через дефіс — будь ласка. Якщо ви повернетеся до 24-го повідомлення у цій темі, можете побачити що у даних OSM були всі можливі варіанти: і з тире, і без тире, і з «бічною» на початку власної назви, і у кінці. Навіть у дужках. Не знаю, я особисто зробив висновок що хто як колись у документах чи на табличках записав, так воно і писалося далі, без зайвої раціоналізації.

У подальшій дискусії була спроба раціоналізувати такі назви. Гіпотеза — десь є «вулиця» поряд із якою є «бічна вулиця» із такою самою власною назвою:
Бродівська вулиця — Бічна Бродівська вулиця
вулиця Степана Бандери — Бічна вулиця Степана Бандери*

Мені здалося і зараз здається що це найлогічніший і найприродніший спосіб записувати такі назви, якщо у різних джерелах різнобій. Без зайвих дефісів, тире чи дужок. Але в нас дуже відкрита мапа і демократична спільнота.

Ну і @Myazyk, Андрій має рацію. Сьогодні хочеш щоб твої аргументи сприймалися серйозно, а завтра тобі стане нудно і ти знов учудиш якийсь «провулок Піськи».

2 Likes