Місце російської мови на об'єктах на території України

What actually happened was that you said that it was odd that “woodpeck_repair was reverting their own recent changes” - I noticed that but assumed it might just have been a cockup. Then I got a notification from a script that somewhere completely different had been edited strangely by “woodpeck_repair”, investigated more closely, noticed what the problem was, and realised what you had actually seen a few minutes earlier.

So thanks for mentioning it!

2 Likes

That’s true. This is a real bot of woodpeck:

and this is a newly created fake user with Cyrillic “p” letters instead of Latin “p”.

I wonder why newly created users have rights to make many significant changes without any review?

5 Likes

"Вже подекуди заклади, які спочатку були з російською вивіскою, починають змінювати назви. Але цей автопереклад робить купу дурні.
Було: “Малышарики”
Пороблено Авінетом: “Малюки”
Фактична нова наза: “Малишарики”

Було: “Продовольственная лавка”
Пороблено Авінетом: “Харчова крамниця”
Фактична нова назва: “Продовольча лавка”

Тут ще можна сперечатись про відповідність нормам української мови, але власники закладів зацікавлені, щоби назва була максимально схожою на стару, аби не втрачати впізнаваність."
@VileGecko

будь ласка, зупиніться, ви паралізуєте OSM в Україні, і робите тількі погано, користі від цих перекладів немае.

3 Likes

Окремо хочу сказати про автоматичний переклад, часто зустрічаю помилку видалення корисної інформації. Якщо у вас є російська назва в теґі name, то ви можете додати український переклад (у всьому світі), це добре, це не є вандалізмом. Якщо я додаю російський переклад name:ru на існуючий об’єкт (у всьому світі, включаючи українську територію), це добре, тому що додає нову інформацію. Але якщо у вас у теґі name є російська назва (де-факто) і ви змінюєте її на українську без перенесення у теґ name:ru, то це втрата інформації і потім картографи повторно витрачають час на внесення видаленої інформації.

1 Like

@avinet_ua будь ласка схаменися і перестань. В Україні багато людей постраждало через россію, її агресивну владу та громадян. Твій персональний біль не є причиною для порушення правил проєкту. Від цього россіяни не заберуться швидше з України. Я впевнений, що в тебе є багато можливостей і знань, щоб допомогти їх вигнати скоріше. А ти витрачаєш свій час пусто, просто “розбиваєш свою голову об стіну”. Будь ласка зупинися

6 Likes

Ми то обговорювали багато разів, ще за часів, коли мапа України в ОСМ складалася з пари доріг та купки треків.

Всі офіційні заклади мають українську назву. Якщо хтось додав російську, можна завжди знайти українську назву у якихось реєстрах. Те ж саме стосується і топонимів, тобто, назв вулиць, міст, доріг, тощо.

Але в усіх інших випадках використовується правило truth on the ground, і якщо на вивісці написано “Супермаркет Восторг” (Way: ‪Восторг‬ (‪84911748‬) | OpenStreetMap), то якщо якийсь “картограф” перекладе Ґуґлом на українську, то це точно зробить карту тільки гірше. Ніхто не знайде супермаркету “Захват” ні в реалі, ні віддалено, ні навіть в службі інформації. Мапа буде непридатною для використання.

Аргумент, що то не відповідає чинному законодавству в цьому випадку є марним: ми не чиновники, які щось там собі малюють в кабінетах, ми мапимо реальний світ. А точніше, переносимо його у базу даних, якнайможливо структурно. Не влаштовує – скаржтеся в реалі, щоб замінили вивіску. Знов зауважу, це не стосується назв офіційних закладів та топонимів, там в name тільки українська (але поки не чіпаємо окуповані території, буде марне витрачання часу на війни правок з росіянами, не марнотратствуйте).

Тепер, якщо існує дві назви, українська та російська. І, скажімо, хтось заніс у теґ name спершу саме російську. Було б неправильно цю інформацію просто видалити. ЇЇ треба перенести в name:ru. Це власне росіяни з гиканням видаляли українськи назви в Криму під час “Руськой Вєсни”. Ми ж намагаємося робити цивілізовано, правда?

Нагадаю, що всі автоматичні правки мусять бути спочатку обговорені на форумі зі спільнотою, а також опис їхнього підходу додано на Вікі. На жаль, видно, що деякі з ентузиастів навіть в цій гілці пішли так далеко, що зробили одноразові акаунти для своїх ботів. Панове, це вандалізм. Те що було помічено, було відкочене.

11 Likes

Смотрю, продолжается вандализм с удалением тегов и переименованиями. Очередной фейковый пользователь, уже благополучно забаненый. dfn5h54563 | OpenStreetMap

Я согласен, что для названий лучше брать по факту - что указано на вывеске и не додумывать ничего. Написано на вывеске “Сказка” - так и вношу… Если есть возможность найти, привожу названия на украинском, английском, русском. Не думаю, что будет правильным переводить бездумно и выкидывать русские названия, создавая свою реальность. Так ничего не найти потом. Карта должна отражать реальность, а не быть чьей-то фантазией. Политика тут ни при чём.

1 Like

Дякую, написав до DWG за dfn5h54563.

Це не лише dfn5h54563, облікових записів значно більше "removal of the russian language ..." - #29 by woodpeck

Тобто, якась нерозумна людина це робить масово.

Тому, хто це робить: хлопе, ти робиш набагато гірше своїм же колегам з України, знищуючи їхню багаторічну працю. Дуже схоже на поведінку людей з сусідньої країни, які продовжують вперто нищити те, що вони самі не зробили, часто прикриваючись словами “це не ми”. Ти навіть боїшся робити це під власним ніком, бо тебе забанено, але ти вперто продовжуєш нищити мапу, створюючи одноразові акаунти.

Припини! Ти паралізуєш роботу всіх українських маперів!

6 Likes

Цікаво, як він captcha пройшов? Чи наразі цього немає при реєстрації

What is the current status of removal (or non-removal) of name:ru in Ukraine? If it was decided to keep them, here is an example of a street in Kyiv where the name is is still removed: Way History: ‪Студентська вулиця‬ (‪80217630‬) | OpenStreetMap

2 Likes

Моя думка:

 1. name:ru має право на існування.
  1.1. Це може бути доречним для багатьох мешканців пострадянського простору
  1.2. Московити знищують Україну вже триста літ, а радикали аж тепер взялися нищити все російське - раптом прозріли. Мають бути адекватні межі
 2. Не руська мова, а російська, московська, московитська, москало-ординська, кацапська, але точно НЕ РУСЬКА - вона нічого не має до РУСІ. Це для радикалів, які півтори роки тому згадали, що у народу українців на території України є своя - українська мова
 3. Я КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ перейменувань назв іншомовного походження, які історично виникли на теренах сучасної України.
  НЕ можна мікрорайон Стройка перейменовувати на Будівництво (бо такого не існує у побутовому спілкуванні і не буде існувати). Озеро-кар’єр Кірпічка не стане Цеглинкою. Місто Южне отримає іншу назву лише після офіційного перейменування.
 4. На території України є чимало назв іншомовного походження (та і слів у мові загалом): угорського, румунського, польського, німецького (інколи), гагаузького, кримсько-татарського, російського, тюркського та іншого походжень. Якщо офіційні назви населених пунктів можна затвердити офіційно (і то я противник перекладів), то назви урочищ часто є лише у використанні локальному і вони майже не змінюються, бо це вже як частина нашарувань культур та фольклору.
 5. А от назви підприємств, магазинів, фірм мають бути записані на карті так, як записано в офіційних документах або на вивісці. Якщо Вас назва тригерить, то потрібно звертатись до власників підприємств та магазинів з роз’ясненняvb щодо доцільності зміни назви, а не займатись автоматичним (бо часто він бездумний) перекладом назв підприємств. Від такого варварства на карті, наприклад “Дніпрострой” не стане “Дніпробудом”, Кіровоградська область не змінить назву таким чином теж.
 6. Ви би краще у сільські/міська ради порозсилали запити на зміну Лісних вулиць на Лісові, Дністрових на Дністерські, Польні на Польові, Огородні на Городні тощо, бо від емоційно-радикальної зміни на карті, вони не зміняться у документах.
 7. Почитайте трішки шось по ономастиці (наука про походження назв топонімів) аби не робити отаких нерозумних перекладів
 8. P.S. Я є прихильником повернення всіх кримсько-татарських назв та всіх інших штучно змінених назв за часів СРСР.
 9. P.P.S. Ерегована вулиця (яку згадано у бесіді) була хоть на безіменній дорозі, а не замінювала вулицю якогось Міхаіла Лєрмонтова чи Владіміра Маяковского
4 Likes

Це неофіційні назви - тож їх і “перейменувати” не вийде, допоки не зміниться консенсус у місцевих мешканців. Хіба що місцева влада затвердить офіційні межі мікрорайону - тоді замість небажаної неофіційної назви на цьому місці виникне ідеологічно-вірна назва офіційна. Яскравим прикладом тут буде селище Котовського, воно ж Поскот в Одесі - офіційно такого адміністративного чи територіального утворення не існує, тож і декомунізувати тут нема чого - хіба що мовні звички одеситів.

3 Likes

Відповім один раз усім хто питав і писав на це: якщо вам усюди бачиться авінет, то запитайте себе в першу чергу чи все в порядку у вас з головою. судячи по описам авінет - це просто рембо якийсь.

треба просто розуміти що в реальності багато людей які ненавидять рашизм і все що від нього є

а тепер загальне

@muchichka_s @andygol @_sev @Myazyk @AlexRiabtsev @darkonus @Anti1982 @Poliakoff_Mykhailo

ну, що, голосуємо про видалення “творчості” iWowik? (думки росіян не цікавлять)

1 Like

я за відкіт проте це нічого не змінить
найдеться який йсь український мапер який напише в DWG і воно зробить реверт

1 Like

Не треба думати що люди навколо вас не бачать очевидного.

У нашій спільноті є учасники які через війну втратили майже все, не треба цим маніпулювати

Як я вже і написав, я за відкат автоматичних редагувань iWowik, але лише їх. Це не тільки російські назви вулиць, там є і польські і білоруські.

Ще нюанс: буде дуже важко підготувати список обʼєктів, назви яких він змінив або додав. Поверх його діяльності наклалися правки багатьох інших маперів. Зазвичай, це правки корисні, які не потрібно відкидати.

Взагалі, відслідкувати всю додану учасником інформацію технічно дуже складне завдання (ну, принаймні, для мене). Приклад: якщо розділити лінію на дві, лінія збереже історію змін, а інша - ні.

4 Likes

Друже заспокойся, перед тим, як щось писати

Я вважаю, що завше треба виходити від правил. Якщо людина хоче додавати name:ru, то хай додає

Все що ти зробив, то виставив спільноту з поганого боку, наче ми такі агресивні і хочемо зробити щось погане, насправді ми просто хочемо, щоб нам дали спокій.

 1. Треба розуміти, що більшість тегів name:ru в Україні додано немісцевими мапперами. Тож питання, звідки така нездорова “цікавість” до України?

 2. Багато name:ru доданих iWowik та подібних не відповідають культурним особливостям російськомовних українців

приклади:

Ніхто з російськомовних українців не називає майдани “площадь”

 1. В Україні органи влади не друкують документацію російською, тому без опитування місцевих жителів часто неможливо дати правильний переклад. А українські слова не завжди перекладаються однозначно з російськими
1 Like

тобто @Anti1982 @muchichka_s @darkonus тобто ви - за видалення іВовіка?

чекаємо інших