Czy ta woda tutaj: https://osm.org/go/0PMwWSJhL?m= i kawałek dalej na Kanale Raduni nie grozi zalaniem Gdańska
Czy są jakiekolwiek podstawy by tak mapować?
Czyli zmienić relację dla obiektu geograficznego w Niemczech, bo coś się niepoprawnie wyświetla gdzieś na stronie w Polsce?
No to ja się nie podejmuję takiej akcji. IMHO będzie natychmiastowy rewert takiej zmiany i jeszcze spora awantura…
EDIT: Zgłosiłem błąd na stronie Wiki. Zobaczymy jaki będzie odzew…
Wyspa Uznam jest w Polsce i Niemczech. Jako że jest tu użyta liczba pojedyncza, to możliwe, że ta dodatkowo wyspa jest błędem. Tym bardziej, że zaraz przy tej wyspie są też inne, i nie wchodzą one w skład tej relacji.
To jest problem w WIWOSM i z poziomu osm można to tylko obejść dla tego przypadku w sposób, który podałem.
Zgłosić by można na https://github.com/aiomaster/WIWOSM, ale mam wątpliwości, czy tym się ktoś tam zajmuje.
Nadałem temat na niemieckim forum - zobaczymy, może maperzy zza Odry będą mieli jeszcze jakiś inny pomysł
Jeśli nie - pozostanie faktycznie zgłosić to tak jak pisałeś i mieć nadzieję, że jednak ktoś pochyli się nad tematem…
ale jak go dodać efektywnie? Musi być wielokąt złożony, żeby np. bagien i wody nie pokrywał, więc raczej nie do istniejącej relacji, tylko osobny. Tylko jak to zrobić w JOSM-ie wygodnie?
Czy las rzeczywiści dochodzi dokładnie do granicy bagna i do samej wody, a granica rzerwatu jest granicą lasu? Bo to się rzadko zdarza, na ogół trzeba i tak narysować osobne linie.
W tej chwili na to wygląda, ale nie ma żadnej gwarancji, że w przyszłości nadal się będą pokrywać. Dlatego najlepiej, by takie obiekty były całkowicie od siebie niezależne.
Uwaga na user: Jerort - 2018-09-15 (Changeset #62618576) zmienił adresy budynków dodając numer mieszkania do obrysu, lub wprowadzając zupełnie błędny adres. Część już poprawiłem, prośba o weryfikację.
{Edit} Widzę, że jest tego sporo - nie wiem, czy nie warto cofnąć zmian w całości.
Moim zdaniem nie, co prawda pojawiły się tam numery odwiedzanych mieszkań, ale by wyciągnąć z tego użyteczną informację trzeba by wiedzieć, czym konkretnie autor edycji się zajmuje.
Mam pytanko wróciłem właśnie z okolic Świeradowa Zdrój i napotkałem na taki oto widok w ciągu ulicy/drogi - Izerskiej - most w jej ciągu nad Czarnym Potokiem zniszczony na obu brzegach - z jednej ma deski z drugiej była siatka ogrodzeniowa leśna
Takie rozwiązanie działa tylko dla uzgodnionych wcześniej przypadków, jak railway.
Przy innym obiektach należy używać notacji prefiksowej, czyli
abandoned:bridge=*
Na linii reprezentującej mostek zmieniłbym bridge=abandoned na abandoned:bridge=yes
(ewentualnie wiki opisuje również inne możliwości: ruins=yes lub ruins:bridge=yes)
Usunąłbym również highway=track bo widać, że droga w tym miejscu już nie istnieje.
Ponadto zupełnie rozdzieliłbym linie mostu od przyłączonych linii drogi ponieważ droga nie ma już tam ciągłości (powstały bariery na brzegach)