Nowe zadania w MapRoulette

Hejka! Jeśli chcecie pomóc to zapraszam do pomocy w aktualizacji niezalecanego już tagu landuse=reservoir . Szczegóły pod linkiem. MapRoulette

Przy okazji można zweryfikować czy stawy i zbiorniki tak oznaczone, jeszcze istnieją lub dorysować nowe w okolicy. Miłej Zabawy!

PS. Ścigamy się?

Link nie działa, to chyba powinien być ten?

https://maproulette.org/browse/projects/50237

Korzystając z okazji zareklamuję dwa inne wyzwania w trybie TagFix - tylko klikanie.

  1. tunnel=yes (zamiast building_passage) wewnątrz budynków
  2. Weryfikacja przystanków autobusowych z tagiem covered=yes - gotowe, dziękuję wszystkim za rozwiązywanie!
    Screenshot at 01-51-33
2 Likes

Pozostało 11 zadań:

https://maproulette.org/browse/projects/50237

No jak tam pomożecie, to ogarnąć do końca?

Kilka nowych zadań na podstawie dopasowywania do danych urzędowych - skarbówka, PSP, Żandarmeria Wojskowa.

https://maproulette.org/browse/projects/50561

Zapraszam wszystkich chętnych do rozwiązywania :slight_smile:.

Dołożyłem duże zadanie związane ze żłobkami - wymaga dokładności, ale jest do zrobienia.
5631 żłobków jest w rejestrze państwowym. Część jest zawieszona, części nie udało się zlokalizować po adresie (korzystałem z Nominatima) - w zadaniach znajduje się:

  • 361 do poprawy
  • 5216 brakujących lokalizacji

Link do zadania: MapRoulette

Dlaczego to proponuje wyrzucić addr:city:simc i addr:street:sym_ul? Nie mam na ten temat opinii, nigdy tych tagów nie ruszam, ale żeby zatwierdzić zmianę muszę niestety to zrozumieć.

1 Like

Adresy są zastępowane wartościami z danych urzędowych - żeby użytkownik mógł zweryfikować czy na pewno poprawnie dopasowano adres.
Tak samo może się zdarzyć sugestia zastąpienia nazwy ulicy nazwą błędną - przy skrótach typu generał/ksiądz/al. - starałem się poprawić na ile mogłem, ale są błędy. Niektóre dane urzędowe jako nazwę miejscowości podają również dzielnicę :confused: .
W bazie danych urzędowych nie znajdują się wartości tagów simc i sym_ul, nie szukałem dokumentacji co one oznaczają, bo nie chciałem ich dodawać do nowych punktów (szybkie sprawdzenie na Wiki nie dało rezultatów).

No dobrze, ale dlaczego zadanie proponuje mi usunięcie tych tagów, skoro nawet nie wiesz, co one oznaczają?

2 Likes

Bo nadpisuję nazwę ulicy i miejscowości z danych urzędowych, w których nie mam jak łatwo pobrać nowej wartości tego tagu.
EDIT:
Te wyzwania generuję wspólnym skryptem, te z urzędowym adresem lądują w bliźniaczym wyzwaniu - nowe lokalizacje.

Oba tagi to część SIMC z bazy TERYT

Nawiasem mówiąc jeśli ktoś uważa te tagi za potrzebne, to mógłby to podlinkować w standardowy sposób

TomTom wstawił nowe zadanie - brakujące budynki w Bydgoszczy i Warszawie

https://maproulette.org/challenge/39282

Cześć, dziekuję za informacje tutaj i namiary na ten wątek, następnym razem dorzucę wyzwania też tutaj. Mamy też dwa inne: MapRoulette, MapRoulette, związane z drogami.

Hej, mamy kolejne wyzwanie:
MapRoulette,
biorąc pod uwagę uwagi społeczności - jest zrobione inaczej. Porównalismy mapę TT i OSM, tym razem, staraliśmy się wykluczać najniższe klasy dróg, są to nadal drogi lokalne (inne już w OSM są), mogą się zdarzać podjazdy ale powinny mieć wartość dla kurierów, logistyki itd. To na razie jest Toruń, testowo. Możemy zrobić taki challenge dla całej Polski od razu - odchudzimy go jeszcze bardziej zawężajać do wyższych klas, bo myślę w kraju mamy większe szanse na znalezienie takich braków, niż w pojedyńczym regionie.

Import Warsztatów Terapii Zajęciowej z danych urzędowych. Wszystkie linki w opisie na maproulette, dajcie znać jeśli jest jakoś dużo podobnych błędów.

https://maproulette.org/browse/projects/53900

Dlaczego ’mental_health’?

Dane znalazła jedna z maperek i podrzuciła na Telegramie, z opisem, że są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Wczoraj jeszcze sam to sprawdzałem, ale nie mogę teraz znaleźć tego źródła.

Zajrzałem jeszcze do Raportu w sprawie warsztatów Terapii Zajęciowej i tam faktycznie widać, że część może dotyczyć innych niepełnosprawności (chociaż psychiczne i neurologiczne też chyba łapią się do mental_health.

Lepiej usunąć ten tag z sugerowanych, czy tylko poprawić opis?

Oczywiście brak kategorii łączącej niepełnosprawność fizyczną i psychiczną. W tej sytuacji w ogóle zrezygnowałbym z tego tagu.

1 Like

Usunąłem ten tag. Zamiast tego dodaję takie wartości, jeżeli nazwa (albo operator) pasuje do regexu:

  • .*(intelektual|umysł).*social_facility:for=mental_health
  • .*(głuch|niesłysz|niewido).*social_facility:for=disabled

Wydaje mi się, że wychodzi ok.

1 Like

Nowe zadanie - zamiana route=tracks na route=railway.

Oba tagi dotyczą fizycznej infrastruktury linii kolejowych, niektóre relacje wciąż używają starego tagowania. Oba tagi nie różnią się od siebie użyciem, ten jest mniej popularny, dodatkowo na polskiej stronie Wiki widzę że jest zalecany.

Edycja jest trudna, do zrobienia chyba tylko w JOSM. Każde wyzwanie to jedna linia kolejowa, trzeba ręcznie pobrać odpowiednią relację i ją edytować.

Do zrobienia
  1. Czy relacja ma poprawny początek i koniec?
  2. Czy relacja obejmuje poprawne odcinki torów pomiędzy początkiem i końcem?
  3. Czy odcinki torów są dobrze (po kolei) ułożone?
  4. Czy można dopisać jakieś tagi (from=*, to=*), czy pozostałe są poprawne?

201 wyzwań, jeśli ktoś ma ochotę - powodzenia :smiley:


W tej chwili te linie są do przetagowania (jeszcze wykluczę te międzynarodowe):