TomTom's MapRoulette projects - miejsca do naprawy/zmapowania

Się lekko przypominam. Mieliśmy porzomawiać.

Witam,
TomTom wraca na forum. Jestem Dominika z TT, część z Was zna mnie już z Discord. Myślę, że zostanę tu na dłużej bo nasza współpraca z OSM się rozwija. Rozmawiałam z kilkoma osobami ze społeczności i przygotowałam dwa wyzwania:dla mazowieckiego: MapRoulette, żeby wzbogacić mapę o drogi poza miastami i Krakowa: MapRoulette proces wykrywania miejsc zmian, używając śladów GPS, co zwiększa poprawność ich wykrycia. Kilka osób je już widzialo, zachęcam innych i pozdrawiam!

2 Likes

Trochę poklikałem i mam takie pytanie - jeśli droga jest na terenie w OSM oznaczonym jako budowa, bez nowszych zdjęć na Geoportalu to powinienem przeglądać inne podkłady aż jakiś znajdę? Czy możliwe że na żadnym nie będzie widocznych dróg? np. task 155336930.

Ja tez mialem takie sytuacja. Jak na najnowszym podkladzie z geoportalu nie było jeszcze drogi to oznaczałem task jako “Too hard/can’t see”. Wtedy ten task zostanie na później, aż pojawi sie nowe orto.

Cześć, sprawdziłam to zadanie, o ktorym pisze Kuba powyzej i widze ze warstwa z Mapbox pokazuje już budynek i dojazd więc Geoportal ma starsze dane. Pytanie stąd do Was - który materiał źródłowy jest wg. Was najlepszy? Może używacie konkretnie któregoś, natomiast te zadania były przeglądane z użyciem różnych dostępnych żrodeł w JOSM, tak żeby przynieść największą wartość i polecam użycie innych zdjęć. Myślę, że wtedy można zobaczyć i mapować dużo więcej. Oczywiście nie każde źrodlo ma datę, ale w sytuacji jest droga/budynek można wywnioskować co ma większy sens i nie ryzykować błędnych edycji. Kraków, z tego co pisał Mateusz może być trudniejszy, ale może mazowieckie wygląda inaczej, z tych poprzednich zadac dużo sie udało zmapować. Sprawdzacie inne zdjęcia?

Cześć, dla zainteresowanych tematami innymi niż drogi: MapRoulette, to są brakujące budynki lub ich grupy, w Warszawie i Bydgoszczy. Jeśli chcecie testować, zapraszam i czekam na info czy takie wyzwanie przynosi wartość. Pozdrawiam.

Frustrujące jak znajdzie się targ z brakującymi daszkami :smiley:
Mi się podoba, ale raczej nie działam w tych miastach, (jakbyś robił coś jeszcze, to chętnie Kraków albo Lublin).
MapRoulette jest ciężki w użyciu niestety

Udało mi się nawet kliknąć Not an issue.

Hej, ok, zobaczę co jest w innych miastach. A co się działo z MR? Zakładam, że to jakiś chwilowy problem. Jeśli piszesz o targach i daszkach, to w takim razie jest może jakaś kombinacja tagów, których można użyć i wyczyścić takie i inne zbędne wartości?

A co się działo z MR?

Po prostu ciężko się go obsługuje, nie jest to wygodne narzędzie, ale nie ma lepszego.

Jeśli piszesz o targach i daszkach […]

Narzędzie działa poprawnie, ale na targu nagle okazuje się że jest 50 budynków do narysowania i trwa to długo :smiley:

Hej, mamy kolejne wyzwanie:
MapRoulette,
uwzględniając uwagi społeczności - przygotowane jest inaczej niż poprzednie. Porównalismy mapę TT i OSM, tym razem, staraliśmy się wykluczać najniższe klasy dróg, są to nadal drogi lokalne (inne już w OSM są), mogą się zdarzać podjazdy ale powinny mieć wartość dla kurierów, logistyki itd. To na razie jest Toruń, testowo. Możemy zrobić taki challenge dla całej Polski od razu - odchudzimy go jeszcze bardziej zawężajać do wyższych klas, bo myślę w kraju mamy większe szanse na znalezienie takich braków, niż w pojedyńczym regionie. Dajcie znać proszę, jeśli macie jakieś uwagi.

1 Like

A czy moglibyśmy wybrać jeden wątek i się go trzymać, zamiast podbijać dwa wątki tą samą treścią?

Bardzo wątpię, żeby przeczytanie tego samego dwukrotnie lepiej zachęciło do wzięcia udziału w wyzwaniu. Mnie osobiście raczej zniechęca,

1 Like

Mi obojętne, ale rzeczywiście lepiej prowadzić tylko 1 wątek :slight_smile:. A co do zadań to widać poprawę.

Cześć, wracam po wakacjach i dziękuję za informacje! Poszukam jeszcze podobnych zadan w innych miejsach.

Cześć, ja wpisuję informacje w różne miejsca, bo nie jestem pewna ile osób czyta które wątki i nie chciałabym żeby ktos ze społeczności poczuł się nie poinformowany/ pominięty itd. Kilka osób powiedziało mi że Discord i tak jest najlepszym miejscem, co robię, za to tutaj jesteśmy od zawsze. Ustalaliśmy to z przedstawicielem społeczności już dawno. Wrzucam to na 3 wątek czasem i z tego zrezygnuję, chyba że masz na myśli ten kanał też?Pozdrawiam

Każdemu wyskakują wątki, w których są nowe wiadomości, więc możesz spokojnie założyć, że ktokolwiek interesuje się tematem, zobaczy trzy kopie wiadomości i tylko go to wk…nerwuje :slight_smile: a w konsekwencji być może zniechęci.

1 Like

Mnie aż tak mocno to nie dotyka

Ok, słuchajcie, na pewno będę pisać na Discord, czy kontynuować tutaj - zobaczymy. Jakieś dodatkowe wątki porzucam w takim razie - dostałam ich trochę bo niektórzy lubią się dzielić informacją, myślę że znajdziemy złoty środek. Dobrego dnia!

Spoko, dzięki za chęci!

Tam gdzie są różni odbiorcy (e.g. tu i na discordzie (…facebooku, telegramie…)) jest jakiś sens powielać treści. Kilka wątków na forum - nie ma sensu, i tak wszystko przeczytają ci sami ludzie :slight_smile:

2 Likes

Cześć, biorąc powyższe pod uwagę, ogłaszam kolejne wyzwanie - napisałam na Discord, dla użytkowników forum tylko tutaj: MapRoulette. Wyzwanie związane z drogami, podobne do poprzedniego, ale uzwględnia inne miasto - Poznań i miasto sąsiedujące ale już mniejsze - Swarzędz, możemy próbować innego podejścia obszarowego - grupować zadania w wyzwaniach. Dla całego kraju, to sporo, ale już grupując miejscowości i drogi, da nam to mniej wyzwań i powiadomień. Kiedyś spróbowaliśmy obszaru województwa, ale ilość zadań jest na to za duża. Jutro spóbuję mapowania, zobaczmy jak to wygląda. Pozdrawiam!

1 Like