Nowe zadania w MapRoulette

Przygotowałem kolejne zadania dotyczące aktualizacji dróg mapowanych z podkładu Bing. Jak zapewnię wiecie wiele z nich może posiadać nieprawidłową geometrię, oraz szczególnie w przypadku dróg o niskim priorytecie posiadać błędne oznaczenie. Prześladują mnie “track” -i jako dojazdy do posesji, drogi techniczne czy drogi niskiej jakości w miastach. Dzięki tym zadaniom posprzątamy trochę mapę. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Linki do poszczególnych zadań:

1 Like

Wielkopolskie nie ma zadań żadnych - czy to błąd?

Fajne logo Cristoffs!

Linki są do starych wyzwań (tych zmieniających punkty z source=Bing), a nie do nowych z drogami.

Dzięki! Linki poprawione

Już! To przez ten nowy mechanizm linków MR. Powinno być OK

Klikam i klikam i nic się nie dzieje… Tylko ja tak mam?

Ja też klikam i nic się nie dzieje :flushed:

Coż jest z tymi linkami z Maproulette

Cały projekt

Juz poprawiłem - przy zapisywani się cześc wyksowała, powinno byc ok. Na drugi raz już będę to sprawdzał, przed publikacją

Dodałem dwa wyzwania z uzupełnieniem policji na podstawie danych urzędowych.

  1. Poprawki tagowania - próbowałem automatycznie dopasować dane OSM do urzędowych i uzupełnić niektóre tagi na ich podstawie. Można edytować bez użycia JOSM/w samym MapRoulette

  2. Niedopasowane dane (wątpię że nie mamy wszystkich komisariatów) - niedopasowane, zlokalizowane na podstawie tego co dostępne w danych urzędowych.

Na liście zadań są to (1) Poprawki w tagowaniu jednostek policji i (2) Niedopasowane jednostki policji


Zapraszam do zabawy i jak zwykle - dajcie znać jeżeli popełniłem błędy w przygotowywaniu danych - będę poprawiał.