NorthCrab_upload - to bot?

Witam
Wczoraj nanosiłem poprawki i co chwilę NorthCrab_upload wysyłał swoje uwagi.
To robot który informuje o dodatkowych problemach w okolicy?

Tak, to bot, jeśli edytowałeś również adresy to będzie Ci wysyłał powiadomienia (brakujące elementy adresacji, zdublowane adresy, itd.)

1 Like

Tak to jest bot. Jeżeli coś napisał to zapewne miał podstawy (zrobiłeś coś podejrzanego) i się przedstawił oraz pisze o sobie (ogólnie wykonuje własne edycje oraz sprawdza częściowo edycje innych użytkowników).
NorthCrab_upload | OpenStreetMap.
Jego ojcem duchowym jest użytkownik NorthCrab.

Jeżeli teren Polski uznamy za okolicę to tak. A co on tam jeszcze sprawdza to teoria spiskowa

Chodziło mi o najbliższą okolicę w miejscu edycji.
Dzięki za info.

Bot komentuje tylko jeżeli dotykasz rzeczy, które po twoich zmianach są błędne (jeżeli np. nie zmienisz adresu, ale przesuniesz budynek, to zaalarmuje o błędnym adresie).

Przejrzałem twoje zmiany - chodzi o “Osiedle Piastów”. W Niemodlinie nie ma ulicy o tej nazwie, więc nazwa powinna być dodawana do addr:place, a nie addr:street, ale dodatkowo powinno być w okolicy dodane w OSM miejsce (place=*) z nazwą “Osiedle Piastów”.

Do tej pory ta nazwa była dodana do obszaru zabudowanego (landuse=residential), dodałem mu dodatkowy tag place=neighbourhood i przeniosłem adresy z addr:street do addr:place - już powinno być ok.

To osiedle powstało w połowie lat 90-tych. Wtedy nie było połowy z tych ulic co obecnie i w ogóle nie miały żadnej nazwy. Jedynie była ul. Tysiąclecia. Nawet nie było Sportowej.
Nie wiem dlaczego tak to ktoś zorganizował (bo najlepiej nie jest).

1 Like

Toje uwagi są bardzo cenne.
Mam świadomość że dość mało wiem i poprawiam/zmieniam tylko to co dam radę ogarnąć.
Sądzę że wyszło to dobrze. Wiem że kilka budynków, tych z literą A nie jest oznaczonych, ale z głowy nie wiem co tam jest, a lepiej to zostawić jak jest niż błędnie oznaczać.

Co do “Osiedla Piastów”. Nie ma takiej ulicy i to wiem ale to ktoś wcześniej tak to oznaczył. Tylko podzieliłem te bloki, dodałem wejścia itd.

PS. W Niemodlinie “prawie” wszystko poprawiłem. Jest kilka miejsc których nie jestem pewien ale to zostawiam sobie na później.

2 Likes

Dzięki za twój wkład i poprawki - każdy tutaj zaczynał od prostych zmian. Dopóki rozmawia się z ludźmi to (prawie) każdy problem da się rozwiązać.
Dobrej zabawy :smiley:

5 Likes

A tutaj trochę historii:

2 Likes