Entschuldigung, dass ich auf deutsch antworte.
@Allroads: soweit Ich Dich verstehe (und mein Übersetzer es halbwegs richtig wiedergegeben hat) finde ich Deine Überlegungen alle viel zu kompliziert gedacht. Es geht nicht nur um Deiche. Es geht nicht darum, alle möglichen Details des Aufbaus eines Deiches oder Dammes zu mappen.
Es geht, ganz simpel, nur um diejenigen Teile, die sichtbar sind und die von jedem Mapper erkannt und gedeutet werden können. Das sind die obere Kante der Böschung (schon heute vielfach gemappt mit man_made=embankment), die untere Kante der Böschung (in den Niederlanden nennt Ihr dies teenlijn, wir nennen es Deichfuß) und vielleicht die geneigte Fläche dazwischen, die Böschung. So einfach wie möglich!
“embankment” als Wort kann mehrere Bedeutungen haben, und Übersetzungen in andere Sprachen machen es manchmal noch verwirrender. embankment zum Beispiel ins Deutsche übersetzt kann “Aufschüttung” heißen (eine Aufschüttung kann ein Deich, ein Verkehrsdamm oder auch ein erhöhtes befestigtes Ufer sein) oder auch “Böschung” heißen (was im Deutschen die geneigte Fäche zwischen Oberkante und Unterkante meint. Böschungen gibt es bei Deichen/Dämmen, aber auch die natürliche Uferböschung an einem Fluss oder bei Einschnitten (cutting) oder offenen Tagebauen.
Das einfache Grundprinzip ist bei allen Arten gleich: es gibt (meistens gut sichtbar und erkennbar) eine Oberkante, eine Unterkante und dazwischen eine geneigte Fläche. Deshalb kann der Vorschlag von Peter sehr universell angewendet werden: an Eisenbahn und Straßendämmen, an Deichen, an Einschnitten, an Gruben und Tagebauen, an Verteidigungswällen etc. Der Vorschlag soll Renderern helfen, solche Böschungen besser zu visualisieren, denn jetzt gibt es nur eine Möglichkeit, die weit überwiegend für die Oberkante verwendet wird (die seit Mitte Januar im Wiki stehende Ergänzung von Multimodaal halte ich nicht für richtig, weil viel zu detaillert, kompliziert und mehr Verwirrung stiftend. Die wenigen abweichenden Fälle, wo man_made=embankment nicht für die obere Kante verwendet wird, sind entweder Mappingfehler oder bewusstes Mapping für den Renderer. Und gerade das letzte Problem kann mit dem Vorschlag von Peter behoben werden.
Und macht es bitte nicht am Namen des value fest, der das Wort “embankment” enthält. Im OSM-Universum sind Fußwege ja auch Highways, ohne dass es bislang jemanden wirklich stört …
Gern sind aber auch bessere Vorschläge willkommen, aber bitte nur für Oberkante, Unterkante und eventuell die Fläche!
Ach so: landcover ist keine Lösung! Das ist ganz was anderes und kann je nach Böschung verschieden sein. Und wenn auf einer Seite Wasser ist, braucht man keine Unterkante mappen - die unterste sichtbare (!) Linie ist die Wasserkante - und die ist meistens schon detailliert gemappt.
Translation:
Neem me niet kwalijk dat ik in het Duits antwoord.
@Allroads: voor zover ik je begrijp (en mijn vertaler heeft het half goed weergegeven), vind ik je overwegingen allemaal veel te ingewikkeld. Het gaat niet alleen om dijken. Het gaat niet om het in kaart brengen van alle mogelijke details van de aanleg van een dijk of dam.
Het gaat, heel eenvoudig, alleen om die delen die zichtbaar zijn en die door elke kaartlegger herkend en geïnterpreteerd kunnen worden. Dit zijn de bovenrand van de dijk (vlak?) (al vele malen in kaart gebracht met man_made=embankment), de onderrand van de dijk (vlak?) (in Nederland noem je dit teenlijn, wij noemen het dijkvoet) en misschien het glooiende oppervlak daartussen, de dijk (vlak?). Zo eenvoudig mogelijk!
“embankment” als woord kan verschillende betekenissen hebben, en vertalingen in andere talen maken het soms nog verwarrender. embankment kan bijvoorbeeld in het Duits vertaald “Aufschüttung” betekenen (een dijk kan een dijk zijn, een verkeersdijk of zelfs een verhoogde versterkte oever) of het kan ook “Böschung” betekenen (wat in het Duits het glooiende oppervlak tussen de bovenrand en de onderrand betekent. Hellingen komen voor in dijken/dammen, maar ook in de natuurlijke oever van een rivier of in afgravingen of open groeves.
Het eenvoudige basisprincipe is voor alle types hetzelfde: er is (meestal duidelijk zichtbaar en herkenbaar) een bovenrand, een onderrand en een hellend vlak daartussen. Het voorstel van Peter kan daarom zeer universeel worden toegepast: op spoor- en wegbermen, op dijken, op uitgravingen, op kuilen en open groeves, op verdedigingswallen enz. Het voorstel moet renderers helpen om zulke dijken beter te visualiseren, want nu is er maar één mogelijkheid, die veel overwegend wordt gebruikt voor de bovenrand (de toevoeging van Multimodaal, die sinds half januari in de wiki staat, vind ik niet juist, omdat het veel te gedetailleerd en ingewikkeld is en meer verwarring veroorzaakt. De enkele afwijkende gevallen waarin man_made=embankment niet wordt gebruikt voor de bovenrand zijn ofwel mappingfouten of bewuste mapping voor de renderer. En juist het laatste probleem kan worden opgelost met de suggestie van Peter.
En maak het alsjeblieft niet om de naam van de waarde die het woord “embankment” bevat. In het OSM-universum zijn voetpaden (footway) ook snelwegen (highways) zonder dat iemand daar echt last van heeft …
Betere suggesties zijn ook welkom, maar alsjeblieft alleen voor de bovenrand, onderrand en eventueel het oppervlak!
Ach ja: landcover is geen oplossing! Dat is iets heel anders en kan variëren afhankelijk van de helling. En als er aan één kant water is, hoef je de onderrand niet in kaart te brengen - de laagst zichtbare (!) lijn is de waterrand - en die is meestal al gedetailleerd in kaart gebracht.
Vertaald met DeepL Translate: The world's most accurate translator (gratis versie)