Zgłaszanie i prośby o sprawdzenie kont, edycji użytkowników

Proszę o sprawdzenie kont użytkowników:

  1. mateo360 mateo360 | OpenStreetMap
  2. Arlo8776 Arlo8776 | OpenStreetMap

oraz dla pewności

  1. kecaj_19 kecaj_19 | OpenStreetMap

Być może są to konta należące do tej samej osoby. Podobny sposób edycji, nieodpowiadanie na wiadomości. W przypadku mateo360 to oprócz rzeczy które się mogą przytrafić każdemu, szczególnie początkującemu to potrafi ulicę wrysować na pałę a okolica stadionu to duża fikcja i dokładanie roboty innym. Nie widzę reakcji na uwagi pod zmianami jak i wysłanymi na PW. W komentarzach często dodawałem linki kierujące do różnych źródeł pomocowych. Brak odpowiedzi, brak poprawy błędów. Prawdopodobna zmiana konta.

1 Like

To można do DWG napisać. Masz może ochotę to zrobić? (czy z jakichś przyczyn nie chcesz? Czy nie wiesz jak? Czy nie wiesz co to DWG?)

Jakieś tam pojęcie mam ale z umiejętnościami gorzej choć na upartego dał bym radę. Patrząc jak ostatnio OSM walczyło z takim jednym co upiększał miasto plus paru innych specjalistów od malowania to nie napawa optymizmem. Chciałem to najpierw załatwiać na lokalnym podwórku i trochę ochłonąć bo mnie możliwe 3w1 robienie w balona wnerwiło plus z czasem już wcześniej nazbierało się paru mało szkodliwych mruków. Dodatkowo przy szczegółowych pytaniach nie wiem co nawywija translator.
Trochę posprzątałem a przy okazji sam zabrałem coś ze sobą (i tak było nieaktualne). Gdy ktoś jest sensownie komunikatywny to wtedy sam z chęcią coś poprawię by było mniej popsute.
Jakaś nerwica mnie trzyma. Jedynie chciał bym wiedzieć czy te dwa, trzy konta to jedna i ta sama osoba. Jeżeli trzeba przez DWG to więcej zachodu i zamieszania niż korzyści.
Przeglądam swój obszar. Jeżeli nadal będzie tak się działo to nawet sam cofnę taką zmianę by skłonić takiego do kontaktu, reakcji choćby miał składać na mnie zażalenie to wtedy trafi na was.

Uderzyło się w stół i Mateo360 się odezwał na PW po prawie roku od pierwszej wiadomości (komentarzu do zmiany).
Gdyby od razu zareagował jak człowiek to zaoszczędził by innym sporo nerwów i wysiłku który mógł być lepiej spożytkowany a i sam przy dalszych edycjach zrobiłby lepiej.

No cóż, nie trzeba przez DWG - ale jeżeli chcesz akcji od strony osób mających możliwość blokowania konto to trzeba tam się odezwać.

I nie trzeba czekać rok z tym.

Jak sam nie chcesz do DWG pisać to możesz też poprosić innych o to, ale wtedy warto mieć

  • link do zignorowanego komentarza w zestawie zmian
  • link do później wykonanej edycji (po komentarzu)

Lub link do edycji do wycofania lub opis i lokalizację zniszczeń.

Myślę, że w miarę jasno opisałem sprawę. W ciągu roku nawiązałem ze trzy próby kontaktu. Jeżeli się sklonował to ostatnio więcej. Póki co dalsze jakieś poważniejsze działania nie są potrzebne. On w końcu odpisał bez fifokowania z swojej strony i mu spokojnie odpowiedziałem (zwróciłem uwagę na parę rzeczy oraz ponownie podesłałem materiały edukacyjne) i raczej tyle. Jeżeli ma chęć czasami coś rysować to niech stosuje minimum tolerancji przy edycji i się komunikuje.

Cierpię jedynie bo nie wiem czy to jedna osoba czy trzy w jednej. Zniosę to za grzechy edycji swoje i innych. Nie dziękujcie :innocent: