Walne zebranie stowarzyszenia [2017]

Czy w tym roku będzie Walne / Meetup OSM?

Walne będzie, bo być musi. Zarząd otrzymał zaproszenie na tegoroczne walne do Górzna, więc podejrzewam, że będzie ono właśnie tam.

A wpisz Górzno w google, dobra dawka śmiechu jest dobra :slight_smile: To tam?

Tak, chodzi o Górzno w kuj-pom. A wynik z googla można rozumieć tak - Górzno jest jak Cialis :wink:

Jak co roku Yanosik chętnie przyjedzie na Walne gdziekolwiek by ono miało być.
Ale ze względów organizacyjnych wolelibyśmy wiedzieć wcześniej gdzie i kiedy się ono odbędzie.
Czy jest szansa na jakieś informacje w tym temacie? Może już uruchomić ankietę?

Uprzejmie przypominam, że Walne 2017 należy zacząć już organizować :slight_smile:

Hmm, czy w stowarzyszeniu jest jeszcze ktoś żywy? Z chęcią przyjechał bym na spotkanie. Jako miejsce preferuję Wrocław, Poznań lub Warszawę. Tak mi jest najłatwiej na weekend z Niemiec dotrzeć.

A ja preferuję w tym roku Górzno, Łódź lub Warszawę :slight_smile:

Ja to bym preferował Warszawę lub Warszawę. Oraz, w sumie do Warszawy zewsząd najłatwiej dojechać.

Ewentualnie w sierpniu jak dla mnie, jakieś lubelskie mogłoby być…

No jak tam Zarządzie z walnym? Maj już się kończy… :slight_smile:

Ludzie kochani,
status umożliwia członkom stowarzyszenia zwołanie spotkania nadzwyczajnego co wydaje mi się powoli konieczne jako że Zarząd nie podał daty tegorocznego walnego które już dawno, zgodnie ze statutem stowarzyszenia, powinno się odbyć.

Jako członek założyciel chciałym powiedzieć, I am disappointed.
Proszę o podanie daty i miejsca w tym tygodniu jeszcze. Koledzy z rewizyjnej, gdzie jesteście?

Ja co prawda nie dam rady w tym roku się wybrać na żadne Walne, ale chętnie się dowiem, czy jest gdzie wpłacać składki i czy nie są defraudowane. W tym roku znów planuję zapłacić za 3 lata z góry.

I ja również.
Napisałem wiadomość do członków Komisji Rewizyjnej.

Pisałem na listę talk-pl wczoraj po północy. https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-pl/2017-June/thread.html

Dziwna sprawa. To nie jest tak, że ci wszyscy ludzie się zapadli totalnie pod ziemię. Ci trzej członkowie Zarządu, których znam z nicku, są nadal aktywni w OSM.

Zarządzie, co z tym Walnym. Czy my jako członkowie sami mamy zwołać Walne?!
:frowning:

Ja tylko przypomnę, co mówi Statut Stowarzyszenia na ten temat:

Dlatego najlepiej byłoby, gdyby Zarząd ogłosił Walne jak najszybciej i zakończył tym samym ten problem. Zwołanie Walnego przez KR lub samych członków zaskutkuje dwumiesięcznym opóźnieniem.

Naprawdę nie wiem, gdzie leży problem… Przecież rzecz sprowadza się tylko do wybrania miejscówki (jeśli nic się nie zmieniło, to nadal mamy do dyspozycji Łódź i Sosnowiec) i powiadomienia członków o Walnym. Naprawdę pośród członków Zarządu nie ma komu tego zrobić?

EDIT: Przy okazji prosiłbym moderatorów o wydzielenie nowego wątku od tego postu włącznie: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=633635#p633635

No dobrze… żeby nie było, że tylko marudzę. Przygotowałem ankietę, która w moim założeniu ma wskazać, gdzie i kiedy zorganizujemy Walne. Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o wypełnienie, jest bardzo krótka: https://goo.gl/forms/enElFvls6D9x0eRA3

Dodam, że Walne jest tylko jednym z elementów spotkania. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by spotkać się i pogadać na tematy związane z OpenStreetMap, więc ta ankieta jest skierowana do wszystkich, którzy mieliby ochotę spotkać się z innymi członkami społeczności OSM.

Ankieta wypełniona :slight_smile:
Pod kątem dojeżdżających napomknę tylko, że 23.06 kończy się rok szkolny i w sobotę 24.06 może być większy ruch na drogach… :frowning:

Wypełnione.
Tak sobie myślę, żeby lepiej dało się wybrać wszystkie odpowiadające miejsca i terminy, a nie tylko po jednym (checkboksy zamiast radiobuttonów). Bo jeśli dużej części odpowiada ósmy lipca, ewentualnie piętnasty, a innej odpowiada najbardziej dwudziesty drugi, ewentualnie piętnasty, to spotkanie najlepiej byłoby zorganizować piętnastego.

Cześć Wszystkim

Rozproszona społeczność, to zawsze duże wyzwanie. Społeczność internetowa, to według wszystkich opracowań traktujących o strategii, jedna z największych wartości szczególnie w okresie rewolucji technologicznej i transformacji cyfrowej wielu organizacji.

Cieszy nas, tak duże zainteresowanie i obawy o losy Stowarzyszenia OSM Polska.
Chciałbym uspokoić i zaznaczyć iż kilka “wątpliwości” pojawiło się już na początku ubiegłego roku.
Ostani czas pracy Stowarzyszenia w dużej części poświęcony został, również na monitorowanie aktualnej sytuacji, by wykrystalizować obszary w których należy podjąć stosowne kroki. Dostrzegamy również potrzebę zwiększenia transparentności Stowarzyszenia.

Sytuacja na rynku ogromnie sprzyja by rozwijać OSM PL. Zaobserwowaliśmy ogromny wzrost użycia OSM min. w start-up (ach) i komercyjnych projektach, na rynku krajowym i zagranicznym.

Jeszcze raz dziękujemy za każde dobre słowo, zapraszamy do aktywnego udziału na forum, w ankiecie oraz liczymy na waszą obecność, w trakcie najbliższego zebrania (które się krystalizuje -dziękujemy ). Postaramy się przygotować kilka interesujących propozycji.

Zapraszamy również do zgłaszania propozycji prezentacji, forma dowolna, dobrze sprawdzają się prezentacje typu “Flash talks” z czasem trwania np. od 10-15 minut. (…byłeś gdzieś, widziałeś fajny projekt wykorzystujący OSM, technologie, frameworki na styku OSM, opowiedz o tym )

Proponuję utworzyć osobny wątek na forum, traktujący o oczekiwaniach Społeczności względem Grupy Formalnej OSM

Bez Was nie ma OSM :wink:

…/przesłane z Mobile

Pozdrawiam
DuoBelt