Walne zebranie stowarzyszenia [2017]

Yyyy… Co to było?
Oraz gdzie i kiedy to Walne w końcu?

Małe szanse, że uda się to zorganizować 24 czerwca. Zarząd musiałby to dzisiaj wszystko klepnąć, bo Walne musi być ogłoszone na 2 tygodnie przed. Jednak dzięki za wskazówkę :slight_smile:

Ludziska,

to mi Gierka przypomina:
fajny tekst, generalnie się zgadzam ale w końcu jakiś konkret proszę! Na litość boską!!

Miałbym prośbę, żeby dać przy spisie członków Zarządu nazwę użytkownika OSM (bo pewnie dużo kojarzy, ale nie z nazwiska) oraz stanowiska.

jestem jak najbardziej za.

ten tekst z całym szacunkiem skojarzył mi się ze sztuczną inteligencją:) konkretów żadnych, a wody upływa… W taki sposób stowarzyszanie powinno kontaktować się ze swoją społecznością? (edit: tekst fajny, moim celem było zmotywowanie do działania nie obrażanie, więc proszę nie brać tych słów do siebie)

Znalazłem błąd logiczny na etapie zwoływania walnego najlepszy termin walnego logicznie spoglądając na sytuacje przypada na** miesiące** zimowe październik do lutego. Walne jest elementem pracy stowarzyszenia. Oddziela się pracę od wypoczynku… tak jest prosto(człowiek z natury dąży do prostoty, wygody, przejrzystości) i zdrowo.
Latem najczęściej wypoczywamy, wyjeżdżamy ze względu na nasz klimat. Naturalnie walne pasowało by latem gdyby odbywało się na świeżym powietrzu w terenie, nie w zamkniętym pomieszczeniu itd:.
Irytuje mnie kontakt stowarzyszenia, ze społecznością. Społeczność wyczuwa że coś jest nie halo, natomiast odpowiedzi stowarzyszenia żadnej jak już to nie na temat!!!
Może warto pomyśleć o wyborze na członków stowarzyszenia przy następnym głosowaniu tym razem jakiejś pani(jeśli są…) istnieje szansa i to duża że będą bardziej profesjonalne i zorganizowane.
Sezon wakacyjny ta lepsza pora roku tradycyjnie jest czasem wypoczynku, wyjazdów małych dużych. W tym czasie chętnie bym skupił bym się na lokalnej integracji OSM np: jakiś wypad za miasto na rowerze, autem nad jezioro, las.

Proponuję rozpisać głosowanie w jakim miesiącu najlepiej pasowałoby zebranie prosiłbym o poważne podejście do tej kwestii nie w sensie latem planuje urlop/y więc walne będzie latem(jestem cwany upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu) jak przychodzi co do czego latem niee… bo wyjeżdżam z rodziną, bo wyjeżdżam w Polskę, świat i tyle. Kwestią drugorzędną jednak równie istotną jest w jakim mieście ma odbyć się spotkanie kolega Zbigniew_Czernik wykonał prostą ankietę https://goo.gl/forms/enElFvls6D9x0eRA3 jestem mu bardzo wdzięczny za aktywność i próbę ratowania dobrej opinii stowarzyszenia.

Szokuję mnie np:. brak(tak myślę i uważam to za duży problem. W jaki sposób pracują na rzecz OSM skoro nie umieją ustalić prostego terminu, miejsca spotkania to kuriozum!) kontaktów wewnątrz stowarzyszenia co szokuje w XXI wieku. Niech sobie członkowie zarządu na swoje smartfony(chyba nie kontaktują się za pomocą listów bo to nie poważne) zainstalują np: Whatsup, Skypa… będą w kontakcie 24h, konferencję będą mogli sobie zrobić np: przed wyjściem do pracy lub uczelni, będąc na wyjeździe…

Powinien wisieć na forum temat…“Walne Zebranie Stowarzyszenia 2017” w końcu mamy już defakto koniec półmetku 2017 roku!
W temacie “Walne Zebranie Stowarzyszenia 2016” powinno być podsumowanie poprzedniego zebrania… konkrety, cele małe duże, zdjęcia, podcasty może filmik w końcu prezentacje z pewnością były ciekawe i temat zamknięty mam nadzieję że się nie mylę.

Złośliwie napisze że nie spodziewam się odpowiedzi Zarządu Stowarzyszenia w najbliższym czasie:) w weekend kompa pewnie nie tykają, a w tygodniu 1 dzień na odpowiedz to za mało skoro dzień wyznaczony na czytanie forum przypada w może w …piątek:)

Mam nadzieję że walne w tym roku się odbędzie i że zostaną podjęte próby naprawy tej prawdę mówiąc nienormalnej sytuacji.

Pozdrawiam.
Sławek

Panowie, proponuję zwołać zebranie nadzwyczajne członków stowarzyszenia na którym porozmawiamy o odwołaniu oecnego zarządu.

Czy ktoś jest za, piszcie.

Ja już swój termin i miejsce wybrałem w ankiecie i przy tym się trzymam, nie wszystkim się da dogodzić :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem natomiast skąd w zarządzie ludzie, którzy wcale nie udzielają się na forum czy talk-pl@. Co jeszcze dla mnie dziwniejsze, to bierność takich “nejmów” jak Dotevo i SQ9NIT, którzy wcale nie rozpłynęli się w powietrzu, bo mapują. Niech nie boją się linczu, zawsze można swoje błędy poprawić.

Jak tak sięgam pamięcią to już nie przypomnę sobie przy okazji której konkretnie dyskusji miało to miejsce, ale podczas roku miały miejsce wymiany zdań i pewne obiekcje co do pracy Stowarzyszenia. Być może milczenie w sprawie terminu i brak działania spowodowane jest tym, że pewne słowa które wówczas wypowiedziano w kierunku zarządu ktoś wziął sobie osobiście i machnął na to ręką a zupełnie niepotrzebnie. Tym czasem by działać trzeba na to mieć i poświęcać przede wszystkim czas. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że obecny zarząd czasu zbyt wiele nie ma tudzież go nie poświęca i winien przyjść i powiedzieć po męsku nie mamy czasu/chęci/zdrowia/samozaparcia etc. i się zwołać walne na którym by się odwołał i wybrano by nowy.

Dodatkowo skoro komisja rewizyjna nie zajęła również stanowiska to zgodzę się ze Zbigniewem że obecnie jedynym co pozostało to zwołać spotkanie członków. Pytanie czy się zbierze wymagana ilość członków chętnych na walne.

Co do samego spotkania to jak by miało miejsce w Sosnowcu, który z Rzeszowem jest zdecydowanie lepiej skomunikowany niż Łódź to bym chętnie się wybrał w dowolnym wskazanym w ankiecie terminie, choć fakt osobiście również preferował bym porę jesienno/zimową.

Sosnowiec mi pasuje. Jestem zdania, że powinniśmy spotkać się miarę szybko. Przyjadę w jakimkolwiek terminie.

Wyniki ankiety na ten moment:

Tyle widzę.

EDIT: O, ciekawe. W oryginalnym poście była tylko nieklikalna nazwa obrazka, a jak zacytowałem, to juz był link. Tylko nie działa, bo mi korpofilter odcina imgura. Sprawdzę wieczorem z domu, stay tuned.

A nie powinna być ankieta negatywna czyli podanie terminów (lub choćby jednego terminu jeśli się nie da inaczej), najmniej odpowiadającego?
Optymalnie byłoby podawać więcej niż jeden termin pasujący.

Jeśli będzie trochę ludzi na walnym to mogę poprowadzić wykład o overpassAPI- jeśli będzie zainteresowanie :slight_smile:

Ze swojego punktu widzenia jako nie członka odnoszę wrażenie, że wraz z upływem dni z terminem spotkania jest jak z yeti. Wszyscy wiedzą, że się powinien pokazać ale nikt nie wie kiedy :smiley:

Proponuję żeby na spotkanie przyjechali się również mapowicze nie będący w stowarzyszeniu. Fajnie by było się poznać.

Jako zwykły mapowicz, chętnie przyjadę :slight_smile:

Zbierz jeszcze mapowiczów z Twojej okolicy. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Każdy z nas to zwykły mapowicz tak nawiasem.
:wink:

No dobra, to gdzie i kiedy?

Gdzie to chyba Sosnowiec, kiedy odpowie nam zarząd.

Acha, tak auwaga do nas wszystkich: praca w stowarzyszeniu to jest praca za którą nie dostaje się złamanego centa a kusztuje sporo czasu. To nie jest tak, że zarząd ma jakieś kokosy, wręcz przeciwnie. Dobre wykonywanie tej roboty kosztuje sporo czasu.

Co mnie jednak dziwi, to fakt, że ludzie którzy decydowali się by wejść do zarządu wiedzieli co ich czeka. Ponieważ jesteśmy grupą gdzie wszyscy robią coś za friko, to cieszy mnie że działamy, bo naprawdę dużo, bardzo dużo w ten sposób osiągnęliśmy.

Czego mi brak, to intensyfikacji działań, większej wspólpracy z instytucjami państwowymi, szkołami, uniwersytetami, policją, lasami państwowymi, strażakami, pogotowiem itd.

Jednakże tutaj dochodzimy do punktu gdzie musimy się sami siebie spytać: Quo Vadis. Czy chcemy być nadal grupką która co prawda zorganizowała się i ma osiągnięcia, czy też chcemy zrobić z tego coś bardziej profesjonalnego. To jest do wykonania jednak tutaj potrzeba by już było kasy.

Szalenie dziwi mnie krótkowzroczność firm używających OSM. Stowarzyszeniu potrzebny jest sponsoring: jak inaczej prowadzić rozliczne szkolenia, kolportować materiały szkoleniowe?

Przestałem mapować w Polsce pod wpływem Yanosika. Spotkaliśmy się, specjalnie przyjechałem do Polski, ale za głupią pizzę musiałem zapłacić sam. Tak się nie robi. Taka firma i nie tylko ona zresztą oszczędza mnóstwo pieniędzy korzystając z danych OSM. Gdzie jakaś dotacja na nasze cele statutowe? Wszystkim nam zależy na tym, by mapa była jak najlepsza, ale i wszyscy powinniśmy się do tego dokładać.

Ale im i nam pokazałeś!

Może chcieli dać dotację na walnym zebraniu? Albo chcieli chcociaż pizzę kupić. Czemu mieliby dotować organizację, która nic nie robi i nawet nie potrafi zorganizować spotkania?