Uvoz adresnog registra - pravila tagovanja ulica u Srbiji

Više pamet, nego brzina:) Poslušao sam vas da blastujem:)

Slažem se za RGZ! Trenutno je na 12% povezanost sa RGZ-om, ali ako bi bio preko 50%, ne bi trebalo ništa automatizovati za entitete koji nemaju ref. Za one koje imaju ref, treba cross-checkovati sve u RGZ-u (npr. ako hoćemo da popunimo name:sr na osnovu name taga, danas to nikako ne bih radio bez provere za ref!)

Dodao sam izveštaj za alt_name porodicu tagova, na modulu ulica u DINA platformi:

https://dina.openstreetmap.rs/st/alt_names.html

Izveštaj za sada primećuje potrebne alternative sa brojevima, rimskim brojevima i “doktor”/“dr” alternative (npr. ako je ulica “8. marta”, zna da treba alt_name “Osmog marta”, kao i obrnuto). Zbog specifičnosti srpskog jezika (rodovi, padeži…), izveštaj nekad ne može da zna kako treba da bude tačan alt_name, ali može da predloži šta je to što mu fali (takvi slučajevi su označeni zvezdicama). Pogledajte kako vam se čini.

Ako znate još neki čest slučaj gde je potreban alt_name, javite ovde.

Planiram da, na osnovu ovog izveštaja, popunim ručno/automatski ove tagove za 2-3 nedelje (ako neko nešto nema protiv).

Urađeno za sve ulice koje su povezane sa RGZ-om (koje imaju ref:RS:ulica tag)! Samo za njih sam mogao da garantujem ime. Za ostale je ostalo grešaka (vide se u izveštaju), ali ne bih to radio dok se ne povežu sa RGZ-om (jer ne bih da na pogrešne ulice stavljamo alt_name)

[Way: ‪Шоти Нандор‬ (‪104558613‬) | OpenStreetMap]

[RGZ - uvoz ulica]
ШОТИ НАНДОР ➝ Шор љиљанов

Ovo Шор љиљанов malo bizarna greška… jesam li ja to onomad tako uneo?

Ne, verovatnije da je greška još od onog online excela što smo zajedno unosili. Ispraviću grešku u mapiranju, pa će od sutra biti ok (a ti unesoći ref:RS:ulica, to neće da se menja)

Ispravljeno sad. Još je bilo par ulica u Kanjiži, i to sve na slovo Š!, koje su isto bile pogrešne. Detalji na RGZ - uvoz adresa (filter na “kanjiža”)