Нужна помощь - есть желание, нет опыта

Собственно, есть возможность и желание участвовать в развитии OSM (по крайней мере отрисовать свой город), но пока что абсолютно нет опыта. Итак, задача.

Дано:
Мой город, от которого на OSM одно название (в прямом смысле);
Телефон с GPS и установленными MyTracks и OsmAnd;
JOSM, установленный на компе;
Желание работать :).

Вопросы:
С чего начать (улицы, дома, etc.)?
Какие плагины на JOSM стоит поставить сразу?
Как указывать цвета/толщину линий, секторов (с тегами уже немного разобрался)?
Как обрисовывать дома? С помощью GPS или?

Буду также очень рад другим советам, которые помогут быстрее начать плодотворную деятельность.

Заранее спасибо :slight_smile:

Якщо не секрет, яке місто?

Ще можна спробувати GpsMID.

Вважаю що правильно для початку нанести вулиці. Причому для кожної мати хоч один трек. Тоді для нанесення об’єктів можна буде використовувати підложки Яху або Бинг, та корегувати їх відносно до треку у разі потреби. Крім того блукання вулицями міста то є досить цікавий квест. Я багато нового взнав про своє :slight_smile:

GPS під багатоповерховим будинком може дати нехилу похибку, за рахунок відбиття сигналу. Тому найкраще по супутниковим знімкам, якщо є.

Ну і Вікі з форумом у поміч, там більша частина того що треба знати описана. :wink:

Дякую за швидку відповідь.

Місто Горлівка, супутникових знімків Yahoo належної якості немає, а Google Maps використовувати, як так зрозумів, не дозволено.

Я й вирішив цім зайнятися, щоб відірватися від компьютера, та мати стимул виходити на вулицю :).

Яка користь від GpsMID я поки що не зрозумів, хоча я знайшов тільки англійський опис, а цю мову я ще не досить вивчив.

P.S.> і ще - GPS-треки треба завантажувати на OSM окремо чи досить використовувати їх у JOSM?

Треки краще завантажувати на сервер http://www.openstreetmap.org/trace/create, таким чином, інші користувачі, які забажають взяти участь у кресленні вашого міста будуть мати достовірну інформацію щодо положення, принаймні вулиць.

Треки краще знімати у велосипедному режимі, а основних доріг на автомобілі, бо знімання треку пішки дає дуже великий розбіг у точності, особливо це стосується районів з багатоповерховими будинками та тих, де багато дерев (дерева теж погіршують якість сигналу від GPS-супутників).

Завантажуванні треки краще маркувати як «ІДЕНТИФІКОВУВАНИЙ». Це дозволить у JOSM мати підсвічування треку різними кольорами в залежності від швидкості, а якщо ваш пристрій записує ще дані про висоту, то й можна налаштувати підсвічування в залежності від цього параметру.

Треки можна завантажувати як безпосередньо на сайті (див. посилання вище) так і з JOSM. Для цього треба становити втулок - DirectUpload. (про втулок http://wiki.openstreetmap.org/index.php/User:Subhodip/GSoC_Doc#DirectUpload_Plugin_in_JOSM_:)

А ще із зібраних треків виходить така мапа (містечко Loughborough)

ще є Bing Maps, який нещодавно дозволив використовувати свої знімки у OSM

Для Горловки у Bing Maps є покриття високої розподільчої здатності, але частина міста закрита хмарами, але для початку того що є з головою.

Подивився на Горлівку у Бінґу, знімки високої роздільної здатності є, але велика кількість хмар, “вирізаний” великий шмат міста на південь і трохи не дістало до східної частини.

У такому разі задачу можна трохи спростити:

  1. Зробити багато треків центральних вулиць. Чим більше, тим краще, і бажано не за один день. Тобто, тоді можна буде взяти середнє значення

  2. По треках прив’язати супутникові знімки

  3. Намалювати те, що видно по супутнику

  4. Роздрукувати Walkmap

  5. Беремо GPS і їдемо уточняти мапу, особливо там, де вона закрита хмарами або відсутня на знімках

І дивись на гілку лікбезу, та Вікі.

Eugene

PS. mboga зробив гарну роботу по Харкову – відмітив покриття і проставив дати. Попроси, може допоможе тобі теж.

Теоретично за його допомогою можливо редагувати мапу з телефона. Сам ше не розібрався, як розберусь розкажу :slight_smile:

З корисних втулків для ДЖОСМу - EditGpx. Перед тим як трек заливати на сервер, його слід підчистити, аби не було блям навколо дому.

А як Бінг прикрутити до JOSM?

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=123079#p123079

І далі по топіку.

Качай останню версію там він вже є. http://josm.openstreetmap.de/josm-latest.jar

Я сьогодні вже трохи погрався із Горлівкою. Типи доріг ставив так «на глаз» - якщо десь не вірно, тоді повиправляй.

Установити втулок imagery, тоді з’явиться меню Imagery і там буде Bing Sat, але спочатку треба завантажити будь-яку місцевість. Треба також пам’ятати, що знімки часто мають зміщення, його треба виправити за допомогою інструменту з такою іконкою:. Можна один раз посунути шар відповідно GPS-трекам, потім зберегти це зміщення: натиснути праву кнопку миші на шарі “Bing Sat”(у спискі шарів праворуч), далі Offset->(save current) і потім також через меню Offset його застосовувати.

А ще таке є:
http://blog.latlon.org/2010/11/07/risovanie-v-gorode/

Щось менi тяжко спiлкуватися українською, бо давно не мав практики. Тому, з вашого дозвiлу, повернуся до россiйської :).

В первую очередь, спасибо за большое количество ответов. Приятно находится в отзывчивом комьюнити.

Записал несколько пеших треков, но качество неудовлетворительное, нужно перебираться на дороги (как уже и говорили), вот только погода для прогулок на велосипеде уже не та. Видимо придется до весны заниматься обрисовкой по Bing’у и обозначением зданий.

Обнаружил, что Горловка уже не девственно пуста, оказывается andygol успел приложить руку. Спасибо, есть что взять за пример.

Я сделал это, как только увидел твой пост, чтобы дать хоть небольшой пример и поддержать твоё желание работать над картой. Бинг дает хорошо детализованные снимки и для начала они подойдут, но часть города покрыта облаками, без вылазки на местность там не обойтись.
Не забывай сверять положение фона с треками и тем что уже было нарисовано, если есть отклонения смотри по ситуации или сдвигай фон или то что уже было нарисовано (так как перед этим могло быть так что положение фона не выверялось). Попробуй собрать треки по центральным основным улицам - они послужат ориентиром для последующей привязки.
Я видел что у вас есть трамвайные линии, это так? Покатайся на общественном транспорте собери треки с их маршрутов - это тоже полезная информация, если есть друзья/знакомые с авто попробуй привлечь их, для начала, к собиранию треков.
Одним словом, смотри по ситуации настроению и, главное, желанию.
Успехов в начинании!

andygol, за подсказку с трамваями спасибо, давно ими не пользовался и даже не подумал о них.

Кстати, такой вопрос - я запустил проверку в JOSM и он выдал кучу ошибок о пересекающихся улицах (и моих, и твоих). Я так понимаю, их внахлест рисовать нельзя, нужно нарисовать одну целиком, а к ней подводить перпендикулярные, для образования перекрестков, верно? И если так, то есть ли плагин, который автоматически исправляет это, создавая перекрестки?

P.S.> и есть ли русскоязычные видео по JOSM? Пару английский смотрел, многое понятно, но не всё.

нужно поставить узел в месте пересечения
в JOSM это делается так: [Esc], [A], клик по пересечению (обе линии подсветятся голубым), [Esc]
в итоге точка войдёт в обе линии и соединит их

Да, на перекрёстках линии должны иметь общую точку. Я старался соединять их, видать что-то пропустил, значит нужно по исправлять. Для JOSM есть полезный плагин Utilsplugin2 в нем есть возможность ставить общую точку на пересечении линий, выделяешь линии (можно скопом несколько в одном квартале/районе) и нажимаешь Shift-I, насчет полной автоматизации такого не попадалось. Вообще для JOSM есть много разных плагинов смотри на Вкладке с “розеткой и вилкой”. В украинской версии (для этого достаточно в настройках выбрать украинский язык) почти все описания переведены, так что сориентироваться можно, что к чему.

Странно, никогда об этом даже не думал. Всегда в режиме добавления (А) тыкал мышой в пересечение, он сам ставил точку на обеих линиях.

А полную автоматизацию нельзя – вдруг это просто мост забыли добавить или проставить тег layer?

Eugene

ещё вспомнил что можно даблкликом ставить
мож кто не знает…