Помощь начинающему...

Здравствуйте, форумчане!
Есть желание заняться добавлением Чернигова и его окресностей. Но возникли некоторые сложности с пониманием как и в какой последовательности это делать, какими программами пользоваться. Не помешало бы создание небольшого FAQ в форуме со ссылками на источники информации, рекомендациями. Это бы позволило начинающим быстрее “вникнуть” в суть дела…

Можно начать отсюда :slight_smile:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Beginners_Guide

Сам початківець (мапінгом займаюсь біля двох місяців), тому поділюсь досвідом який ще не забувся :slight_smile:

  1. З чого починати.
    Я починав з придбання GPS. На жаль для нашого регіону не має аерознімків таких щоб можна було нормально замапити, тому я надаю перевагу мапінгу за GPS. Приймач завжди намагаюсь брати з собою коли вихожу з дому.
    Приймач я вважаю краще брати портативний, так щоб можна було його брати не тільки у машину (хоча тут таке, якщо більше часу проводиш у машині, то туристичний приймач не такий зручний).
  2. Послідовність
    Для себе я визначив таку послідовність: в першу чергу замапити вулиці, потім двори та багатоповерхові будинки і під сам кінець точки інтересу.
    Чому так: вулиці то основа мапи, двори та будинки - прилягають до вулиць і є відправними точками для таких магазинів, кафе, барів, тощо. Плюс коли є основа, по ній може мапити навіть людина яка не має можливості зняти трек. З першого разу будинки та двори не малюю, аби мати кілька треків по одним і тим самим місцям.

Ну і не забуваємо про теорію :slight_smile:

Спасибі! Приймач є в телефоні під ОС Анроїд, вже знайшов зручну програму для запису треків. Та вже й декілька записав. Тепер залишилося навчитися закачувати їх та потім правити в редакторі :slight_smile:

А може хто є із Чернігова? Можно було зустрітися та поспілкуватись…

Зверніть увагу на те, що зараз «Керівництво для початківців» українською трохи застаріло, але це не стане перешкодою. Кардинально там мало що змінилось, воно стало трохи докладнішим. Намагаюсь поступово приводити переклад до актуального стану, тож якщо розумієте англійську — періодично дивіться й на оригінал.

Таке нескромне запитання, а як можна витерти свої зміни? Просто мені здається, що я щось зробив неправильно, і тому було б краще витерти зміни, ніж їх поправити.

Виправлення помилок в Потлатч

Якщо володієш англійською - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Undo, різні способи виправлення помилок

Як я вже казав вище, я почав приводити http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Beginners_Guide у відповідність до англомовної сторінки. На поточний момент здійснено приблизно 3/4 роботи по актуалізації перекладу. Прошу інших, в міру сил та бажання, переглянути текст та внести виправлення, там де вважаєте за потрібне.

Цей розділ Вікі повинен бути «воротами» для новачків у світ ОСМ, тож зробимо його таким!