Місце російської мови на об'єктах на території України

о, прокинулись! довго думали? замість того аби підтримати мене в боротьбі з поверненням українських назв майже усі мовчали, а тепер - ах, засилля “тегу ру”.

помилки вони бачили… помилок кожного дня купа на мапі.

у тебе не боротьба, а варварство - не треба так :exploding_head:

6 Likes

варварство? ні, це повернення правильних назв

доречі, розкажи мені чого варваство?

варварство - тому що ти видумуєш назви там, де їх нема - нічим не краще за Ереговану вулицю.

3 Likes

а ти ніде не помиляєшся? ти усе без помилок робиш, правильний такий?

Тобто по суті відповісти нема чого і починаються наїзди, ясно-понятно. Для мене розмова закрита!

4 Likes

я тебе всього-навсього запитав, чи ти такий правильний і без помилок усе мапиш, для тебе складне це питання, бачу.

Давай я відповім і закрию це питання для себе: якщо ти помилки не відрізняєш від варварства (навмисного псування даних), то мені тебе шкода. Помилятися - нормально, навмисне шкодити - ні.
Отепер точно виходжу з розмови.

4 Likes

A relatively new user named “Semsins” has performed a mass edit over all of Ukraine within the last 24 hours, removing name:ru tags and quoting this thread as a reason. The DWG has received a complaint about this activity. I am considering to revert the mass edit because while the name topic has been discussed in this thread, I cannot see a community decision for a mass edit here, and no participation by “Semsins” either. I have, however, read this thread through an automated translator so I wanted to ask your opinion first. – Frederik Ramm, DWG (Ticket#2023070310000072)

11 Likes

Looks like Semsins is the second account of avinet_ua. Please revert the changes.

6 Likes

поясни що ти називаєш “навмисною шкодою”?

I support reverting this changeset. Not only it removes manual work of hundreds of mappers it also invents unexisting Ukrainian place names for POIs still actually named in Russian and other languages (breach of the “truth on the ground” principle). Moreover it links to this thread as if some consensus has been reached while there isn’t one yet.

7 Likes

Думаю якщо name:ru то тут то там зʼявляється (з різних акаунтів у різни часи) - це означає що тег затребуваний. Українців російськомовних - мільйони (на мою думку від третини до половини населення), от вони і користуються ним.
Ви пропонуєте цензуру?
В такому разі забагато на себе берете - OSM все ж міжнародний проект з прозорими правилами: ось тобі інструменти - мап - не вандаль - усі будемо користуватись. Ви можете зайти у будь яку країну світу в OSM і додати відповідний name:ua будь якому обʼєкту і нічого цім не порушуєте - навпаки спасибі скажуть. Саме тому OSM люблять і маплять і користуються.
Я добре в курсі про боротьбу з name:ru - це все почалося ще задовго до великої війни - я як російськомовний українець користуюся російською мовою у гаджетах і відповідно навігатором, і спостерігав багато раз зникнення російських назв вулиць та POI.
Я звичайний користувач и іноді маппер - буду користуватись УСІМА інструментами і правилами що надає OSM, а не як вирішить обмежене (хоч і активне) коло осіб.

6 Likes

I agree and would suggest reverting all recent Semsins’ changesets (those that say “remove unwanted data as described in community Місце російської мови на об'єктах на території України - #25 by avinet_ua”) because I think that’s vandalism to remove lots of other people’s work without a clear agreement.
Update: looks like most (all?) of Semsins’ changesets removed Russian names, sometimes w/o clear comments (Way History: ‪Площа Леніна‬ (‪1184324514‬) | OpenStreetMap). Maybe all of them should be carefully reverted.

Це не так. Будь ласка, не потрібно говорити за всіх. росія не володіє руською мовою, немає нічого поганого у тому, щоб знати декілька мов. Якщо ви не хочете користуватися руською мовою, вас не змушують, та не потрібно видаляти її з глобальної карти, якою користуються мільйони людей.

Это не так. Пожалуйста, не надо говорить за всех. росия не владеет русским языком, нет ничего плохого в том, чтобы знать несколько языков.

7 Likes

Категорично не згоден з вами. Ось до прикладу в Казахстані погано відносяться, коли хтось додає іншомовні назви:

І взагалі активна позиція українського суспільства як в цілому так і OSM-спільноти не дає росіянам робити в нас щось подібне, як видаляти до прикладу казахську мову в Казахстані, як тут:

2 Likes

якраз дуже багато було видалено перекладів і причому масово

так і було, але до було “до” того дня.

I will start the revert of the “Semsins” edits now.

9 Likes

Are these similar changes done by another account which should be reverted, also?

3 Likes

До уваги: якщо хтось редагував об’єкти (наприклад, вулиці), які були вандалізовані, то перевірте, чи є ваші зміни зараз. Я знайшов декілька вулиць, де мої зміни були втрачені. Наприклад, Way History: ‪Фонтанська дорога‬ (‪724537919‬) | OpenStreetMap — версія 12 відновила highway=primary замість highway=secondary з версії 11. Потрібно якось знайти усі мої змінені об’єкти за 12 днів та перевірити їх…

@woodpeck, thank you for reverting the changesets! I noticed that the reverter tool apparently restores the complete previous version of an object and not reverses the changes diff. What I mean is, for example https://www.openstreetmap.org/way/724537919/history:

  • v9: the road was highway=primary and had name:ru;
  • v10: the road was vandalized (removed name:ru);
  • v11: I changed highway=primary to highway=secondary;
  • v12: the revert restored name:ru and also highway=primary, apparently that’s v9.

If a diff were applied backwards, the tool would find the diff for the version to revert (here, v10 removed name:ru) and apply it backwards (only restore name:ru). Of course, there may be data conflicts in this approach (I wish we could apply git to OSM…).

1 Like