Statystyki, wykresy i takie tam

taaa… chyba stowarzyszenie :stuck_out_tongue: bo mnie nie stać

http://resultmaps.neis-one.org/osm-notes posortowane wg zamkniętych notatek na osm.org
Te kalesony mogą być Twoje!

Dzięki za uznanie od krowy co dużo ryczy :stuck_out_tongue:
Jeśli mnie nie przegonisz swoimi nerwowymi reakcjami to może parę milionów wklepię.
Już przekonałem największych oponentów rowerzystów we Wrocławiu że mylili się mówiąc że OSM nie dla nich, że tereny po których jeżdżą zrobiłem do szczegółowości jakiej oczekiwali.
W ten sposób liczę, że niebawem ściągnę tu trochę chłopaków.
A przecież dopiero zaczynam, bo na OSM jestem pół roku a mimo to w naszej 1,5 mln rzeszy gdzieś tam uplasowałem się na 150 miejscu co w pół roku chyba należy uznać za sukces.
Całe szczęście że nie robimy tu rankingu krajowego, bo byłyby złośliwości typu tych co teraz lecą na ircu :slight_smile:

Oczywiście czołówka to wielu importerów a inni mapują wiele lat, więc wynik tym bardziej cieszy.
Zatem mam nadzieję, że niebawem będę robił szybciej, dokładniej i lepiej.
Zatem ta statystyka wojewódzka bardzo mnie ucieszyła bo to najlepsze podziękowanie i jestem mile zaskoczony.
Tu oczywiście podziękowanie kolegom którzy ten sukces tworzyli że wspomnę choćby jaszczura deptajacego po nowych kościółkach oraz innych czy to marka czy adama dopingujących nas do pracy.
Zamierzam też pociągnąć ścianę wschodnia i inne rejony białych plam .
Choć to się niektórym nie podoba i nazywają to skakaniem.
Jest wielu nowych zaciętych i szybko uczących się mapowiczów jak choćby kolega z Rybnika rysujący chyba od sierpnia.
Ze swej strony życzyłbym kolegom mapującym jakieś rejony aby tak nie warczeli na nowych wchodzących na ich teren.Mam już małą listę takowych :slight_smile:
Jak podgonię Dolny Śląsk bo ostatnio zaniedbałem rysując Afrykę i Polskę to chętnie pomogę podgonić z rejonami z wątku “prośba o zmapowanie” (zresztą i dziś tak czynie). Nasze narzędzia nie są doskonałe i robimy pewne niedokładności.
Jak pisał Dotevo można by wolniej i dokładniej, ale szkoda kilkunastu lat.Lepiej zrobić mapę a potem poprawiać dokładność o te brakujące centymetry ( i tagi ), za które ostatnio zmyto mi głowę.
Trochę za bardzo idziemy w importy i routing (zła kolejność, ale ktoś musi otwierać bramę gmin i starostw).
Należy zrobić centra miasteczek aby sprowokować nowych do rejestracji i dodawania POI.
Cieszę się, że tak jak pisał Dotevo nie robię całych miasteczek ani obszarowo ani dokładnie tagując. Dzięki temu udaje mi się sprowokować nowych do zarejestrowania się i dodawania POI na obrysach budynków kóre sie pojawiły lub innych rzeczy.
Wtedy piszę do nowych, że tę okolice im zostawiam i serce roście jak widzę ich aktywność, bo czuję się jakbym coś tam zasiał i teraz samo rośnie.
Na koniec wielkie podziękowania dla Dotevo za mobilizację swoją postawą i za opiekę, oraz takim ludziom jak marek, którzy wprowadzają dobrą atmosferę na forum.
Tylko dzięki takim ludziom stać nas na oddawanie z życia prywatnego setek godzin nie oczekując ani na zapłatę ani na podziękowania.
Ja dziękuję kolegom za złośliwe uwagi na ircu.
Mam łzy radości w oczach, bo właśnie takiej reakcji się spodziewałem :slight_smile:
W końcu nie w pierwszym projekcie społecznościowym pracuję i zawsze przestrzegam przed niezdrowym współzawodnictwem
Dzięki wam koledzy i trzymajmy się w kupie aby nam się chciało i aby pokazać tym co czytają forum, że tu są mile oczekiwani. Że za błędy nie będą besztani, bo nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.
Mam nadzieję, że jak pośpieszę w 3-4 miechy zrobić kolejny milion to nie będę obiektem docinek, że coś robię na expres.
Mogę się zając mikromapingiem swej okolicy i wypiąć się na białe plamy i nie ryzykować warczenia za wchodzenie na czyjś teren (normalnie jak u zwierzaków :wink: ) ale chyba nie byłoby to dobre dla OSM.
Życzę wszystkim spalenia monitora i kompa (mi ostatnio obie rzeczy się udały).

Nie ma sprawy. Sugeruję jednak pójście w jakość a nie ilość, bo jak na razie spotkałem Twoje koślawe i przecinające się obrysy budynków rysowane do nieskalibrowanego binga.

Cos w tym jest. Spojrzalem np. tutaj: http://www.openstreetmap.org/#map=19/51.30834/17.06285
Pierwsze co bedzie tam trzeba zrobic, to albo wywalic obrysy budynków i narysowac je na nowo, albo tez zmudnie poprawiac.

Panowie, robicie OFFTOPIC. Prosiłbym o zajęcie się pierwotnym tematem tego wątku, a pozostałe tematy załatwiać sobie w innym miejscu.

Wracając do zestawień statystycznych… czy jest jakaś stronka, która oprócz liczby changesetów, nodów… pokaże ilość użytych tagów? I np. średnią tagów na obiekt danego użytkownika?

Niestety nie. Pewnie wypadałoby napisać jakiś skrypt analizujący całą Polskę z plików full-history. Swoją drogą przydałby się analizator takich plików to generowania wykresów dla różnych tagów.

Dało by się zaktualizować arkusz Excela u Dotevo “Porównanie-Europa”?
Nie bardzo wiem z jakiego okresu te 300 MB dla Polski i jak to się ma do 0,5 GB Poland.osm.bz2 z października.

W jednym arkuszu jest podawana wielkość pliku pbf, a w tym, o którym mówisz są to rozmiary pbf. Zaraz zaktualizuję.

Niemapowane miejscowości:
http://resultmaps.neis-one.org/unmapped.html
Inne statystyki:
http://resultmaps.neis-one.org/

Stats - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Stats

Ta wizualizacja jest do kitu, bo zaznacza węzły z place=village, które nie posiadają w pobliżu drogi otagowanej highway=residential. A przecież grom miejscowości w PL to są typowe ulicówki, które leżą przy secondary lub tertiary…
Pisałem kiedyś w tej sprawie do Pascala, ale nie dał się przekonać.

Nawet, jeśli w tych wsiach są inne drogi, to często są oznaczane jako track…

Ale czy te statystyki są aktualne, bo raz jest data 2010 r., a raz maj 2013r.?
Przecież w większości wiosek są residential , to ja nie rozumiem problemu, że aż tyle miejscowości się podświetla

Podsumowanie roku 2013 (część 1.)

Planet.osm.bz2 24GB → 32GB wzrost o 33%
Europe.osm.bz2 13GB → 17GB wzrost o 30% (Europa poniżej średniej)
Poland.osm.bz2 0,3GB → 0,56GB wzrost o 86% !!!

Napisałem podsumowanie roku wraz ze statystykami http://openstreetmap.org.pl/2014/podsumowanie-roku-2013/ :slight_smile:
Podziękowania za pomoc dla antblanta, yarla i Zbigniewa

+1

Nie dałoby się zrobić takiej statystyki jak dla Wielunia dla każdego powiatu w Polsce?
Nie musi się odświeżać co godzinę lub codziennie. Wystarczy raz na tydzień
Załóżmy że opiekuję się kilkoma powiatami.
Na dole listy pojawiają mi się nowi maperzy i od razu widzę jaką mają dynamikę.
Śledzę ich postępy bez wyszukiwania na stronie “neis…”.
Nie będę udzielał rad komuś kto kilka POI dodał lub parę punktów przesunął.
Każdy też mógłby sprawdzić jakie osoby koncentrują się na powiecie (przodują) i np. zadać im pytanie o teren jak do localsów.

Wszystko cacy… ale…:slight_smile:
Wyżej pisałeś …Planet.osm.bz2 24GB → 32GB wzrost o 33%
a na http://openstreetmap.org.pl/2014/podsumowanie-roku-2013/
Polska na tle całego świata

Obecny rozmiar pliku planet.osm.bz2 to 32GB. Polskie dane zajmują 1,8%, a więc więcej niż przed rokiem (1.2%). Rozwijamy się szybciej, niż średnia na świecie i w Europie. (świat waży o 28% więcej, Europa o 30%, Polska 88% więcej).

Czyli matematycznie świat równa się 28% czy 30% wzrostu danych ?
Pozdrawiam i prośba o poprawkę :slight_smile:

Za pierwszym razem liczyłem mniej dokładnie. Druga sprawa, że wszystko zależy od tego jaki okres czasu się wezmie. Niestety nie miałem danych z 1 stycznia 2013.

PBF ściągnięty dzisiaj (29.01.2014), ilość budynków w województwach (segregowane po budynkach, najwięcej->najmniej):
187161 addr:housenumber
356014 building
dolnoslaskie

 288816	addr:housenumber
 151522	building

pomorskie

 166333	addr:housenumber
 147340	building

malopolskie

 500846	addr:housenumber
 144912	building

mazowieckie

 173684	addr:housenumber
 140039	building

lodzkie

 211105	addr:housenumber
 128551	building

zachodniopomorskie

  51759	addr:housenumber
 122696	building

lubuskie

 142463	addr:housenumber
 106944	building

wielkopolskie

 196576	addr:housenumber
 103716	building

podkarpackie

  63344	addr:housenumber
 101088	building

kujawskopomorskie

 198855	addr:housenumber
  86623	building

lubelskie

  69350	addr:housenumber
  78049	building

warminskomazurskie

 213769	addr:housenumber
  56758	building

opolskie

  42334	addr:housenumber
  49932	building

podlaskie

  42334	addr:housenumber
  49932	building

slaskie

  80274	addr:housenumber
  18842	building

swietokrzyskie