Witam!
Ostatnio postanowiłem zrobić jakiś użytek z danych na http://odbl.de i wszystkie dane z daily przerzuciłem do własnej bazy. Nie mam na razie konkretnych statystyk, ale może ktoś ma jakiś pomysł, jak wykorzystać te dane
Witam!
Ostatnio postanowiłem zrobić jakiś użytek z danych na http://odbl.de i wszystkie dane z daily przerzuciłem do własnej bazy. Nie mam na razie konkretnych statystyk, ale może ktoś ma jakiś pomysł, jak wykorzystać te dane
Mnie nie ma
Czy to dlatego, że przez ostatnich kilka miesięcy nie byłem aktywny?
Prawdopodobnie bo dane są dopiero od grudnia 2010. Chciałem to zrobic najpierw z danych http://odbl.de/poland.html ale aktualizacje są za rzadko.
Przekroczyliśmy 2 mld węzłów Wszystkim mapowiczom gratuluję.
source: http://osmstats.altogetherlost.com/index.php?item=nodes
Polska przekroczyła 500 000KB jako spakowany plik osm.bz2
Ponieważ nikomu to nic nie mówi dam kilka damych dla porównania.
2013-01-11 317 041KB
2012-01-09 198 080KB
Czy dalo by sie zrobic statystyke dla jakiego procenta ulic w Polsce mamy
Jeśli chodzi o maxspeed to marimil prowadzi statystykę http://osmapa.pl/w/maxspeed/stats.html (ale jest w kilometrach)
Dzieki.
Troche nieczytelna jest dla mnie ta tabela.
Kolega SunCobalt zrobil taka tabelke dla RFN:
http://up.picr.de/15713087cu.jpg
O cos takiego by chodzilo, bo od razu widac, jaki jest stan atrybutacji mapy na terenie kraju
kolumna ‘50km/h’ - dlaczego jest 0,6 w 2012, w roku 2013? Jeśli to w kilometrach, to dziwna liczba, a tak poza tym wątpię, że rok temu więcej było maxspeed z 50km/h. Jeszcze w lipcu 2013 mieliśmy drogi z mph?? o_O
Ech przemas75
Wartość 50km/h jest błędna. Powinno być 50.
Marimil,
bylbys w stanie wygenerowac taka tabelke jak SunCobalt?
Powoli gonimy sasiadów z RFN w kategorii budynki.
Warto by sie bylo przyjrzec drogom.
Pozdrowienia,
Marek
Według mnie, nie jest błędna. 50 km/h to to samo co 50 w Polsce (ja też wolę jeśli nie ma km/h).
Przyjęło się jedynie, że jeśli wartość jest w km/h to nie trzeba dodawać tego już, inaczej niż jeśli jest ‘mph’.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed
(tabelka, pierwszy wiersz).
Ale przyznaje się, że myślałem o czymś innym pytając o to, a dzięki Twojej odpowiedzi już wiem jak działa powstawanie tabelki.
Rozumiem problem Jednak 0,4 km to prawie jak błąd.
Tak poważnie – zauważ, że i Ty i ja napisaliśmy 50km/h bez spacji, dlatego tak napisałem, nie sprawdzając w tabeli.
EDIT. i może nie zaśmiecajmy wątku, choć należy zwracać uwagę na właściwą interpretację danych
Dalej liczysz korzystając z bbox’a?
Większość statystyk jest liczona w trochę spuchniętej granicy PL. Okolice maxspeed również i (nie)stety trochę liczenie tego trwa. Oprócz danych do tej tabeli liczą się jeszcze dwie inne rzeczy nie stabelaryzowane (km dróg z source:maxspeed i km dróg z maxspeed i source:maxspeed).
Myślę, że liczenie tego po bbox nie miałoby sensu.
ok, drążę, bo mi zupełnie co innego wychodzi.
Nie wiem jaką masz spuchniętą granicę, zapytałem o bboxa, bo pamiętam że któreś rzeczy robiłeś przy pomocy bounding-boxa.
Faktycznie nie ma sensu liczenie maxspeed za jego pomocą.
Mi z wszystkich dróg wychodzą takie wartości:
10
100
110
120
130
140
15
20
30
40
5
50
50 km/h
56
59
6
60
7
70
80
90
PL:urban
signals
Liczone z pliku pbf ściągniętego dzisiaj z geofabrik.
Na przykład wartości (z tabeli) ‘70;50’ znajduje mi aż w Szwecji:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/35780021
http://www.openstreetmap.org/browse/way/235308823
I to najbliższe “w pobliżu”.
edit:
jeszcze gdy pobrałem z pbf’a
osmosis --read-pbf poland-latest.osm.pbf --way-key keyList=highway --way-key keyList=maxspeed --tf reject-relations --tf reject-nodes --write-xml poland-maxspeed.xml
Po namyśle: chyba, że na węzłach takie dziwne prędkości ktoś wstawił… o_O
Dla ‘70;50’ w tej tabeli jest pusto (patrzymy na ostatni wiersz), przecież.
EDIT. Nie grają wartości 6, 7, 130
EDIT2. Sprawdziłem kilka z 7 i 130 - mam je w bazie ale występują u sąsiadów, z 6 nie mam (może wczoraj były).
cholera, to skąd ja to wziąłem, no wiem że na koniec… do diabła.
Daj proszę ten sam wiersz (opis), na dół tabeli zatem. Łatwiej będzie, no przynajmniej mi
Trzeba się cieszyć, że rośniemy w siłę.
Wydaje mi się, że w związku z ostatnimi wydarzeniami z geoportalem zacznie nam przybywać punktów adresowych.
Już teraz widać, że większe pakiety danych adresowych (importy?) zawierają mnóstwo powielonych danych.
Trzeba chyba zacząć promować tworzenie adresów z wykorzystaniem relacji - np. jakaś wygodna wtyczka do JOSM. Ktoś z kolegów na pewno byłby w stanie coś fajnego opracować.
Co o tym sądzicie?
A dlaczego akurat punkty adresowe? Wydaje mi się, że nie ma to nic do rzeczy, a wręcz akurat tych adresów, ktore tam są - nie możemy używać.
Dlaczego trzeba promować tworzenie adresów z wykorzystaniem relacji?