Перенесення будинків та іншої інфраструктури з SHP-файлів на OSM

Всім привіт!
Я - Олександр, працівник Пулинської ОТГ Житомирської області.
Наша селищна рада володіє ортофотопланами, ArcGIS-проєктом, shape-файлами та іншими файлами, які отримані в результаті замовлення знімальних робіт для виготовлення генерального плану смт Пулини.
Я вже декілька днів заповнюю OSM селища, але це займає багато часу та має доволі низьку точність в порівнянні з реальністю. Заповнюю в iD, JOSM “не осилив”, хоча маю маленький досвід роботи в QGIS. За необхідності - навчуся працювати в JOSM.
Запитання: як перенести наявні файли (ArcGIS-проєкт, SHP-файли чи які там треба інші) в OSM для подальшого заповнення тегів (в OSM) та використання в QGIS (та можливо в іншому ПЗ), щоб не робити вручну те, за що вже заплачені чималі кошти.
Підкажіть будь-ласка!

Доброго дня, Олександре!

Вітаю в ОСМ. Прошу вас ознайомитись зі сторінкою з Вікі ОСМ присвяченій імпорту (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Import) та настановами щодо проведення Імпорту (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Import/Guidelines).

Це дуже добре що ви озвучили вашу проблему до того як змарнувати власний час проводячи неузгоджений імпорт та роблячи помилки.

Першим кроком, створіть, будь ласка, на Вікі ОСМ відповідну сторінку (я можу допомогти вам в цьому, або може хтось ще зголоситься зробити це).

По-друге, було б також добре якби розмістили наявні у вас матеріали в публічному доступі, це може бути офіційний сайт вашої ОТГ та/або data.gov.ua

Після ознайомлення з даними можна буде розробити план дій, що і в якій послідовності робити.

доброго дня, Олександре !

Знайшов на вікі досить детальну інструкцію з імпорту данних https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software_comparison/Import_a_shapefile .
Але перш за все, треба дослухатись юзерів,що відповіли вище.