Czy ktoś z was orientuje się które z budynków na terenie dworca PKS w Częstochowie to budynki dworcowe, a które nie? Wygląda to jakby ktoś albo podzielił jeden budynek na części albo faktycznie to jest kompleks o różnych funkcjach:
Dzięki za wygrzebanie tego, poprawione. Ktoś przy dodawaniu punktu amenity=* przeniósł do niego wszystkie dane, usuwając je jednocześnie z relacji budynku.
Proszę o sprawdzenie poprawności otagowania autostrady A4, odcinek w koncesji Stalexportu - Murckowska - Balice.
W teorii cały ten odcinek jest objęty opłatą, przy czym są dwa punty poboru opłat - przed węzłem Jeleń i za węzłem Balice. W praktyce odcinek pomiędzy węzłami Jeleń i Rudno (nowy) można przejechać bez opłaty. Otagowanie kluczem toll jest niejednolite. Jezdnia północna pom. Rudno i Chrzanów ma toll=yes, południowa toll=no. Obie jezdnie pom. Chrzanów i Byczyna mają toll=no, a pom. Jeleń i Byczyna toll=yes.
Dobrze byłoby ustalić jednolitą linię postępowania - czy cały odcinek oznaczamy jako płatny (wg mnie lepiej) czy pomiędzy w. Jeleń i Rudno bez opłaty? https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/kalkulator_oplat
Sens pytania jest taki, żeby gracze nie mieli powodu psuć danych OSM. Czyli jeśli Niantic będzie co jakiś czas aktualizować mapę, to te lewe edycje się graczom “opłacą” i będą psuć dalej…
W przeszłości (zanim OSM było używane jawnie do pokazywania mapy w grze), o ile pamięć mnie nie myli, ktoś raportował, że jego zmiany miały wpływ na grę. Czyli przynajmniej raz aktualizowano dane OSM. Tę grę wydano w lipcu 2016.
A skąd założenie, że gracze będą mapę psuć? A może będą dodawać istniejące ścieżki i parki wzbogacając mapy? Znaczy, oczywiście, że znajdą się kombinatorzy, którzy będą dodać nieistniejące elementy, ale tacy byli jeszcze przed GO. Koniec końców uważam, że ta sytuacja jest szansą na zwiększenie liczby maperów i polepszenie jakości map. Po stronie OSM jest powstrzymywanie psujów i odpowiednie informowanie, że dane na mapie są ważniejsze niż się wydaje i nie wolno dodawać nieistniejących elementów.
W USA sytuacja ma się raczej tak jak pisze Yunkers. Tam jak wiadomo jest wiele obszarów, gdzie jedynymi danymi jest import ulic z TIGER (który pozostawia w wielu miejscach dużo do życzenia, a importujący nie wiedzieli że wiele stanów otrzyma update). Na OSMstats widać, że liczba maperów znacząco się zwiększyła i szybko nie spada. Społeczność /r/TheSilphRoad na Reddicie jest popularna właśnie w USA, a tam wiele osób przestrzegało przed wprowadzeniem fejkowych danych - i dostawało za to dużo plusów.
A u nas? Trudno powiedzieć dlaczego tak jest, lecz można snuć domysły.
mapa jest już względnie dopieszczona (na pierwszy rzut oka, co często jest zgubne) pod względem ulic
skłonność do kombinatorstwa?
demografia jest inna? więcej gimbazy?
przychodzą, bo któryś jutuber im pokazał
Na pocieszenie można się domyślać, że wandalizm (w takiej objętości) w końcu im przejdzie, tym bardziej że w grze wprowadzono także o wiele mocniejszy w skutkach system pogodowy oparty na prawdziwych danych. Niech teraz IMGW pilnuje swoich stacji pogodowych
Z naszej strony musimy ludziom uświadamiać, że z tej mapy ktoś inny też na poważnie korzysta (serio, jeśli nie słyszał o OSM wcześniej, to nie musi być oczywiste), trochę postraszyć nt. wprowadzania zmyślonych danych (lecz zachęcać do prawidłowego mapowania), przypomnieć gdzie mogą spytać o pomoc, oraz poprosić o dowody w przypadku wątpliwości.
Inną kwestią jest to, co można nazwać parkiem, a co nie…
Czytałam tą informację, moje pytanie dotyczyło sposobu otagowania odcinka. W koncesji jest cały odcinek Mysłowice - Balice, w praktyce opłaty pobierane są na dwóch małych fragmentach. Ale temat został już rozwiązany i zmiana dodana na mapę.