Relacja rogi E30 http://www.openstreetmap.org/relation/2628638 posiada pole “name” w języku angielskim. Czy aby na pewno tak ma być? Pytam gdyż zwykle nie dotykam dróg, a tym bardziej międzynarodowych, ale wydaje się że zasada użycia pola name w języku kraju na na terytorium którego zostaje użyta również w tym przypadku winna mieć miejsce.
Mam prośbę o weryfikację changesetu 51279330 użytkownika barteku2006, który moim zdaniem nieprawidłowo pozmieniał kategorie dróg w Katowicach.
Np ul. 73. Pułku Piechoty (będącą częścią DK81) z primary na primary_link, ul. Kolejową (również w ciągu DK81) z primary na secondary.
Warto by zweryfikować również pozostałe changesety, bo wszystkie zmiany, poza dodanymi POI, wydają mi się nieprawidłowe.
No może nawet nie wydają, bo changeset 51264002 jest na pewno niedobry.
Jak by ktoś rzucił okiem na https://www.openstreetmap.org/way/364321428 W zasobach GDOŚ nie widzę informacji o takim parku krajobrazowym tym bardziej, że w całości znalazł by się w granicach Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Może ktoś to zweryfikować? Jak dla mnie to co najwyżej leisure=park jest.
Ale tak właściwie to czego Ci tam brakuje? Obrysów budynków nie ma, ale to żaden wyjątek… A tak poza tym, to zasadniczo JEST dziura pośrodku niczego, zdarza mi się tamtędy przejeżdżać. Czasem się radiowóz z radarem bunkruje za stodołą.
W sumie to sam podkładu w rejonie nawet nie oglądałem. Przekazałem jedynie zdanie jakie kolega na temat tego obszaru wygłosił. Jeśli nie potrzeba zbyt wiele dodawać gdyż wiele tam nie ma to przepraszam za fałszywy alarm.
Jankego w Katowicach to droga powiatowa - czyli tertiary - do Wilczewskiego…dalej residential do Ośrodka Szkolenia Policji, potok Ślepiotka też stał sie rzeką, przywrócę pierwotne tagi
Mamy jeszcze mnóstwo landuse=village_green, które jest najczęściej zwykłym błędem (to tzw. “nawsie”, a nie “zieleń miejska”) - ze Overpass ostrzega, że jest tego ze 20 MB:
Wrzucam tutaj jako że na wiki nie znalazłem opiekuna Krakowa i małopolski.
1-dniowy użytkownik zmienia kategorie dróg nazywając to “uporządkowaniem koloru drogi”: http://www.openstreetmap.org/user/Mateusz%20Marzec/history#map=10/50.1648/20.0882
Możliwe że te zmiany są ok, ale sądzę że warto by przejrzał je ktoś znający okolicę.
rzucam hasło Green Velo. Chyba wszyscy wiedzą co to za szlak. Jego dobre zmapowanie i dbanie o jakość relacji jest ważne dla wielu turystów przemierzających go. Dużo z nich korzysta z osm na garminie lub w telefonach. Tymczasem dziś troszkę tam pogrzebałem bo w okolicach Bań Mazurskich był jakiś dramat. Niepołączone nody, zduplikowane drogi i relacje. Widzę też że części dróg rowerowych nie ma wrysowanych mimo, że widać je na orto geoportalu. Gdyby ktoś miał wolne siły przerobowe namawiam do zajęcia się sprawą.
Dzień dobry,
jestem nowym użytkownikiem i mam prośbę o sprawdzenie zmian, które wprowadziłem https://www.openstreetmap.org/changeset/51593893
Wszelkie uwagi co do sposobu wprowadzania danych mile widziane:)
Tag noexit daje się w konkretnym punkcie drogi, gdzie nie da się dalej poruszac, a nie na całym odcinku.
Jaki miał być sens dodawania tagów do tego punktu? Te tagi mają sens przy drogach.
Jesteś absolutnie pewien tego przesunięcia Dychowskiej o przecznicę i nazwania tego, co wcześniej było Dychowską “Trakt Lubelski”? Nie żeby to było niespotykane…
highway=track to droga na pole, albo do lasu, w miejscowościach nawet jeśli wygląda to jak polna droga, dajemy highway=residential i odpowiednią wartość dla tagu surface=* dla określenia nawierzchni. Znajdziesz sporo przykładów przeciwnych, bo to stosunkowo swieże ustalenie i jeszcze duuużo tracków po miejscowościach zostało, ale unikaj.
Czy na Jabłecznej są takie znaki? Sam brak chodników nie czyni z ulicy highway=living_street.