Zoals bekend (“xxx — terminated — xxx”) ben ik deze vorm van vandalisme dan wel onbegrensde onkunde en onwil al jáááren meer dan zat.
In 2014 ben ik zelfs officieel gestopt met mappen, totdat eigenbelang (ik gebruik de kaart namelijk zelf, dus ik ben gebruiker en heb zelfs een Key User) de reden was om toch maar weer te beginnen. Tegen beter weten in. Tegen wil en dank. Ten koste van humeur en vrije tijd.
Vorig jaar Krimpenerwaard puinruimen: 20 uur, voorzichtige schatting.
Mijn Kerstvakantie is verziekt door Twiske en Oostzanerveld.
Reactie van user p*: http://www.openstreetmap.org/changeset/44187003
Dit “project” heeft mij dáááágen gekost en mijn levensverwachting is met minimaal één jaar afgenomen.
In deze situatie is een Revert is kansloos. Hoeveel Reverts? Hoe ver terug in de tijd?
Het gaat om tientallen Changesets, waarvan een groot aantal voorzien van voor mij onbegrijpelijk commentaar.
Twee uur geleden: “Dodanie obszaru ciąg pieszy razem ze szkieletem lini ciag pieszy i drogi wewnętrznej”.
Bovendien zijn er al een aantal correcties uitgevoerd, dus Conflicten zullen talrijk zijn.
Dit is dweilen met de kraan wagenwijd open!
Want, ondanks mijn opvatting dat - vele - mappers veel valt te verwijten, OSM is niet bij machte om structureel iets te verbeteren aan de kwaliteit van de database (“kaart”) en de kwaliteit van het werk van 3.347.903 vrijwilligers.
Ik zie maar één oplossing waarbij OSM kan bewijzen dat zij zichzelf nog serieus neemt.
Per direct een blokkade voor deze gebruiker totdat er een dialoog is geopend.
Pas daarna is terugdraaien mogelijk en zinvol.
Zoek op fietspaden met een name=* (“Fietspad” of “MTB”) en user = “Km2bp”. Verwijder de naam en revert cycleway terug naar path/track (historie).
Het werk van Km2bp is niet allemaal nutteloos of schadelijk. Op één MTB route stond [oneway=no]. Lijkt mij (op basis van beperkte MTB ervaring) onjuist. Km2bp heeft [oneway=yes] toegevoegd en dat lijkt mij beter.
Overigens, vele MTB routes hebben of hadden als naam, de naam van de MTB route. Niets nieuws onder de zon.
Overigens, ook heftige fouten zijn volstrekt normaal.
Hieronder zijn onder het motto “it ia walkable” alle natural=water (!) en landuse=grass (oké, die ratio begrijp ik) gewijzigd in [highway=footway] + [area=yes].
landuse_natural_changed_to_highways