[GetPin] Automatyczną edycję PKO

Witam! Nazywam się Alex Riabtsev, jestem aktywnym członkiem społeczności OSM Ukraina oraz wspieram firmę GetPin, która automatyzuje dodawanie informacji na mapach OSM. Planujemy wprowadzenie automatycznych edycji dotyczących PKO Banku. Czy są jakieś dodatkowe wymagania dotyczące automatycznych edycji ze strony polskiej społeczności OSM?

2 Likes

Dzień dobry!

Na poczatek - na czym dokładnie by te edycje polegały?

7 Likes

dane otrzymujemy bezpośrednio od naszych klientów, w tym przypadku PKO Banku

Przed wykonaniem edycji piotrzebne informacje to:

  • jakie tagi zostaną użyte, z jakimi wartościami
  • czy PKO Bank zgodził się na publikacje na zasadach wymaganych przez OSM (w szczególności, po edycji nie jest możliwa kontrola tych danych czy wycofanie zgody na publikacje)
  • jak radzicie sobie z przypadkami gdzie OSM już ma bank zmapowany

Najlepiej obublikować wizualizacje gdzie będzie widać jakie tagi idą do zmiany, jakie obiekty zostaną utworzone.

5 Likes
  • na pewno pokażemy tagi, żeby nie było pytań
  • Bank PKO jest klientem GetPin, jakie powinno być potwierdzenie?
  • system umożliwia aktualizację danych istniejących lokalizacji, a nie tylko tworzenie nowych

jeśli zgadzają się na przekazanie swoich danych do OSM na warunkach edytowania to powinno być to OK (zwłascza że tego typu dane jak lista placówek jest OK do wykorzystania)

dobra, to czekamy na bardziej szczegółowe info


to są tagi, których używamy na Ukrainie. W przypadku Polski name:ua zostanie zmieniona na name:pl

1 Like

W przypadku Polski (jako, że bank PKO jest polskim bankiem) tagi name= i name:pl= będą tożsame, więc moim zdaniem ten drugi jest zbyteczny.
Bardziej, w tym zestawie, interesowałoby mnie uwzględnienie tagu atm= - czy w danej placówce jest bankomat/wpłatomat czy go nie ma. Bankomat to bardzo częsty obiekt poszukiwań.
A jaki charakter treściowy ma mieć tag description? To ma być opis oferty placówki banku (mam nadzieję, że nie… - OSM to nie słup reklamowy) czy opis dotyczący miejsca na mapie?

5 Likes

Warto uwzględnić jeszcze, dla pełni adresu, tag addr:housenumber

1 Like

Jeszcze prosimy o zestaw danych (z lokalizacjami) które planujecie zaimportować, po deduplikacji z tym co jest zmapowane by ocenić czy lokalizacje są prawidłowe.

I tak, name:pl jest zbędne w Polsce.

3 Likes

Upewnijcie się, że addr:street będzie zapisane dokładnie tak samo, jak nazwana jest odpowiadająca ulica w OSM. Będzie to wymagało sprawdzenia każdego punktu - ręcznie lub automatycznie. Edytorzy z RocketData mieli z tym problemy.

A, i dla uniknięcia nieporozumień: PKO Bank Polski (w skrócie PKO BP) to inny bank, niż Bank Pekao SA.

3 Likes

Aktualizowałem kiedyś banki w Polsce i skończyło się wtedy na takim tagowaniu:

    "amenity": "bank",
    "brand": "PKO BP",
    "brand:wikidata": "Q578832",
    "name": "PKO BP"

(szablony w nsi.guide).

W razie błędnych adresów powinien wyłapać je bot, który automatycznie doda komentarz do changesetów.

name i brand powinien być chyba PKO Bank Polski; short_name= PKO BP, choć ten bank nigdzie na swoich stronach nie używa tego skrótu (=nie natknąłem się na to).

Pytanie jak ludzie mówią… Starsi wciąż pamiętają PKO BP i Pekao SA, młodsi niekoniecznie.

Masz racje, ja jestes z tych “starszych” i wciąz odróżniam je między sobą tym “BP” a “S.A.” :wink: Stąd propozycja zachowania BP w short_name, choć BR nie uświadczysz na logo placówek.

tak, będziemy współpracować z Pekao, a nie z PKO

1 Like