Расширение EGNOS

Тут некая Ровенская правда пишет:

Но сайт какой-то странный, без раздела “о нас” что подозрительно. Еще нашелся англоязычный двойник.

Ссылок на источники нет, других упоминаний не нахожу. Фейк?

Це новина від 1 серпня 2018 року.
https://ua.interfax.com.ua/news/economic/522218.html

А взагалі я вже років з десять чую про “співробтництво з EGNOS”, але жодної наземної станції в Україні ще не побудовано. Є в мене “чуйка”, що проблема у грошах. Щось мені підказує, що наша влада, особливо за часів Януковича, не тільки не хотіла виділяти гроші на будівництво станції, але й вимагала в “єгносівців” хабаря за дозвіл щось тут у нас будувати.

Тим часом в Україні існують цілі мережі комерційних “допоміжних” станцій. Наприклад, НГЦ https://ngc.com.ua/info/ngcnet.html

Спасибо за ссылки, не знал что в Украине действует такая сеть!
Оставил негативный отзыв об этих сайтах фейковых новостей на mywot.com

Новина не фейкова, але застаріла. Крім того, я не люблю ці так звані “новини з майбутнього” накшалт “побудують, створять, зроблять”. Нажаль, у питанні створення наземних станцій EGNOS в Україні поки що крім балачок, планів, та “попередніх перемовин з європейськими організаціями” вже років з десять нічого не робиться.

Щодо мережі станцій НГЦ. Ця мережа не єдина. Їх багато, вони належать різним власникам. Хоча іноді вони обмінюються даними. Але є серйозні “але”:

  1. Ці мережі комерційні. Там треба платити гроші за доступ до даних. І це зрозуміло. Бо сучасний точний GPS-приймач коштує як автомобіль. А ще його треба десь розмістити та обслуговувати. Отже, до серйозних перших капіталовкладень додаються ще й періодичні витрати.
  2. Для технічної можливості використовувати ці дані потрібне відповідне технічне забезпечення. Я гадаю, треба GPS-приймач, який може видавати “сирі” дані з супутників. І це навіть не NMEA чи Sirf Binary, а щось ще “глибшого” рівня.
    Звичайні “побутові” GPS-приймачі, які встановлені у навігаторах та смартфонах, цього не вміють. Єдина GNSS, яку ми, звичайні масові мапери, можемо використовувати, це EGNOS.

Тут случайно выяснил, что российский СДКМ работает с 2015 года. Но пока не встречал бытовых приёмников с поддержкой PRN 125, 140, 141. Геодезические приёмники давно обновились. Вот так тихо и без шумихи, хотя я вроде в теме, но прозевал )) на геодезист.ру есть отчет, точность < 0.5 м
http://geodesist.ru/threads/rtk-lib.46338/page-7#post-863294

По сути от Sirf Binary мало чем отличается, просто у бытовых только частота L1, у геодезических многочастотники и многосистемники. Если речь про фазовые измерения, то у Сёрфа они доступны после патча.
Но полностью согласен - для станций мониторинга нужны приёмники и антенны геодезического класса.

Нам воно не допоможе через відсутність наземних станцій, а також, якщо я правильно зрозумів, через неспроможність побутових навігаторів приймати сигнали з того супутника.

Ось тут є сторінка української ГНСС-мережі. http://gnss.mao.kiev.ua/?q=node/1 Навіть якісь дані можна скачати з їхнього ftp-сервера ftp://ftp.mao.kiev.ua/pub/gnss/ Але що далі з ними робити, якщо в мене з GPS-приймачів є лише Garmin Oregon та старий смартфон Sony Xperia, з яких я можу витягнути лише .gpx з мінімумом інформації (лише “час”, “широта”, “долгота”, “висота”) :frowning:

Актуальну інформацію щодо EGNOS можна знайти на сайті egnos-user-support.essp-sas.eu
Зокрема, актуальний перелік наземних станцій
https://egnos-user-support.essp-sas.eu/new_egnos_ops/rims_forecast
Там ви побачите табличку з трьохлітерними абревіатурами. То є коди станцій. Розташування станцій можна знайти у Вікіпедії
https://en.wikipedia.org/wiki/European_Geostationary_Navigation_Overlay_Service#/media/File:EGNOS_map.svg
Як бачите, найближча до нас станція RIMS має код WRS та знаходиться аж у Варшаві (Польща). Далекувато від мене :frowning:

А ось тут інформація щодо супутників, які передають дані, зібрані станціями RIMS та оброблені центральними станціями, на наші GPS-навігатори.
https://egnos-user-support.essp-sas.eu/new_egnos_ops/egnos_system_realtime
Як бачите, зараз є лише три передавальні супутники, причому один з них працює в тестовому режимі.
Супутники мають номери PRN 123, PRN 136 та PRN 126. Якщо від номера супутника відняти число 87, отримаємо той його номер, який ми бачимо у віконці “прийом супутників” у навігаторі. Отже, це будуть номери 36, 49 та 39. Хоча в мене Garmin Oregon 300 чомусь показує наявність супутників №37 та №44, окрім №39.
Ось тут написано про нумерацію супутників.
http://www.continuouswave.com/ubb/Forum6/HTML/003694.html
Нажаль, за відсутності близьких до нас наземних станцій ті супутники нам не допоможуть :frowning:

А ще зараз з’ясувалося, що обидва мої смартфони (стара Соня Ксперія та не надто старий S-tell) не приймають сигнал з супутників EGNOS або інших SBAS. Більше того, як я вичитав у інтернеті, жоден зі смартфонів не вміє працювати з EGNOS та іншими аналогічними системами. :frowning:
Хоча, звичайно, смартфони вміють робити швидкий старт за допомогою A-GPS та використовувати сотові станції та вай-фай для визначення координат.

Я продовжую пошук інформації щодо EGNOS в Україні. Сайт “ровєнской правди” наразі здох. Але ту саму новину розповсюджують деякі інші інтернет-видання.

  1. http://24news.com.ua/116179-v-ukraine-mogut-zapustit-evropejskuyu-navigacionnuyu-sistemu/
  2. https://ukr.media/ukrain/385679/

Сайти посилаються на порядок денний засідання уряду від 13 лютого 2019 року. однак, я щось цього “порядку денного” не знайшов.
Єдине офіційне джерело - сайт КабМіну наводить лише якісь непевні обіцянки щось там “розширити у майбутньому” річної давнини.
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=250585193
" У 2018 році планується підписання Угоди з Європейською Комісією про співробітництво в галузі доступу до даних і використання даних супутників Sentinel програми Copernicus, завершення роботи із розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України, а також – розробка та затвердження п’ятирічної Загальнодержавної цільової науково-космічної програми України."