building:usage:pl

http://taginfo.openstreetmap.org/keys/building:usage:pl#overview

Czy jest jakiekolwiek uzasadnienie dla tego tworu? Wydaje mi się to sprzeczne z sposobem tagowania OSM.

mi to wygląda na próbę zachowania metadanych z jakiegoś importu. Sprzeczne chyba nie jest, ale nie wiem czy takie dane są do czegokolwiek przydatne skoro nie są spójne względem całego kraju.

W jakim sensie sprzeczne?

W importach w ktorych dodawalem ten tag, staralem sie tez bardziej uogolniony typ uzytkowania budynku zawierac w tagu building, ten mozna pewnie przetwarzac maszynowo. Jednak szczegolowa wartosc (z tymi roznicami pomiedzy zrodlami importow) moze sie tez przydac, przykladowo przy wyswietlaniu jako tekst.

Po pierwsze przy tak dużym imporcie na wiki powinna znaleźć się jakaś dokumentacja. Po drugie dane powinny być po angielsku. Ponadto jaki sens ma klucz “building:usage:pl”? Nie lepiej by było to “building:usage”? Przecież ten sam budynek nie będzie miał chyba jeszcze building:usage:en czy building:usage:de.

1 Like

Ale co to za roszczeniowa postawa?

Prosze sie nie bulwersowac :smiley:

Dlatego jest :pl
Potrzebujesz po angielsku - możesz zrobić to w kluczu z :en

Troche odkopie temat, ale uważam, że tag powinien zostać usunięty, przynajmniej tam gdzie nie wnosi żadnej wartości tak jak tutaj: Way: 198058598 | OpenStreetMap, gdy budynek posiada juz tag building=residential lub podobny

building:use=residential w sumie by mógł być by zaznaczyć że budynek nie jest opuszczony czy prerobiony na coś innego

ale te dane są z importu starego więc nieaktualne - więc bym pokasował

1 Like