Proponuję skasowanie `building:usage:pl=Mieszkalny` z `building=residential` edycją bota

building:use=residential na building=residential teoretycznie ma jakiś sens (bo daje informacje że budynek jest w użyciu, że nie został przekonwertowany na coś innego)

Ale te tagi są z importu który przynajmniej tą część zrobił wadliwie, używają wadliwego schematu tagowania i się pewnie zdezaktualizowały od tego czasy

Konwerowanie tego na building:use=residential by miało sens gdyby były podstawy do wiary że te dane są wysoce aktualne i pozwalają np. na identyfikacje budynków opuszczonych (building=residential bez building:use). Ale nic na to nie wskazuje, to dane które mają prznajmniej 9 lat (a kto wie jak stare to było w momecie importu).

Było dyskutowane trochę w building:usage:pl

building=residential ma dużo większą trwałość więc może zostać, jest standardowym tagiem więc błędy mają większe szanse na bycie poprawionymi

2 Likes

Można rozszerzyć troche zakres do wszystkich mieszkalnych tagów, tj. usuwamy building:usage:pl=Mieszkalny tam gdzie jest building=residential, apartments, house, detached itd, a tam gdzie jest building=yes, zamieniamy na building=residential
Według taginfo jest jeszcze kilka tagów building:usage:pl które by się łapały pod tą samą kategorie:

  • mieszkalny (z małej litery),
  • budynek␣mieszkalny
  • budynek␣mieszkalny␣jednorodzinny (to można zamienić na building=house jeśli jest building=yes lub building=residential)
  • Mieszkalny_jednorodzinny (też można zamienić na building=house jak wyżej)

Jest też kilka tagów które myślę, że można usunąć bez względu na inne tagi: Inny, g, m, m2, t, i, i2, m3, h, k, p, g2, e, b itd… Dość dużo jest tych tagów nic nie wnoszących, i takich które można zamienić na poprawne tagi (np. Biurowy, Handlowo-usługowy) lub sprawdzić, czy te poprawne tagi już istnieją i usunąć jeśli tak.

1 Like

Zgadzam się, jeśli to przejdzie to zaproponuję bardziej pełną edycję jako następny krok. (chyba że mnie ktoś ubiegnie)

Ja jeszcze do listy dopisałbym zrobienie czegoś z ewmapa:warstwa, ewmapa:kod_znakowy i ewmapa:funkcja

https://taginfo.geofabrik.de/europe/poland/search?q=ewmapa

Wątpię by autor impportu odpowiedział ale dla porządku się zapytałem: Changeset: 7173632 | OpenStreetMap

Działające taginfo: Search results | OpenStreetMap Taginfo

1 Like

Autor używał “ostatnio” innego konta, informacja pochodzi z jego opisu:

I skomentował w Changeset: 7173632 | OpenStreetMap

Skoro są redundantne i nieczytelne, to ja bym właśnie teraz przeprowadził ten moment automatycznego usunięcia

1 Like