Akcja-mapowanie: Czechowice-Dziedzice

To nie jest przecież restrictions, tylko turnlanes relacje. Sądzę, że turn:lanes tag jest dużo prostszy i łatwiej obsłuzyć w routingu.

Faktycznie, sądziłem, że to co innego. Ale do tych relacji jest specjalny plugin, którym można je dodawać. W sumie sam ich trochę dzisiaj pododawałem, wg mnie są dokładniejsze, ale czy lepsze to już nie wiem.

Też uważam takie rysowanie za błędne/niedokładne. Dla jasności zamieszczam obrazek jak to powinno być wyrysowane (zielona linia).

Ja bym sugerował podpytać kolegę bartress-a co on dokładnie potrzebuje, bo może się okazać że skupiamy się na mapowaniu płotów i bram w centrum a być może on zabawę chce przeprowadzić gdzieś na obrzeżach miasta lub wręcz za granicą miasta, a tam nawet budynków nie będzie…

BTW czy ktoś wie czy bartress wogóle akcję zauważył?

Choc czasem tylko tak mozna:

Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej akcji! Jakoś ciężki czas w pracy w ostatnim tygodniu i na „głupoty” nie było czasu, a tu widzę, że Koledzy wykonali ogrom pracy! Jeszcze raz na spokojnie przeczytam ten wątek i ewentualnie Wam napiszę czy coś jest nie tak. Tak na szybko sprawdziłem kilka nowych miejsc i widzę, że są.
Jeśli chodzi o obszar miasta, to jeszcze kawałek na południe by się przydało, do drogi Mikołaja Kopernika i jeszcze kawałek na południe od niej oraz te ulice na zachód od DK1 pomiędzy Mazańcowicką od południa, po linię kolejową na północy (a właściwie aż po ul. Waryńskiego), a od zachodu ograniczone linią wysokiego napięcia z dodatkowym małym fragmentem leżącym na zachód od tej linii, a mianowicie ulicą Wodnąprzechodzącą na zachód od linii WN i tą ulicą biegnącą na północ od rzeki Wapienicy (ta najbliższa linii WN, która nie ma nazwy na OSM, a nazywa się Bory (odcinek pn-pd) oraz Koło („meandrująca” między domami po most na Wapienicy). Gdyby to było niejasne, to wrzucę poglądówkę.
Jedynie widzę różnice, i tak jakby zniknęły moje poprawki, które nanosiłem jakiś czas temu, a mianowicie:

  • zmieniła przebieg ulica Wierzbowa od strony ul. Ludwika Waryńskiego (nie ma tego „brzucha” na wschód, tylko idzie prosto od Waryńskiego po zachodniej stronie budynków 2 i 4.
  • idąc na 2. koniec Wierzbowej, skrzyżowanie z ulicą Ochodzką. Skrzyżowanie ulicy Ochodzkiej z ul. Księża Grobel (200m na południe od Wierzbowej) widnieje teraz jako trójkątne skrzyżowanie - po ostatnim remoncie jest ono w kształcie litery T wywróconej na lewy bok.
  • Ta sama ulica Księża Grobel, skrzyżowanie ~200m na wschód z ulicą Rakową, też nie jest jużtrójkątne, tylko litera T
    Te 3 miejsca zmieniałem na 100% (chociaż co do 1. miejsca mam pewności tylko na 90%). Jeżeli te zmiany poprawił ktoś znów wg tego co widać na Bingu, a ma możliwość cofnięcia się do tej mojej wersji, to byłbym wdzięczny.
    Co do innych obszarów, to potrzebuję jeszcze otoczenie Jeziora Goczałkowickiego z centrum Pszczyny, ale to może dokładnie jakoś obrysuję i wrzucę obrazek z zaznaczonym obszarem.

Jeszcze raz Wam dziękuję!
A co do imprezy, to wymyśliłem sobie coś takiego: www.nadwislanskirajdprzygodowy.pl (strona właściwie jeszcze w budowie). Jak by kogoś z Was to interesowało, a nie miałby za daleko, to serdecznie zapraszam przynajmniej mielibyście handycup topograficzny ;-).

Pozdrawiam
Bartess.

No tak, to jest problem z kategorii “rozterki młodego mapowicza” :wink:
Ja bym chyba jednak w tym przypadku rozrysował obie nitki tertiary prostopadle. Plus wtedy jest taki, że nawigacja, owszem - będzie gadać głupoty (skręć w prawo, za 10 metrów skręć w lewo), ale wydaje mi się to mniejszym złem niż brak jakiekolwiek komunikatu, co może prowadzić do wymuszenia pierwszeństwa z powodu milczącej nawigacji na kierowcach jadących drogą secondary.
No i wtedy stopień uproszenia nie byłby tak duży, czyli byłoby bardziej zgodne z geometrią ulic.

Hej bartress,
cieszy mnie, że można Ci było pomóc. Sam jestem pod wrażeniem tego, co ludzie zrobili. To niesamowite wprost!

Mam nadzieję, że będziesz mógł w przyszłości nam pomagać tak, by Twoja okolica była jeszcze lepiej zmapowana. Chciałbym Cię poprosić, byś z czasem nanosił powoli informacje typu: skrzynki na listy, kontenery na makulaturę, lekarze, skepiki itd itp. patrz http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Map_Features
Dopiero wtedy będziemy dużo lepsi od google. Bo lepsi jesteśmy pewnie jużteraz, przynajmniej w niektórych miejscach :wink:

Hmm, nie ma jeszcze zasady “nie mapujemy pod program nawigacyjny”?

Chyba żaden program nie korzysta z gołych danych OSM. Jeżeli w programie są potrzebne jakieś kąty między drogami czy rozdzielenia skrzyżowania na kawałki, to takie modyfikacje powinien robić program konwertujący. Wstawienie dziwolągów pod jakąś wybraną nawigację tylko utrudni innym pisanie programów do konwersji.

A tak z ciekawości, jakie nawigacje mają tutaj priorytet? :wink:

Akurat w tym miejscu torowisko biegnie w wykopie. Droga również wjeżdża na wiadukt, który jest podniesiony nad poziom drogi. Hm… nie wiem jak to opisać, ale tak jest. wykop powoli zmniejsza się do tego przejścia przez tory w kierunpu S-SE, i wyrównuje się z 2. strony mniej więcej pod wiaduktem pod DK1.

No dobra, ale kto mówi o mapowaniu pod nawigację? Niby ja? Ja w poprzednim poście sugerowałem, żeby rysować podług osi jezdni do samego końca, czyli do owej secondary. Dla mnie ostatni przykład podany przez przemasa jest brzydkim uproszczeniem.
Co tam będzie sobie gadać nawigacja ma dla mnie marginalne znaczenie.

Powiem tylko tyle: jedna z największych firm produkujących samochody jest zdania, że OSM jest “sexy” bo nie stosuje generalizacji, tylko precyzyjnie odzwierciedla wszelkie manewry, jaki można wykonać autem. Nawet, jeśli OSM nie zostanie użyte do routingu, może służyć, jako warstwa “wizualna”.