Akcja-mapowanie: Czechowice-Dziedzice

Naprawde robi wrażenie.Trzeba by tego filmik zrobić… F1, F1, potrafi to ktoś?

Aha, tutaj jest pustawo: http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.92157/19.01286

Numery domów widoczne w tej okolicy ktoś rysował w ten sposób, że nie są w miejscu, gdzie stoi budynek, tylko blisko drogi głównej.
Ponieważ nie jest to konwencja stosowana w OSM warto tam, gdzie budynek jest tylko jeden, a więc sytuacja jest jednoznaczna, przesuwać go tam, gdzie się budynek faktyczne znajduje. Jeszcze lepiej jest oczywiście adresować sam budynek a punkty adresowe usuwać.
Raz jeszcze wielkie dzięki dla wszystkich, którzy tam mapują!

Jeszcze jedno:
Mógłby ktoś z Was zerknąc na granicę administracyjną miasta?
Np. tutaj http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.91319/19.03498 jestem prawie pewien, że przebiega ona wzdłurz rzeki Białej a nie meandrami które obecnie są na naszej mapie.

Sprawdziłem na mapie geoportalu i niestety granica ma taki przebieg. Można ją co najwyżej trochę uszczegółowić, co postaram się pomału w najbliższym czasie zrobić.

Niesamowite. Ten przebieg jest zupełnie bez sensu. Warto by to na miejscu w urzędzie wyjaśnić. Nie chce mi się w to wierzyć.
Dzięki, że to sprawadziłes, Madmaks!

To nie granice zmieniają położenie tylko koryto rzeki :slight_smile:

Prawda. Warto by zerknąc na historyczny przebieg rzeki by potwierdzić tą hipotezę. Praktycznie z pewnościa po jednej stronie rzeki np. o trawniki dba jedno miasto, po drugiej stronie rzeki drugie.

Granice miasta winny być dokładne bo adresacja ulicy wypadnie w innej gminie :slight_smile:
Przerabiał już to Zibi. :slight_smile:

Mapa z 1939, tyle w temacie :slight_smile:

Czyli wszystko jasne.
Teraz trzeba by urzędowego aktu, by dopasować przebieg granic z 1939 roku do przebiegu rzeki. :stuck_out_tongue:

Oraz przeprowadzić komasację gruntów, aby chałupa nie była w innej gminie niż stodoła. :slight_smile:

Warto takie przypadki dokumentować i zgłaszać jako stowarzyszenie urzędom…

A myślicie, że dana jednostka samorządowa i jej urząd nie wie o tym, że ma dziwne granice? Oni są raczej bliżej tego tematu, niż my jako ludzie, którzy wpadli tam z gościnną wizytą podczas mapping-party.

No chyba, że Markowi chodzi o to, żeby robić buzz :wink:

Oczywiście że wiedzą, ale bezczynność niektórych urzędów bierze się stąd, że takie sprawy nikomu nie przeszkadzają. Nikt się nie zgłasza, więc problemu nie ma.

Załóżmy, że wysyłamy im takie zgłoszenie. Pośmieją się z niego, wzruszą ramionami zastanawiając “a co ich to obchodzi, przecież oni są z Łodzi” i wrzucą do kosza :slight_smile:

Też się tak obawiam.
No ale zawsze możemy taki fakt obśmiać na naszej stronie internetowej.

WMS oraz własny geoportal powiatu bielskiego znajdziecie pod adresem http://geoportal.powiat.bielsko.pl/

Nieźle, sporo już zostało zrobione…
Niestety takie hurtowe wprowadzanie danych powoduje też zwiększoną ilość błędów. Jedne łatwo wyłapać w walidatorze josm, inne niestety już trzeba “przejrzeć dane”.

To chyba najpoważniejszy błąd - przecinające się drogi bez węzła wspólnego (czyli routing źle poprowadzi):

Ten sam rodzaj, ale naszczęście na kolei:

Tutaj z kolei railway ma layer=0 ustawione, josm się czepia co prawda, ale mam wrażenie że kolej nie przebiega w wykopie (cutting=yes, layer=-1) tylko jest wiadukt podniesiony, bo również ten pedestrian pod nim biegnie trochę wyżej i jest kolizja z mostem:

Hmm, teraz wyobraźmy sobie że jadę autem i poruszam się po tych highway=service, ciekawe jakie komunikaty usłyszę:

I podobny, to jest **nagminne ** niestety. Również komunikat będzie “skręc ostro w lewo” co prawda skrzyżowanie samo w sobie jest właściwie prostopadłe (jedynie przebieg dróg jest pod kątem:

to raczej do usunięcia, ktoś się napracował, a to tagowanie zdaje się wymiera na rzecz innego:

Sam nie wiem:

Tutaj landuse przecina sam siebie, wynika z niedokładności (wiem, że chodziło o szybkie zmapowanie miasto), na szczęście szybko można poprawić:

Sorry za może zbyt mentorski ton, ale myślę że warto podkreślić aby zwracać uwagę na szczegóły - można również “potem”.
Jeśli te przykłady są jakiegoś konkretnego użytkownika (nawet nie patrzyłem), to z góry przepraszam. Nie jest intencją wskazać akurat te właśnie:) Akurat odpaliłem w josm jednego slice’a…

przemas75,
z mojego punktu widzenia bardzo dobry i słuszny post. Nie chodzi nam o zrobienie mapy na szybko, tylko o zrobienie jej dobrze. Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś coś w bazie poprawi, czy zauważy jakiś błąd. Liczenie na to, że ktoś przyjdzie i coś ulepszy jest błędem.

Przemas, a tagowanie restrictions wymiera na rzecz czego?