[Źródło]Kraków. Super mapa. Ale czy można?

W BIPie chyba była jakaś rewolucja bo wyprodukowali kilka plików .pdf w których nie są screenshoty a porządne mapy wektorowe całego miasta.
http://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/78641/karta
Jak ktoś chce wydrukować w formacie A0 to jak najbardziej się nadaje:) Fajnie by było jakbyśmy dociągneli mapę do takiego stanu… a gdyby jeszcze miasto udało się doprowadzić do stanu na tej mapce to by był już kosmos:)
Teraz tylko pytanie: czy można nią się posiłkować czy pan policjant zapuka do drzwi?

Pokazało się jeszcze coś takiego:http://msip2.um.krakow.pl/kim/pdf/Katalog.Inwestycji.Strategicznych.2010.T1.pdf

Jeszcze jest http://msip2.um.krakow.pl/portal_ogolny/ ze zdjęciem z 2009r.

Oż. Niezłe. Teraz główny punkt programu, czy to:
-Informacja publiczna którą możemy przetwarzać
-Czy to chroniona prawem komputerowa baza danych
Niech się ktoś wypowie:)

Jako ze jest w BIPie, jest informacja publiczna i nie jest chroniona prawem autorskim, ale niestety moze byc chroniona prawem geodezyjnym i kartograficznym. Dostalem taka oficjalna odpowiedz na zapytanie do jednego urzedu, ze na przyklad Plany Zagospodarowania Przestrzennego ktore maja w tle mape zasadnicza (zwykle), nie powoduja ze ta mapa przestaje byc chroniona prawem geodezyjnym no i to, ze jest w BIP nic nie znaczy.

Przedwczoraj wyslalem zapytanie do pozarzadowego centrum dostepu do informacji publicznej z pytaniem skad mamy wiedziec czy cos jest chronione czy nie, jak dostane odpowiedz to wkleje tutaj. Pewnie trzeba zapytac tego kto opublikowal tego PDFa w BIPie.

IMO jak coś jest częścią prawa (czyli MPZP) to możemy to przetwarzać i sam trochę rzeczy z takich map przerysowałem ale widzę, że interpretacja jest baaardzo szeroka więc prosiłbym o stanowisko.