Zorganizowane edycje "Drogi dojazdowe do gospodarstw rolnych"

Cześć, sprawdzając edycje nowych użytkowników trafiłem na kilka bardzo podobnych kont z opisem zmian “Drogi dojazdowe do gospodarstw rolnych” i źródłem “Ślad GPS + GeoMapa” (albo “Geoportal-Ortofotomapa WMS i osobista obecność”)

https://www.openstreetmap.org/user/KamilTestOsm
https://www.openstreetmap.org/user/elenai_zeto
https://www.openstreetmap.org/user/Adam%20Dabrowski
https://www.openstreetmap.org/user/asia_kalinowska
https://www.openstreetmap.org/user/andrzejz
https://www.openstreetmap.org/user/yiarek
https://www.openstreetmap.org/user/Glinston

Edycje są przeprowadzone w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim (pierwsza przez yiarek 12 lipca). Wyglądają poprawnie, natomiast nie wiadomo kto jest ich organizatorem.

Jest ktoś chętny podrążyć temat? Jeśli jakaś firma jest tak chętna edytować OSM, to być może pomoglibyśmy im skierować energię na to, co w tym rejonie można poprawić/uzupełnić?

Pisałeś do nich?

Piszesz, że wyglądają poprawnie, a ja tam widzę drogi oznaczone jako highway=track prowadzące do zabudowy, zarówno mieszkalnej (np https://www.openstreetmap.org/changeset/115563757#map=17/53.94624/21.31902)) jak i gospodarczej (https://www.openstreetmap.org/changeset/115563757#map=16/53.9600/21.2563)

Czy to nie jest przypadkiem klasyczny przypadek mylenia highway z surface?

Nie zostały utworzone w tej edycji:

https://overpass-api.de/achavi/?changeset=115563757

Dzięki.
Wiem że marudzę, ale mimo wszystko szkoda, że przy okazji edycji okolicy nie zostały skorygowane. Nie wiadomo kiedy po raz kolejny ktoś tam zajrzy.

Tak. https://www.openstreetmap.org/changeset/115713407

Póki co brak odpowiedzi, a była w międzyczasie kolejna edycja.

Jeśli robią dobrze, to niech robią. Mnie się kiedyś takiemu jednemu prawie udało zniechęcić do OSM, właśnie narzekaniem że skoro tam byłem, to powinienem jeszcze poprawić to i to. Niech już każdy poprawia co chce, a co jest obok… to jak poprawi, to dobrze, a jak nie poprawi, to i tak dobrze, że zrobił to zrobił (o ile nie popsuł).

Może jakieś usługi geodezyjne i jak jadą w teren to poprawiają. Chociaż bardziej mi wygląda jak biuro nieruchomości i dodają tylko że jest droga, żeby mieć na mapce i lepiej wyglądało.

Przypadek, gdy nowy mapowicz woli nie ruszać tego co jest i zamiast tego uzupełnia braki preferuję ponad taki, gdy zmienia kategorie dróg wg swojego widzimisię (paru takich w ostatnim czasie było).

Pewnie i ja się na to nie raz załapię. Czasem ciężko wyczuć który rodzaj drogi będzie odpowiedni (np na tertiary za wąsko, ale unclassified to też do końca nie jest). Ale próbuję :slight_smile:

Nie ma obowiązku poprawiania wszystkich błędów w okolicy.