změna průběhu toku

Ahoj,
v editacích OSM jsem začátečník a tak než něco pokazím, chci si ověřit správnost svého postupu. V Liberci je nesprávně zakresleno vedení Harcovského potoka (vede přes centrum města pod zemí). Předpokládám, že zdrojem je DIBAVOD, který to má ale také chybně. Můžu normálně nakreslit nový průběh toku a tu starou část smazat, nebo je nutné zajistit ještě něco? Jak by to mělo vypadat viz přiložený obrázek (odkaz na mapu: http://www.openstreetmap.org/#map=18/50.76631/15.05617))

Udelej novou vodu tu starou smaz, mozna nech dibavod id a jako zdroj napis neco jako local_knowledge.

Nebo jeste lip, tu stavajici proste pretahni (zachovas tim historii, bude videt ze to puvodne bylo importovany), dibavod je zdroj pomerne tragickej … mozna ze to odpovida nejakymu puvodnimu korytu.

Ok, přetáhnu to. Díky za radu. Historicky to koryto není, vždy to teklo tak jak jsem nakreslil a dokonce na tom náměstí byl ještě v devatenáctém století rybník protože se tam křížil tento potok a náhon z Nisy :slight_smile:

Jinak DIBAVOD je paradoxně zdrojem dat taky pro ZM, hasiče, záchranku…

Vsak se podivej http://gis.izscr.cz/map2/ tohle je primo jejich mapa. Clovek by se obcas divil, ze nekam vubec dojedou. Trebas tam mas zeleznicni prejezdy, ktery jsou uplne jinde nez ve skutecnosti.