Zdjecia z satelity OrbView-3 dostepne od USGS

OrbView-3 to ten satelita ktory mial spasc “gdzies nad Pacyfikiem, ale moze gdzies indziej”. Od 2003 do 2007 robil zdjecia dla GeoEye w rozdzielczosci 1m na pixel, ktore teraz zostaly udostepnione przez strone usgs: Earth Explorer, do dowolnego wykorzystania.

Widze sporo zdjec nad Polska w pasach mniej-wiecej pn-pd ale pokazuje tylko 100 pierwszych wynikow, wiec trzeba szukac konkretnych mniejszych obszarow. Wiele z nich ma pokrycie chmurami bo to sa surowe zdjecia. Najlepiej byloby wybrac najlepsze i ustawic wms na openstreetmap.pl. (istnieja algorytmy do wykrywania chmur, nie znam sie na tym ale moznaby cos takiego puscic dla wiekszego obszaru)

Same chmury albo nic u mnie.

W Earth Explorerze jest możliwość zwrócenia większej ilości wyników, jak i ustawienia max. zachmurzenia. Poza tym należy raczej odfiltrować miesiące zimowe, na niewiele się zdadzą.

Jak się tym posługiwać? Bo jakoś nie umiem :frowning:

1.Znajdujesz miejsce na mapie, ręcznie albo przez wyszukiwarkę.
2. Rysujesz poligon, wewnątrz którego mają się znaleźć sceny. Każde kliknięcie to nowy wierzchołek, który pojawia się na liście Coordinates. Można je przesuwać lub kasować.
3. Przy pomocy kalendarzy wybierasz daty początkowe i końcowe, można zostawić domyślne.
4. Z listy Search months wybierasz interesujące miesiące, najlepiej od maja do października.
5. Klikasz na Data sets, znajdujesz OrbView i zaznaczasz go.
6. Klikasz na Additional Criteria. Z tego formularza najbardziej interesujący jest Image Cloud Cover, czyli maksymalne pokrycie chmurami w %. Resztę można zostawić na All.
7. Klikasz na Results, maszyna rusza…
8. Pojawiają się wyniki. Ikonka “stopy” powoduje pokazanie zasięgu na mapie, “obrazka” - pokazanie większej miniatury, “kartki i długopisu” - pokazanie metadanych.

No niestety, na okolice Krakowa znalazło tylko jedno zdjęcie i do tego wyłącznie z chmur.

Czy ktoś rozpracował jak takie zdjęcia ustawić sobie jako WMS w GeoServerze?