Z dodaniem bramy to nie jest rozwiązanie

A parking jest rzeczywiście ogólnodostępny? Jak tak to trasa też całkiem sensowna, można zostawić samochód na wielkim parkingu.

A jak ktoś jest na ten prywatny podjazd wpuszczany to chyba da radę skręcić? (nawigacja może np. poprowadzić mostem którego nie ma - nie można za nią ślepo jechać!)

@moderatorzy forum
Czy ten wątek nie powinien wylądować raczej w sekcji Magic Earth Navigation & Maps ?

Własnie problem w tym że jak ktoś WIE a jak nie wie? Tego budynku dobrze nie widać z ulicy a jak dojedzie jak go zaprowadzi nawi to ma z 200m do przejścia

Ktoś dorysował drogę, ale to nie jest rozwiązanie.
Wszędzie tak by trzeba było zrobić a to BEZ SENSU

Jak ktoś potrafi zrobić nawigacje która potrafi magicznie zgadywać drogi których nie ma na mapie, no to niech zrobi ją. Ale to wtedy nie kwestia danych OSM.

W zakresie danych OSM dorysowanie drogi to jest rozwiązanie problemu.

dojście 120m nie jest dużym problemem, plus nie bez powodu nawigacja jest mapą co okolicę pokazuje

a ja bym wolał być poprowadzony na duży ogólnodostępny parking jak jest w okolicy

dodałem tag

nie wiem gdzie jest taka sekcja - dasz link?

Mialem na myśli tą:

Zobaczcie jak ten “problem” jest rozwiązany a googlemaps. Tam nawigacja nie prowadzi “za rączkę” pod drzwi tylko informuje że jesteś na miejscu i tyle.

Dość dużo jeżdżę pod różne nowe adresy i zwykle jest ok ale w tym przypadku trochę się najeździłem zanim trafiłem.

to jest osobny wątek/temat na forum

chodzi o to by te posty tutaj połączyć z tamtym wątkiem? Podobno można to zrobić, jeszcze nie próbowałem…

Nie rozumiem. W Gmaps ten problem jest rozwiązany tak samo, jest droga wewnętrzna i nawigacja prowadzi do niej.

Hej, tak , dokładnie o tym myślałem, bo temat wypłynął właśnie stamtąd.

bym go chyba zostawił tak jak jest bo zajmuje sporo postów a nie jest specjalnie o ME

Ok, to prośba tylko w takim razie o usunięcie tych “dddddd” z tytułu, bo wygląda to trochę niespecjalnie.

Zmieniłem, jak autor wątku chce zmienić na lepszy to zachęcam (byle nie była to jakaś sałatka alfabetyczna)

@Tomkow1933

  • po pierwsze primo - nie ktoś tylko ja i wiesz o tym kto bo ciebie o tym poinformowałem
  • po drugie primo - zaczynam, zastanawiać się w czym tak naprawdę widzisz problem? Czy wylądujesz na parkingu (jak napisałeś ogólnodostępnym czy pod bramą wjazdową na posesję nr 14 i tak musisz tam przejść dalej no chyba że jest mieszkańcem lub gdy brama jest otwarta. Z tego parkingu też nie dojdziesz na skuśkę do wejścia do budynku bo dookoła działki posesji jest płot a jedyne wejście/wjazd to brama wjazdowa z furtką.

Jak pokazał @Mateusz_Konieczny google prowadzi identycznie bo ktoś tam wrysował tę drogę serwisową dojazdową.
napisz konkretnie o co tobie biega w tej kwestii bo w tej chwili wygląda to trochę jak szukanie dziury w całym.

to akurat Yunkers

3 Likes

Jeśli Cię uraziłem to przepraszam. Było kilka odpowiedzi i się pogubiłem :frowning:
Problem jest taki że nawi a właściwie OSM powinno prowadzić do celu i jeśli jestem na wysokości adresu to powinno kończyć a nie “próbować” wyznaczyć trasę pod drzwi, jeśli nie wiadomo czy się uda dojechać.
Aby nie było że gmaps jest idealne to też mnie parę razy poprowadziło w kartofle :smiley:

Oczekiwał bym aby po wybraniu adresu np. kwiatowa 12 trasa kończyła się na ulicy kwiatowej możliwie blisko nr 12.

Jeśli będzie trzeba wjechać na podwórko i będzie to nawet 100m to z pewnością będzie łatwiej niż jak nawi poprowadzi powiedzmy na sąsiednią ulicę i trzeba będzie “skakać przez płot”

Piszę to wszystko bo dość dużo jeżdżę - taka robota - i precyzyjny adres ułatwia dotarcie jak i skraca czas (nie marnuje).

I to niekoniecznie będzie dobre. Np. bardzo nie chcesz być doprowadzonym na Marszałkowską jak najbliżej budynku 111A, bo nie ma tam gdzie zaparkować i lądujesz po przeciwnej stronie budynku, niż wejścia. Podając adres Marszałkowska 111A chcesz być doprowadzony na parking po drugiej stronie budynku. Z wjazdem przy Granicznej 4.

Nie istnieje nawigacja idealna, a jeśli chodzi o OSM, to masz wiele opcji do wyboru. Możesz nawet stworzyć własne spersonalizowane profile nawigacyjne w niektórych systemach :slight_smile: Dzięki temu możesz stworzyć nawigację idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Domyślne profile są tworzone w taki sposób, aby były uniwersalne i odpowiednie dla całego świata. Wątek na wiki (niestety po angielsku) jeśli chciałbyś zgłębić te tematy: Routing - OpenStreetMap Wiki.

2 Likes

Nie uraziłeś. Tylko trochę się dziwię bo piszesz co Ciebie boli i nie poprawiasz takich kwiatków w OSM :frowning: Swego czasu jeździłem w Poczcie Polskiej i rozwoziłem paczki po dzielnicy. Fucha nawet super (tyle że godziny pracy do czterech liter) - ale pozwoliło mi to poznać zakamarki dzielnicy i gdzie tylko mogłem poprawiałem/dodawałem drogi dojazdowe do posesji łacznie z zaznaczaniem ogrodzeń tak bym wiedział czy wjadę tam pod bramę dostawczakiem :slight_smile:

Myśłe że warto byś również jeśli widzisz bolączki na mapie dodawał je na bieżąco.

I na marginesie najgorszą na chwilę obecna mapą jest HERE WE GO - prosiłem ich już rok temu o zmianę danych adresowych we wsi Wola Okrzejska bo ulicom nadano nazwy oraz numerację - podałem im nawet link do uchwały gminy ale do dziś (adresy zmieniono co najmniej 2 lata temu - ich dane adresowe jak i routing prowadzi gdzie indziej :melting_face: :melting_face:

[quote=“Tomkow1933, post:25, topic:105285”]
Jeśli będzie trzeba wjechać na podwórko i będzie to nawet 100m to z pewnością będzie łatwiej niż jak nawi poprowadzi powiedzmy na sąsiednią ulicę i trzeba będzie “skakać przez płot”
[/quote] - przyjedziesz do domu naniesiesz poprawki i po następnej aktualizacji map w nawi nie będziesz nadkładał drogi lub skakał przez płot.

Pozdrawiam.