Wyznaczanie trasy na OSM. Punkty pośrednie trasy.

OpenStreetMap posiada funkcję wyznaczania tras. Wyznaczoną w ten sposób trasę można udostępnić w postaci linka. https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_bicycle&route=50.7993%2C23.9485%3B50.5859%2C24.0333#map=12/50.6724/24.0274

Niestety brakuje dodawania punktów pośrednich w skutek czego udostepnienie trasy bardziej złożonej niż najkrótsza od punktu A do punktu B staje się niemożliwe. I ludzie muszą się męczyć w tworzenie mapek zapisanych w pliku graficznym. Tak jak ten autor rowerowego bloga http://www.roweroweprzygody.pl/?page_id=5912

A może być tak pięknie jak u konkurencji https://goo.gl/maps/cG7KRqXduHY6unD9A Wystarczy jedynie usprawnić wyznaczanie tras na OSM w możliwość dodawania punktów pośrednich.

Czy jesteście za takim rozwiązaniem ?

Może należało by w tej sprawie zorganizować jakieś głosowanie na światowym forum OSM?
Ja sam nie wiem jak to zrobić podsuwam jedynie w moim przekonaniu świetny pomysł na poprawę funkcjonalności i popularności OSM.

Ten pomysł był już zgłaszany i odrzucony z tych samych powodów, co pomysł na klikalność mapy.

Nie jestem zaznajomiony z tematem, o co chodzi?

Jestem niepoprawnym optymistą. Trzeba próbować może kiedyś zapali się zielone światło dla tego typu udogodnień. A główna mapa projektu i tak jest klikalna nawet dla niezalogowanych gości tyle że za pomocą prawego przycisku myszy.

Szanuję i pozdrawiam! :slight_smile:
Niemniej jest dostępnych wiele naprawdę dobrych narzędzi do wyznaczania tras opartych na OSM, z wieloma opcjami i możliwością konfiguracji, wizualizacją wysokości.
Osobiście korzystam najczęściej z brouter. Alternatywnie też openrouteservice - tu ciekawa opcja wyznaczania losowej trasy o zadanej odległości.
Może autor www.roweroweprzygody.pl byłby tym zainteresowany.

Wielkie dzięki za te narzędzia mi też się przydadzą.

https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/issues/1792
https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/issues/2183

Gdyby w OSM były odpowiednie zasoby ludzkie i sprzętowe, to można by zrobić i porządny routing i klikalność. A tak w przypadkach trudnych do wykonania pojawia się argumentacja, że to jest serwis dla mapujących, a nie konsumentów danych.

Nb. klikalność nawet kiedyś będzie, i wiadomo kiedy - kiedy przejdziemy na mapy wektorowe :wink:

Tu jest wektorowa i klikalna mapa:
https://indoorequal.org/#map=17.19/52.229472/21.002938&level=0&poi=node:3980635967
Ale tylko niektóre punkty są klikalne :stuck_out_tongue: