Powinny się zacząć wyświetlać od przyszłego weekendu, bo taki jest plan wydania nowej wersji stylu. Jeśli ktoś może, to zapraszam do intensywnego testowania jak wyszło, bo to był długi i skomplikowany proces, łatwo wówczas o jakąś głupią pomyłkę. Ale jeśli poszło dobrze, to w nagrodę mamy piękną ikonkę wieży Eiffla - choć to tylko efekt uboczny, to widać ją odpowiednio wcześnie (z13+), a jednocześnie nie dominuje mapy miasta:
Nie wiem jak dodać swój komentarz na liście tagging, więc napiszę tutaj:
Jak dla mnie zamki, pałace i dwory, to 3 odrębne kategorie obiektów. Oczywiście, zdarzają się przypadki budynków na pograniczu, ale to raczej rzadkość, a i tak finalnie na pewno da się to przyporządkować do jednej z tych 3 kategorii. Zaliczanie pałaców i dworków jako typu zamku jest zupełnie nieintuicyjne, dlatego jestem za uznaniem za poprawne tagów:
Możesz po prostu napisać mejla na listę, a najlepiej jako odpowiedź na tego mejla, żeby był czytelny wątek. Ponieważ się zapisywałeś, to wszystko co trzeba - lista dyskusyjna działa jak skrzynka kontaktowa do której się wysyła coś, a ona już dalej rozsyła zainteresowanym.
Możliwe że jeszcze dziś na serwerach OSMF zacznie się wdrażać osm-carto v4.9.0 - dość duże wydanie zawierające sporo zmian, między innymi wyświetlanie nazw placów, zmiana wyświetlania ogrodów, ikonki wież i masztów, kilka nowych ikon dla sklepów i innych obiektów (sauna, prysznic, publiczny grill i kolumna ogłoszeniowa) czy choćby wyświetlanie obszarów wód okresowych. Więcej szczegółów tutaj:
Tu bardziej chodzi o nazwę. Dla mnie też brzmi ona dziwnie. Powinna raczej brzmieć “pozostałości osady…” czy “ruiny osady…”, gdyby nie to, że na orto widać pole uprawne i oni śladu po śladach osady.
Czyli jest to miejsce, gdzie kiedyś prowadzono badania i odnaleziono ślady, a potem wszystko zasypano.
A to wyświetlanie nie jest nowe, o ile pamiętam ta ikonka była wprowadzona wraz z innymi wektorowymi w 2015 i jest podobna do poprzedniej, na której waza wystawała pod kątem z gruntu.
Dyskusja jeszcze trwa, ale na Tagging zdechła, natomiast wszystko skupiło się na decyzji co wyświetlać. Chyba geozeisig uznał moje racje, bo postawił łapkę w górę (więc raczej nie jest to z oportunizmu):
Wycofałem jego zmianę w bazie - wszyscy komentujący byli zgodni, że to był zły pomysł. Mam nadzieję, że rozpocznie się poważna rozmowa na Tagging, ale to musi potrwać, więc planuję wdrożyć na razie to, co wynika z bieżącego stanu, a za rok zrobić przegląd i ew. wtedy coś zmienić.
Witam. Da się jakoś naprawić wyświetlanie nazwy https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.79148/17.18485 napis nie wyświetla się nawet na środku obszaru tylko bez sensu uciekł do płotu:). W edytorze ID podczas edycji jest na środku w edytorze JOSM podobnie natomiast podczas domyślnego wyświetlania nie wiedzieć czemu napis ucieka