wykorzystanie map na tablicach informacyjnych

Cześć
Często przy szlakach i w atrakcyjnych turystycznie regionach są ogólnodostępne tablice z mapami okolic oraz szlakami. Przykładowo takie jak ta: https://docs.google.com/open?id=0B6uPlf33pdvJQTFBU2tNMUFabGs Nieraz (tak jest w tym przypadku) są to mapy opracowane przez wydawnictwa które niezależnie sprzedają mapy w wersji papierowej.
W jakim stopniu możemy korzystać z takich map? Odrysowywać z podkładu/przenosić przebieg szlaków/tylko przenosić informacje takie jak słowny opis przebiegu, dystans lub nazwę szlaku/zupełnie nic nie możemy…
Czy zawsze możemy/nie możemy ich używać czy są jakieś okoliczności dodatkowe?
Pytam, ponieważ kiedyś wydawało mi się, że tablice informacyjne są dostępne do dowolnego użytku, ale fakt występowania takich samych map w sklepie sprawił, że zwątpiłem. Z drugiej strony niektóre (szczególnie te bardziej poglądowe) mapy zdają się być stworzone wyłącznie z myślą o tablicach.

EDIT
dodałem brakującego linka

Ja takie mapy traktuję jako wskazówkę gdzie jechać z moim GPSem, jako podpowiedź do interpretacji niedokładnie zebranych danych oraz, jak ‘oznaczenie w terenie’ – jeśli brakuje oznaczeń na szlaku, ale mam zmapowane drogi, to na podstawie takiej mapki mogę tymi drogami poprowadzić szlak – IMHO mapę na szlaku można traktować jako tak samo dobre źródło wiedzy jak znaki na drzewie, czy strzałki – tyle że mapa daje więcej na raz.