Wolny kod do routingu. Wbudowac na polskiej stronce?

Richard udostepnil kod umozliwiajacy routing naosm org.
https://github.com/systemed/openstreetmap-website/tree/routing

Moze warto to wykorzystac na polskiej stronie?

Acha, tutaj jest podobno demo. Nie próbowalem jeszcze…
http://jsrouting.apis.dev.openstreetmap.org/#map=14/48.9992/8.3848

Nareszcie! W końcu będzie to dostępne dla normalnych ludzi, bez bawienia się w szukanie silnika do routingu. Wstawiaj śmiało, albo zaczekaj chwilę, aż możliwe błędy poprawią. W sumie sporo błędów będzie widać, gdy routing będzie wyznaczał złą trasę to będzie oznaczało niepołączone drogi ; )

“Na polskiej stronce” (domyślam się, że chodzi o osmapa.pl) jest w tym momencie wstawiony routing z OSRM, jeśli ktoś nie zauważył :stuck_out_tongue:
Poza tym ową stroną zajmuje się Yarl, nie Marek.

Dokladnie. Nie ja zajmuję się tą stronką tylko Yarl. Warto porównać OSRM z nowo powstałym kodem. Domyslam się, że jest to pierwsze podejście przed zaimplementowaniem routingu na stronie głównej.

Tylko wydaje mi się, że ten “nowo powstały kod” to po prostu nowa strona, na której podpięte są/będą różne mechanizmy routujące m.in OSRM, MapQuest Open itd.
Jeśli mam rację, nie ma szału - jest tylko radość, że w końcu na stronę osm.org trafi to, co inne serwisy mają od dawna :slight_smile:

Jesli trafi, bo taki kod byl dostepny od dawna, utrzymywal go Kai Kruger na serwerze osm od kilku lat. Jednak TomH go nigdy nie zmerge’owal.

Haha, z rozpędu, po przeczytaniu myślałem, że to Yarl, a tu taka heca, macie mnie! ; )