województwo jako multipolygon

Hej!

Zauważyłem jedną rzecz - linie granic administracyjnych poza relacjami boundary=administrative należą także do relacji land_area=administrative type=multipolygon.

Mam pytanie jaki cel ma robienie takich multipolygonów? Na razie wprowadza to jedynie zamieszanie w Mapniku, bo co kilka cm. wyświetlane są albo nazwy z jednej relacji albo z drugiej. Co chwila też inaczej renderuje się granica w momencie, gdy multipolygon jest dziurawy (po przejściu bota).

//edit: cytując za wiki:

nie wiem w jaki sposób to się może odnosić do naszych realiów, a w szczególności do województw typu Wielkopolskie.

//edit2: doczytałem że multipolygony administracyjne są stosowane w przypadku enklaw typu Rzym + Watykan. Niemcy i Holendrzy tego ponoć także potrzebują do swoich granic. W naszym przypadku bym to wywalił bo tylko wprowadza zamęt i dubluje dane.

Też coś takiego zauważyłem (województwo zachodniopomorskie), nie spodobało mi się, ale wolałem nie ruszać.

IMHO powinno być zamienione na normalną relację type=boundary/boundary=administrative.

Może miałoby to znaczenie jakieś na wybrzeżu… ale nie widzę potrzeby takiego rozgraniczania.

Nie potrzeba do tego type=multipolygon. Elementy relacji type=boundary też mogą mieć role ‘outer’ i ‘inner’ dające wszystko co potrzeba do oznaczania „enklaw”. No i taki problem już nie występuje w przypadku naszych województw, chociaż chyba może się przydawać dla powiatów (miasto na prawach powiatu znajdujące się wewnątrz większego powiatu ziemskiego).

ok, to chyba jak ktoś zauważy taki multipolygon to niech usunie.