Повела се омања расправа око обележавања ставки са Википодатака на границе села. Овде преносим у целости:
-
Коментар корисника Duja www.openstreetmap .org/user/Duja
Wikipedia i wikidata tagovi već postoje na svim place=village čvorovima. Nije trebalo da ih dodaješ i na relacije. -
Коментар корисника ficfiric www.openstreetmap. org/user/ficfiric
С разлогом то радим. У претрагама на Википодацима можеш да добијеш тако тачну површину атара неког села или приказ.
Имаш исту ситуацију са Односом и Тачком за Србију. Оба су повежана са Википодацима.
- www.openstreetmap. org/relation/9088937
-
www.openstreetmap. org/node/369137525
Пример можеш да видиш на инфокартама на Википодацима. Ево, погледај за Биоску: commons.wikimedia .org/wiki/Category:Bioska Тако да бих ја вратио везу до Википодатака. Ова редудантност не шкоди а доноси неке користи.
-
Коментар корисника Duja www.openstreetmap .org/user/Duja
A s druge strane, to je rasturilo rendering linkova ka vikipediji, kakvi postoje na npr. www.freemap .sk/#map=13/45.706359/20.724850&layers=Xs0w
Umesto na samo selo, linkovi su prešli na centroid atara (tj. u njive). A i mislim da je place=village prirodnije mesto za te podatke od boundary=administrative.Ovo bi trebalo da prodiskutujemo na community.openstreetmap .org/c/communities/rs/64 , da ne ostane između nas dvojice.
За Холандију рецимо исто то раде:
- Relation: Noord-Holland (47654) | OpenStreetMap
- Node: Noord-Holland (4289948988) | OpenStreetMap
Волео бих да чујем и друга мишљења.