Warszawa-Wesoła - problem z nazwami ulic (W)

Cześć,
Mam taką zagwozdkę. Co zrobić z adresami w Warszawie-Wesołej, które w nazwie ulicy posiadają końcówkę “(W)”.
Czy ktoś mógłby masowo pozbyć się tych końcówek albo powiedzieć jak to zrobić, to chętnie sam to zrobię.

http://v3.mrowka.org/adresy/#13/52.2363/21.2424

częściowo zrobione zajmę się tym tematem

Dlaczego chcesz się pozbywać końcówki (W)? Obawiam się, że to wprowadzi ogromny bałagan w adresacji Warszawy. Radziłbym się wstrzymać ze zmienianiem tego, bo ktoś może mieć inne zdanie.

Ostrożnie z usuwaniem.
Podobne nazwy ulic jak w Wesołej mogą występować w innych częściach miasta.

Czy jakoś temu przeciwdziałać można, że ta sama ulica jest w innej części miasta? Nawigacja zgłupieje.

Tak, można - właśnie przez dodanie końcówki (W).
Oprócz tego dobrym pomysłem wydaje się mi dodanie do ulic i adresów w Wesołej właściwych kodów pocztowych.

to w takim razie zrobię rewert swoich zmian bo już częściowo pousuwałem

Nie twierdzę, że to (W) jest zupełnie zasadne, ale trzeba ustalić w szerszym gronie co z tym zrobić. Jeśli okaże się, że (W) powinno zniknąć to nie ma sensu robić tego ręcznie ulica po ulicy - da się to zrobić szybko funkcją “znajdź i zamień”.

A do czego to ‘W’ służy? Taka jest oficjalna nazwa, czy to mapowanie pod nawigację? Prawdę mówiąc, nie widzę powodu, żeby nawigacja głupiała z powodu powielenia nazwy ulicy. Nie bardziej niż człowiek.

To jest problem powstały po włączeniu Wesołej do Warszawy kilka lat temu gdy nie postarano się pozmieniać odpowiednio nazw ulic i jest w Wesołej wiele ulic o takiej samej nazwie jak w innych dzielnicach Warszawy. Jak litera W zostanie usunięta to nawigację mogą mieć problem z podwójnymi nazwami ulic na terenie Warszawy. Dodanie kodu pocztowego jak proponuje Zbyszek powinno pomóc jednak problem pozostaje i naprawdę trudno zgadnąć dlaczego do tej pory problem nie został usunięty przez odpowiednie służby stolicy.

władza nic nie zrobi bo to za drogie - kto zapłaci za wymianę dokumentów…
Musimy znaleźć sami rozwiązanie na ten problemu.

Juz kiedys pousuwalem te (W) po ustaleniu z mastim, po czym je przywrocilismy. Takie sa aktualne nazwy tych ulic we wszelkich ewidencjach, ale nie pamietam jak jest na tabliczkach. W kazdym razie chyba nie jest to problem.

Wymiana dokumentów to raczej była bo skoro osoby mieszkały w Wesołej a teraz mieszkają w Warszawie to wszystkie dokumenty musiały zostać zmienione.

Nasuwa mi się tekst z Seksmisji do określenia tego co urzędnicy zostawili “…Ja tu widzę niezły burdel…” :slight_smile:

Problemy mają doręczyciele (firmy pocztowe i kurierskie) ponieważ ludzie potrafią bardzo niechlujnie adresować np podają główny kod pocztowy w dużych miastach lub często się mylą w kodzie i pozostaje wtedy zrozumienie którą ulicę X nadawca miał na myśli a jeżeli zwykle zajmują sie tym systemy automatyczne to są problemy :slight_smile: