Viago - nawigacja samochodowa Garmina dla Androida i iPhone z mapą OSM

Garmin wypuścił nowy program do nawigacji samochodowej o nazwie “viago”:
http://sites.garmin.com/viago/

Wersja dla Andorida kosztuje 3zł i jest dostępna w Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.viago

Biznes Garmina polega na sprzedaniu bazowej aplikacji prawie darmo i następnie oferowaniu różnych dodatkowych funkcji za większe pieniądze. Bazowy program jest bardzo prosty, żeby nie powiedzieć prymitywny, ale w pełni wystarczający do uruchomienia mapy zrobionej z danych OSM. Przygotowałem taką mapę, można ją pobrać tutaj:
http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto

Viago instaluje się na karcie SD lub wewnętrznym dysku, zależnie od tego, gdzie jest więcej miejsca. Przy pierwszym uruchomieniu program pokazuje ścieżkę do własnych danych, to jest coś takiego:
…/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin

Do tego katalogu należy wrzucić mapę w postaci pliku img oraz plik o nazwie country_codes_generated.gar konfigurujący wyszukiwanie adresów.

Nie miałem jeszcze okazji przetestować, jak program sprawdza się w praktyce. Jednak za 3zł chyba można spróbować :wink:

Edycja: trzeba się liczyć z tym, że program do weryfikacji licencji wymaga od czasu do czasu dostępu do internetu. To może być raz na 1-2 dni, ale nawet, jeżeli wykupi się mapy pracujące off-line, to transmisja danych nadal będzie potrzebna.

Dostosowałem moją mapę do Viago. Ponadto dodałem uproszczony temat, który przywraca wygląd zgodny z urządzeniami nuvi.

Mapa do pobrania: http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto

Trochę dziwne jest w viago cieniowanie mapy, które pochodzi od mapy bazowej świata, czyli pliku gmapbmap.img. Cieniowanie jest odpowiedzialne za zielony lub żółtawy kolor terenów pozamiejskich. W moim telefonie usunąłem dane DEM z mapy bazowej przy pomocy GMapTool.