Pewnie mało kto sobie zdaje z tego sprawę, ale użycie tagu np. highway=motoway_link sprawia, że taka droga automatycznie staje się jednokierunkowa.
Proszę zwracać uwagę na kierunek rysowanej/tagowanej drogi, a tam gdzie linki są dwukierunkowe, proszę stosować oneway=no, przykład: http://www.openstreetmap.org/browse/way/188552216
Martwi mnie to trochę, bo mapując tu i ówdzie widziałem np. przelotki i inne łączniki dwukierunkowe otagowane jako _link i bez oneway=*, a podejrzewam, że ich autorzy nie wiedzieli o tym fakcie (ja sam wiem o tym od ok. miesiąca)
Trzeba będzie chyba to wszystko posprawdzać…
Edit:
No i pytanie zasadnicze, dlaczego edytory nie pokazują tej kierunkowości? Toż to błąd!
“Also note that highway=motorway_link implies oneway=yes (although the latter should probably be used anyway for clarity), and so a two-way motorway_link should be explicitly tagged oneway=no. This is not true for lower link classifications.”
Generalnie ja bym dwukierunkowych motorway_link nie używał wcale.
Na autostradach takie coś nie występuje, zawsze są fizyczne bariery
pomiędzy kierunkami ruchu.
Link ma swój sens gdyby byl uzywany konsekwentnie tak, jak w zamierzeniu: Po prostu od pewnego zoom level *_link moze nie byc renderowany poprzez co skomlikowane skrzyzowania wygladaja lepiej…
Na mapie dodałem warstwę z motorway_link bez oneway (proponuję wyłączyć pozostałe warstwy). Warstwa ma służyć weryfikacji kierunku rysowania tych dróg (strzałki na wyższych zoom). Choć, jak się okazuje dla dwukierunkowych należy dodać oneway=no.
Sprawdziłem przed chwilą dla Polski i mieliśmy 4 sztuki motorway_link bez oneway=no, więc routing będzie teraz działał lepiej Przy okazji zaczepiłem bboxem o Czechy i Słowację, tam też było kilka takich przypadków.