Uporczywe zmiany dróg - przypadek usera Perimex

to może w końcu zrobić porządek z gościem - jak na Krymie otoczyć bazę i strzec jej bezpieczeństwa :slight_smile:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale to chyba oznacza właśnie, że tagowane są podług ważności w regionie, a nie wg tego jaki mają status administracyjny.
(gdyby ktoś nie pamiętał, pan Perimex prezentował pogląd, że powiatowa = tertiary, choćby to była najpodlejsza gruntówka) :smiley:

Dodawałem ostatnio pikietaż w województwie łódzkim i natknąłem się na tą zmianę: https://www.openstreetmap.org/way/132849595 Zdegradował krajową 12 do tertiary pomiędzy Łaskiem a Piotrkowem. Była sobie dwunastka i nagle jej nie ma… Czy tak powinno być?

Nadgorliwość. Po oddaniu odcinka S8 najwyraźniej ktoś stwierdził, że DK12 biegnie nowym śladem razem z S8 w kierunku Tuszyna i stary przebieg ulega degradacji do drogi gminnej z automatu. Zapewne bzdura.

Perimex nie rozumie (i nie chce zrozumieć), że w OSM nie jest ważny zarządca drogi, tylko jej ważność w regionie. Ten wątek i jego działania dobitnie to pokazują.

DK12 pewnie będzie przełożona na wspólny przebieg z S8, ale raczej nie wcześniej jak po oddaniu odcinka od Sieradza i zapewne rozporządzeniem ministra a nie z automatu (z uwagi na wspólny przebieg także z DK1/91).
Czy ważność w regionie zmaleje to nie wiem. Tyle że to sprawa dość śliska. A poza tym może przejmie ten odcinek województwo? Tego też nie wiem. Jak już będzie się ją degradować, to moim zdaniem do secondary a nie tertiary, nawet jak by była gminna.

Cytat z IRC:

Co możemy zrobić z userem, który głos społeczności olewa sikiem prostym?

@Perimex
Panie kolego coś się pan żeś uwziął tak na te drogi? Pracujesz pan dla jakiejś firmy sprzedającej mapy, która chce za wszelką cenę by darmowe mapy nie prowadziły w sposób lepszy od tych sprzedawanych?? Ze społecznością nie ma co się kłócić, bo ona ma swoje racje i tyle. Te racje akurat tu podzielam, ale to nie ma znaczenia. Kłócić się ze wszystkimi nie ma co bo po prostu szkoda energii nawet jak by się było pewnym, że ma się rację. IMHO energię lepiej spożytkować na dodawanie rzeczy brakujących jak budynki, obszary zagospodarowania, kalibracje dróg czy rzek niekiedy biegnących 300-500m od stanu faktycznego w myśl zasady uzupełnienia czy poprawki ewidentnych błędów są ważniejsze od powielania pracy. Za dużo rzeczy na mapie brakuje, by kilka osób robiło to samo

PS Korzystając z okazji, że kilka osób jest z rejonu Łodzi i walczą z poprawianiem kategorii dróg mam pytanie. Akurat byłem w Łodzi przed dwoma dniami dostarczając sprzęt komputerowy na lotnisko (brama na Pilskiej) i mój garmin pokierował mnie zupełnie inaczej niż tak z 3 miesiące do tyłu. Wówczas jadąc krajową jedynką od strony Piotrkowa informował mnie o skręcie w Rudzką która jednak jest sporym skrótem w porównaniu z ciągłym trzymaniem się krajówki. Pytanie brzmi które zachowanie było poprawne? A może ulicę Rudzką należało by podbić z jeden stopień w ważności?

Do czasu aż zarząd OSMF nie pójdzie po rozum do głowy i nie oddeleguje części uprawnień dot. blokowania userów to chyba nic.

Drogi krajowe to absolutna podstawa mapy, to szkielet sieci drogowej w Polsce. Jeśli nie panujemy nad drogami krajowymi, to nad czym my w ogóle panujemy? Wycofałem wczorajsze wypociny Perimexa (kilkadziesiąt changesetów), ale problem jest szerszy. Wszędzie, gdzie otwierano nowe odcinki dróg, Perimex zrównał krajówki z wiejskimi drogami i wiele z tego do dziś nie naprawiono. Trzeba to później przejrzeć. Spróbujmy napisać do Data working group w sprawie Perimexa.

To co widzę to załamka. Panowie ta droga będzie otwarta w południe 30 listopada, ze wsztskimi zmianami, które naniosłem. Ale widzę, że tu panoszy się jakaś osobista animozja i dziwaczne traktowanie spraw. Droda krajowa 14 od Sieradza do Walichnów już nią nie jest, a cofa się moje zmiany, teraz to co po trwałym zapisaniu przez 48 godzin w systemie zmieniłem wieczorem panowie sobie pyk i zmieniają. Ręce opadają bo wszystko inne już opadło. Nadto szkieletem sa też drogi wojewódzkie i np stara 12 od Łasku do Piotrkowa winna być oznaczona maksym jako droga trzeciorzędna. Ale z uporem maniaka wraca na drugorzędną. Rozsądku trochę, a nie “wymadrzania się”

Ponieważ?

Wystarczy obserwować doniesienia, zresztą czas niezwyczajny bo wyborów. Przepraszam, nie 30 listopada, a dziś czyli 29.

Ponieważ ruch na niej staje się lokalnym ruchem, o mniejszym znaczeniu. To czy ona winna się stać wojewódzką to sprawa analiż natężenia ruchu. W ogóle po otwarciu dróg ekspresowych i ucieczce dróg krajowych, tzn przekazaniu ich do gmin powinno pójśc zmiany w ukladzie dróg wojewódzkich. Ale to przyszłość póki co nieokreśłona bliżej.

A nadto każde naniesienie, które jest niezgodne z rzeczywistością powoduje efekt odwrotny od oczekiwanego. Po otwarciu nowych dróg, zabiek z degradacją na sam dół w hierarchi po to by jak najszybciej zdjąć z niej maksymum ruchu. I takie pozostawianie tej drogi jako drugorzędna powoduje, że ta funkcja jest spłaszczana. Jechałem latem 14 pomiedzy Walichnowami i Sieradzem i ta droga jest w złym stanie. Może jakieś lokalne pragnienia chciałyby tę drogę propować do wyższego rzędu, ale to znów myli. jak widzę jak droga ekspresową są oznaczane drtogi na Ukrainie, Białorusi czy Rosji na openstreet map to żal dupe ściska bo do dróg tej klasy to oni maja lata świetlne. No ale duma jak zaznaczą sobie maniacy że ekspresówka to jaki szpan.

Dopóki ta droga (dawna DK12) nie ulegnie degradacji (zniszczeniu), będzie wyraźnie lepsza od innych okolicznych dróg tertiary i przez to będzie chętniej wybierana przez kierowców niż inne drogi. Dlatego warto zaznaczyć jej ważność na mapie, właśnie poprzez nadanie jej highway=secondary.
Przypominam, że w OSM nie odwzorowujemy tego, czy droga jest DK, DW czy DP, ale to jaką ma ważność w regionie i jaką prezentuje jakość.

Może należałoby się nad tym zastanowić, bo po kapitalnym remoncie jest zupełnie ok. Ale Rudzka i ta czaść w Rzgowie mają dwie wady istotne. . Skrzyżowanie Rudzkiej z Pabianicką jest jednopoziomowe i zmiana na układ drogi drugorzędnej może użytkowników zmylić i na tyle zwiekszy sie ruch, że to skrzyżowanie może zostać zablokowane. Gdyby wybudowano wiadyk z Pabianickiej na Lewo w rudzka ok. groźby by nie było. 2. Odcinek w Rzgowie i w Łodzi jednojezdniowy jest dla drogi zdecydowanie bardziej spowalniający i o niższym poziomie bezpieczeństwa. Chyba wystarczy tej drodze rola drogi trzeciorzędnej, ale o podwyżsonej jakości, zważywsze, że jest trasa Górna, która błyskawicznie poprawiła przejezdność Paderwewskiego

Po co te kłamstwa. Tak będzie za godzina, że te pana krajówki będą formalnie drogami gminnymi, tak jak drogi gminne polne. Jak ego boli, ze droga za oknem spada na dół hierarchi to współczuje, ale kijem Wisły się nie cofa.

Perimex, poczytaj sobie co gminy sądzą na temat przekazywania im byłych dróg krajowych i przestań je w końcu degradować do dróg lokalnych.
http://www.portalsamorzadowy.pl/lubuskie/gospodarka-komunalna/stara-droga-krajowa-jednak-moze-byc-wojewodzka,60055.html

A tak apopos ewidentnych błedów i uzupełnień mapy wściekli poprawiacze i te elementy usunęli. Super przestrzeń. “Pełene szacun”