Ulica ma nadaną nazwę - czy mogę dodać ją na mapę?

Ulica ma nadaną nazwę, jednak nie ma w terenie tabliczek z jej nazwą.
Jeden użytkownik ją ciągle usuwa z mapy. Proszę o rozstrzygnięcie. Nie odpisuje na moje wiadomości, więc nie rozumiem jego postępowania. Tym bardziej, że sam wpisał nazwę, patrz 1. wersja:
https://www.openstreetmap.org/way/440478632/history
Jeśli coś ma nadaną nazwę, to ma nadaną. Nie musi mieć tabliczki z podpisem. A może tabliczka była, a ktoś ukradł? Czy to powód do usuwania nazwy?
Ja dodałem źródło, a on potem usunął nazwę. Proszę o opinie.

Patrz wersja ostatnia: https://www.openstreetmap.org/way/440478632
Nie ma nazwy? Jak wół jest.

Jeśli ja nadam nazwę drodze w środku lasu, to droga ma nadaną nazwę?

Przede wszystkim: tam nie ma ulicy.
Jest to trakt leśny należący do nadleśnictwa Miękinia. Wiem, bo go cały przebyłem.

Miasto nie może sobie nadawać nazw na nie swoim terenie. To jest nazwa dla planowanej drogi, z dawnych czasów, która już prawdodobobnie nigdy nie powstanie, bo czasy się zmieniły i teraz dla dróg o lokalnym znaczeniu lasu miasto ciąć nie będzie, szczególnie, że to nie jest jego las.

Masz problem, bo wierzysz w to, co znajdziesz w serwisach miejskich i kopiujesz to bez większego zastanowienia do osm.

Dodane:
to powyższe odnosi się do odcinka leśnego - od szlabanu na zachód - bo to jest istota sporu.
Odcinek od drogi do szlabanu - czyli ten z linka powyżej - mógłby mieć name, ja jednak wolałem dla spójności zostawić go kiedyś w official_name.

W Krakowie nazwy potrafią mieć drogi budowane i projektowane - no. Humboltda czy 8. Pułku Ułanów, więc nie powiedziałbym, że SIP należy traktować jak wyrocznię. Co prawda teraz zauważyłem, że obydwie i Humboldta i Ułanów są zaznaczone w jakichś losowych odcinkach (niepasujących do “oficjalnego” przebiegu), ale nie wydaje się to poprawne. Mamy właściwie w przypadku wrocławskiej drogi pewność, że to ta droga polna ma nazwę, a nie jakaś projektowana droga?

Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana, często oficjalna nazwa nie jest realną nazwą (mój standardowy przykłąd to https://www.openstreetmap.org/way/25506183 )

Czy ta nazwa jest w realnym użyciu? Czy tylko wisi na portalu miejskim bez oznakowania w terenie?

Jak nie wiesz bo tam nie byłeś to powinno być w wersji maraf24 na podstawie wizyty na miejscu

W tym konkretnym przypadku wygląda na to, że:

  1. Nie jestem przekonany czy droga powinna mieć oznaczenie track nie spełnia chyba takiej roli tak przy okazji kilka innych dróg w okolicy jest błędnie oznaczonych. Przypominam główną zasadę oznaczania sposób użytkowania
  2. Nazwa oficjalna mimo że nie występuje w terenie jest nadana, droga jest przejezdna, powinna być oznaczona, jak dla mnie powinno być oznaczona name/highway=residential/surface=compacted (maraf jak byłeś powinieneś wiedzieć lepiej jaka tam jest nawierzchnia) ewentualnie tracktype (To czy urząd miał prawo do nadania nazwy to nie jest nasz problem )

Tak zupełnie na marginesie po zaczytaniu danych do JOSM-a w bezpośredniej okolicy wykazuje około 140 błędów oraz 750 uwag, oraz z posklejanym landusem …

Tak sobie pomyślałem, może omówimy te zagadnienia na Discordzie? Maraf i Maro umówimy się rozmowę?