Tygodnik OSM

Wydanie #537 cotygodniowego przeglądu wiadomości OSM, zawierające podsumowanie wielu rzeczy, które dzieją się w świecie OpenStreetMap, jest już dostępne w języku polskim:

https://www.weeklyosm.eu/pl/archives/13912/

Miłej lektury! Dzięki **conradoos **i matebart za pomoc w tłumaczeniu :slight_smile:

Super! Dziękuję. Wreszcie osoby “upośledzone” językowo mogą dowiedzieć się co się dzieje w mapowym świecie. A widać, że dzieje się dużo. Mimo pandemii :roll_eyes:

Wydanie #538 cotygodniowego przeglądu wiadomości OSM, zawierające podsumowanie wielu rzeczy, które dzieją się w świecie OpenStreetMap, jest już dostępne w języku polskim:

http://weeklyosm.eu/pl/archives/13945

W tym wydaniu m. in. dużo wiadomości o humanitarnych zastosowaniach OpenStreetMap.
Miłej lektury!

Jeśli macie jakieś sugestie na temat tłumaczenia lub formuły - zapraszam do komentowania w tym wątku.

Przypominam, że każdy może zasugerować wiadomości do załączenia w kolejnym wydaniu: http://weeklyosm.eu/pl/this-news-should-be-in-weeklyosm (Nawet jeśli dotyczą tylko Polski - każda lokalna edycja może dodać coś od siebie poza tłumaczeniem z angielskiego).

Zapraszam do lektury 539 wydania Tygodnika OSM.

http://weeklyosm.eu/pl/archives/13975

Szukamy osób do rozszerzenia polskiego zespołu - więcej informacji w środku :slight_smile:

Kto testuje roboty mapujące chodniki? Jak wygląda sieć energetyczna w OSM? Jak odpowiedzieli na pytania społeczności kandydaci do zarządu OSM Foundation? O tym oraz innych aktualnościach ze świata OpenStreetMap dowiecie się w 540 wydaniu Tygodnika OSM.
Miłej lektury!
http://weeklyosm.eu/pl/archives/14005

W 541 wydaniu Tygodnika OSM wszystko, co potrzebujecie wiedzieć o nadchodzącym walnym zebraniu OpenStreetMap Foundation. A na ilustracji tygodnia mapa wnętrz budynków oparta o dane OSM - również je można nanieść na mapę :slight_smile:
Miłej lektury!
http://weeklyosm.eu/pl/archives/14021

O, na obrazku jest Galeria Krakowska zmapowana przez autora StreetComplete ( https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.06728/19.94603 https://www.openstreetmap.org/changeset/80048784 )

EDYCJA: a, widzę że obrazek też jest zmieniany w zależności od wersji językowej. Plusik dla tłumaczy, ale znaczy to że w wersji angielskiej niestety Kraków nie jest widoczny :slight_smile:

Znak obecnych czasów… W 542 wydaniu Tygodnika OSM opisujemy dyskusje na temat oznaczania na mapie obiektów na granicy śródlądowej (Brexit) oraz punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. Donosimy też o rozgrzanej debacie w - rozstrzygniętych wczoraj - wyborach do OpenStreetMap Foundation.
Miłej lektury! ?
http://weeklyosm.eu/pl/archives/14046

Zapraszam do lektury 543 wydania Tygodnika OSM :slight_smile:

http://weeklyosm.eu/pl/archives/14064