Turbomapper vs import

Przyglądałem się ostatnio edycjom niektórych użytkowników w Polsce, poczyniłem pewne rachunki i… bardzo się zdziwiłem. Policzyłem mianowicie ilość dodawanych punktów na minutę mapowania, licząc tylko aktywne dni mapowania oraz zakładając 8 godzin mapowania dziennie każdego takiego dnia (to moim zdaniem i tak bardzo dużo, szczególnie, jeśli aktywne dni mapowania stanowią ponad 70-80% wszystkich dni w projekcie).
Ciekaw jestem Waszych opinii, jakie wartości są realne do osiągnięcia dla człowieka, który panuje jeszcze nad tym, co zmienia w bazie. Dla ułatwienia możemy mówić tu o średniej ilości dodanych/zmienionych/usuniętych punktów na minutę.
Dla przypomnienia: (pół)automatyczne importy podlegają w OSM zupełnie innym zasadom, niż “zwykłe” edycje (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Guidelines).
Dane potrzebne do obliczeń można łatwo odczytać tutaj: http://hdyc.neis-one.org/ wpisując nazwę użytkownika.

~25 tysięcy punktów idzie wyklikać podczas dnia, gdyż zdarzyło mnie się tą liczbą osiągnąć rysując lasy, czy 8-10K rysując budynki z buiding_tools, gdzie poprawiałem je zgodnie z obrysami dachów. Dla tracera który zaoszczędza dużo więcej czasu i potrafi w budynku najmniejsze winkle zaznaczyć te liczby mogą być dużo wyższe. Dla innych obiektów jak POI będzie to zdecydowanie niższa liczba, choć tu tez znaczenie ma czy ktoś doda samo poi np. shop=deli czy też będzie się bawił w dodawanie kolejnych tagów jak nazwa czy godziny otwarcia, bo jak nie to i 500 doda

Widzisz ktoś kiedyś zaimportował te lasy i jakoś w bazie się ostały. Mając odrobinę chęci poprawiłem te importy bez wytaczania dział na importera, że wprowadził tak niedokładne dane.
Uważam, że jest to jest naturalna kolej rzeczy, że wpierw na mapie pojawiają się dane o jakości, która może wymagać sprawdzenia (choć nie musi) lecz w porywach oddające rzeczywistość, a następnie się je uzupełnia, poprawia czy też zastępuje dokładniejszymi w ten czy inny sposób. Inaczej życia nam braknie na uzupełnienie podstawowych danych

PS Wyrysowałem przy pomocy tracera wszystkie budynki poza obwodnicą Rzeszowa (w centrum już były) daleko poza jego granicę już pewnie rok do tyłu i nie słyszałem by ktoś narzekał na ich jakość. Może je poprawiano nie wiem nie umiem sprawdzić.

Nie rozumiem, dlaczego ton Twojej wypowiedzi próbuje zamienić moje pytanie w personalny atak. Niemniej tak czy siak dziękuję za odpowiedź (mimo, że nie napisałeś, czy te ~25 tysięcy punktów da się wyklikać również każdego dnia przez 5-6 dni w tygodniu i tak stale przez rok, bo to moim zdaniem zupełnie inny przypadek niż rezultat “okazjonalny”), tym bardziej, że pozostali koledzy całkowicie olali to pytanie.

Pokaż mnie gdzie w mojej wypowiedzi napisałem słowo o tobie? Domniemam, że odebrałeś to jako atak personalny zapewne dlatego, że nikt tak jak ty nie ma problemu z tym by do bazy dodawać punkty/obiekty do bazy by stała się ona bardziej kompletna nawet kosztem zwykle pomijalnego uszczuplenia ich jakości (stąd moja wzmianka o tracerze).

Co 25K jeśli się da raz to da się i częściej. Kwestia znalezienia kogoś kto będzie miał tyle czasu i chęci. Ja nie mam

PS Staram się skoncentrować na uzupełnianiu mapy. Wybacz jak nie znajdę czasu jak inni na odpowiedź.

To o niczym nie świadczy. Wystarczy raz dziennie usunąć jednego noda i można mieć 100%.