Langere tijd geleden waren er op dit forum reeds topics over de vele ‘torens’ in Nederland, zie https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=61765 en https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=30430.
Sindsdien is hiermee helaas nog niet veel gebeurd, en staan deze geïmporteerde torens (beter gezegd: antennes/zendmasten) nog steeds in de database…
Ik zat eens te kijken naar https://maproulette.org, zou het een mogelijkheid zijn om hiermee de torens op te schonen?
Wat ik zelf opvat onder dit opschonen:
- wanneer er geen mast zichtbaar is op de PDOK-luchtfoto: verwijderen (dit komt bijvoorbeeld voor bij antennes op gebouwen, en héél vaak in binnensteden)
- wanneer er wel een mast aanwezig is:
- clusters van meerdere torens reduceren tot één
- deze ene toren wordt op de correcte positie van de mast geplaatst
- man_made_tower wijzigen in man_made=mast (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dmast)
- technology=* verwijderen; dit is naar mijn idee verouderd, maar is ook lastig om bij te houden zonder specifieke technische kennis
- height=* verwijderen; dit geeft namelijk de hoogte van de antenne weer, en niet die van de mast
Ter verduidelijking hierbij een overzicht van de ‘torens’ in Nederland: https://overpass-turbo.eu/s/UKA
Hiermee zou een MapRoulette-project gestart kunnen worden, maar is dit haalbaar (met bovenstaande query)? Zijn er mensen die hier aan mee willen helpen, of ben ik de enige die zich ergert aan al die zogenaamde torens op de kaart?