Війна/Секретність

Після початку війни маємо величезну кількість видалених мостів, аеропортів, ВПС, таксівеїв, підстанцій. Видалені, підкреслюю видалені, а не просто змінені теги, дуже-дуже багато обєктів. Я не слідкував, а ніхто особливо і не заперечував проти таких покращень.

От поясність мені, який в тому сенс? Яка вірогдінсть, що москалі не мають наперед визначених списків інфраструктурних обєктів, а використовують актуальну базу ОСМ для наведення ракет? От беруть і перед кожним пуском оновлюють базу і шукають по ній? І чому не гугл-карти? Чому не мапи генштабу? Чому не свої супутники? Чому не дамп ОСМ за Січень?

Я вважаю, що видалення стратегічних інфраструктурних обєктів - це маячня. Єдине, що трохи має зміст, це онлайн аплікації на базі ОСМ для оффлайн навігації піхоти. Але тоді треба видаляти просто все під ноль (дороги, річки, міста, села) і може за місяць, два, три і на телефонах зявляться білі плями.

Я розумію, паніка шкодить здоровому глузду. Важко звинувачувати людей, які шукали мітки і делітали все підряд в ОСМ в перші дні, але що тепер робити?

Після відновлення стабільної ситуації можна буде зробити diff мапи між 24.02 та теперішнім станом і повернути видалення. Не бачу в тому проблеми.

Окрім “москалів” був ще кейс СБУ, які теж трошки не адекватно сприймали реальність.

1 Like

Всім привіт

Наведу декілька аргументів, які особисто на мою думку важливі

  1. Мапа має відповідати нашим законам. Наразі розголошення інформації про військові об’єкти, в тому числі військові аеродроми заборонено законодавством
  2. Нанесені раніше військові об’єкти стимулюють інших картографів позначати нові військові об’єкти, які можливо не є широко відомими
  3. Структурування інформації має цінність, так ми можемо казати, що хтось вже має всю цю інформацію, але якщо вона тут буде краще впорядкованою, то саме цими даними скористаються наші вороги
  4. Завжди треба зважувати, де більше шкоди ніж користі: Чи є сенс в хорошій автомобільній навігації з назвами вулиць, проробленими рівнями доріг? Однозначно так, це й швидші, легші маршрути… Але чи є сенс в нанесенні військових аеропортів? не думаю, що є, ці дані важко використовувати в мирних цілях тим паче зараз
  5. Моральна складова. Мені б було важко, якщо є хоч малий шанс, щоб вороги скористалися тою інформацією, яку я позначив і через це були жертви, навіть, якщо мені потім ніхто нічого не скаже

Я ще більше року тому намагався донести думку, що не потрібно наносити військові об’єкти, але мене не послухали :frowning:

Добре б було, якби ще хтось висловився на рахунок цього

1 Like

Особисто я за видалення будь яких об’єктів, що знаходяться всередині military area, і попередження їх нанесення у майбутньому, доки це не буде явно дозволено військовим керівництвом України.

Який сенс взагалі наносити ці об’єкти, крім диверсійних мотивів?

1 Like

Я теж за видалення всіх війскових об’єктів, тим паче зараз, коли багато коллаборантів, які можуть скористатися цією інфою.

1 Like

при чому тут секретні обєкти?

  1. Нема жодної проблеми розгорнути дамп ОСМ до цих істеричних видалень і робити будь які операції пошуку.
  2. Мова не про в/c, а про мости, підстанції, аеропорти. я подивлюсь як ви діфи будете мерджати. лол.
  3. нема секретних обєктів. навіть бункер путіна знайти неважко з привязкою до треків Strava
  4. іванофранківський аеропорт хто видалив після того як по ньому вже били в перший день? хто цей надрозум?
  5. у мене особисто тачку осколок пробив, бо вони довбойоби луплять по старих генштабівських мапах, де за часів совка була в/с

загалом, зрозуміло. повидаляли, бо так мама казала. тобто лишаємо все як є? я ще раз підкреслюю, єдина реальна загроза, це не підстанції чи аеропорти (там і без ОСМ неважко знайти координати), а те, що піхота ворога може юзати Maps.me, OSMand чи щось типу того

13 ПС 330Кв вже знищено і купа дрібних (110-35). Тре електромережу кацапстану замапати норм в глибину 300км від кордону по прикладу Білорусі (поки ще є інфа з їніх відкритих джерел).

1 Like