Нюанси національного відеомаппінгу

Свого часу роздумував придбати собі таку цяцьку, або щось подібне аби мати можливість мапити з велосипеда.
http://www.youtube.com/watch?v=p3FO8g37ZbI

rsh, а чому саме такі? Краще взяти спеціальний велосипедний камкордер-реєстратор. Таких навалом на численних китайських інтернет-магазинах, у них зручні велокріплення - на велосипед чи на шолом. Сам катаю, теж планую щось вибрати на новий сезон.
На відміну від показаних на відео, це не приховані пристрої, їх застосування цілком легальне - ви ж це для себе робите, а не ведете оперативно-розшукову діяльність, так же? :slight_smile:
Журналісти, як завжди, дещо пересмикують.

на цих брелках ти нічого не намапиш.

Та у нас купувати - переплата завелика, а вот з китаю тепер якось і не хочеться…
Біда в тому, що притягнути за контрабанду можуть не залежно від того чи ти для себе чи для розвідки… Може і не засудять, але нерви можуть попсуватию

Краще справді або візьміть екстрим-камеру і пишіть 180-градусне FullHD на повному ходу, або знімайте на хороший телефон, прив"язаний до плеча, але повільніше їдьте…

Пристрої типу відеореєстраторів цілком законні. Нема за що притягувати. Це ж не засоби для прихованої зйомки, які мало того що підпадають під обмеження, так ще й для маппінгу дійсно абсолютно непрактичні.
Стосовно згаданого у відеосюжеті закону - треба просто його уважно прочитати.
Бо журналісти такий вмілий народ… Те замовчать, те прикрасять - і на виході “сенсація”!
Давайте відділимо мух від котлет.
От закріпив я на велосипед відеореєстратор, їду собі, пишу, вивантажую файли на комп, маплю… Чи обмежує мене закон в цьому? Нічого подібного! Жодним словом.
От коли я почну вести цю відеозйомку з метою ведення оперативно-розшукової діяльності, і тим більше не маючи на те ні права, ні законних підстав - от тоді я стану на слизьку стежку конфлікту з цим законом.
Так що менше слухаємо (виробників сенсацій), більше читаємо (закони).
Стаття в тему

Я думаю що непогано було б узяти одразу два реєстратори: один дивитиметься вперед і дозволить описувати загальні характеристики дороги, інший - вправо (будівлі, їх номери, POI і т.ін.)

Комусь вдавалося завести JOSM Video Mapping Plugin?
Досі просто переглядав записані відео в плеєрі, а сьогодні захотілося спробувати і нічого не вийшло.
Після активації плагіна і перезапуску JOSM сварився що не вдалося запустити плагін і він буде вимкнутий.
В консолі відписує:

Погуглив на тему libAdvapi32.so, згадки про щось подібне знайшов тільки в контексті wine.
Поставив wine, такої бібліотеки все рівно не з’явилось. Знайшлася тільки схожа, /usr/lib/wine/advapi32.dll.so
Зробив на неї сімлінк. JOSM стартував нормально, пункт в меню з’явився, і навіть відкрив і став нормально відтворювати відеозапис.
Але будь-які дії у вікні плагіна призводять до появи діалогу про помилку і пропозиції вимкнути плагін - пауза/відтворення/синхронізація, ну будь-яка кнопка. І в консолі такі матюки:

От сиджу тепер думаю - воно того варте?..
Про всяк випадок, система Slackware 13.37.

Здається, що автор про нього забув. Я теж пробував їм скористатися і отримав схожі стектрейси.

Завів тікет, але їм ніхто не займається поки що.

Я колись трошки його ковиряв. Наступного тижня спробую глянути що там відбувається

То що там з цим плагіном?
В мене він лається “VLC бібліотеки ініціалізовано некоректно. Будь ласка, перевірте, що VLC 2.0.x правильно встановлено у вашій системі. Його архітектура (32/64 біт) повинна бути такою ж, як JRE, на якій працює JOSM.” при спробі імпортувати відеофайл (будь який).

У мене система WinXP 32bit
Я встановив останню версію VLC для Віндовс, знайшов, розпакував та закинув у папку VLC бібліотеку VLCj.
Виявилося, що VLCj (я запускав тестовий плейер, що йде в наборі з бібліотекою) працює тільки якщо знаходиться у папці з VLC, а не будь де на диску.

Може, плагін не може знайти бібліотек

куда и зачем? не надо…

добавить путь VLC в PATH, и пример будет запускаться из любого места
но самому палгину это не надо, он знает где находится VLC

зы: у мну таже ошибка на Вин7 х32

Так, справді. Ця бібліотека VLCj вже сидить у нутрощах плагіна videoMapping

Справді. vlcj-2.4.1-tests.jar тепер запускається з будь-якої папки. Але плагін videoMapping все одно видає ту ж саму помилку :frowning:

Так, мені вдалося запустити його на Ubuntu 13.04
По-перше повідомленя про “VLC бібліотеки ініціалізовано некоректно” буде викинуто при більшості помилок що виникають на єтапі ініціалізації і цей мессадж ні разу не інформативний.
В моєму випадку проблема була в тому, що перед імпортом відео необхідно відкрити GPX файл. Цей додаток знаходить завантажений трек, та намагається синхронізувати відео відносно цього треку.

По-друге:
https://github.com/caprica/vlcj/issues/62
в двох словах суть зводиться до того, що VLC в Ubuntu 13.04 має проблеми з LUA та Java 7. Як обхідний варіант - видалити(перейменувати) файл /usr/lib/vlc/lua/meta/reader/filename.luac
Це призведе до того що перестануть працювати деякі функції VLC, тому будьте обережні. Можна також спробувати встановити Джава 6 (наразі не маю змоги перевірити).

Отже, для користувачів Windows може бути достатньо завантажити трек перед імпортом відео.
Трохи пізніше, якщо будуть зацікавлені, опишу як автор планував використання ціого плагіну, та можна обсудити “забажалки”…

Ну і стабільність зараз вражає… :slight_smile:

Так. Падає він стабільно :slight_smile:
Я запустив ДЖОСМ, завантажив свій трек з gpx-файла, потім відкрив відеофайл. Нажаль, відеофайл не з реальної поїздки, а просто фільм.
Фільм почав відтворюватися, а на лінії треку виникли маленькі кільця. Якщо тицнути мишкою у якесь кільце, поруч видно відмітку часу.
Якщо розтягнути віконце з відео, то видно червону кнопку “Синхронізація”.
А що робити далі? Як сінхронізувати відеофайл з треком?
Я вибрав точку на треку, прокрутив відеофайл, поставив його на паузу, натиснув “Синхронізація”. І ДЖОСМ видав повідомлення про помилку.

Щодо хотілок:

  1. щоб воно працювало та не падало :slight_smile:
  2. щоби можна було вказати точку на треку, прокрутити відео до моменту, коли я був у тій точці, натиснути “Сінхронізація” та отримати синхронізований з треком відеофайл.
  3. щоби під час відтворення відео по треку бігав маркер, що показує місце, де було зроблено конкретний кадр відео
  4. щоби після клацання по точці на треку відеофайл автоматично перестрибував на відповідний момент часу.

Тиждень рефакторінгу та медитацій привів до того, що я переписав цей втулок практично з нуля.

Сирці зараз знаходяться тут:
https://bitbucket.org/PavloT/josm_videomapping

Документація:
https://bitbucket.org/PavloT/josm_videomapping/wiki/Home

Завантажити:
https://bitbucket.org/PavloT/josm_videomapping/wiki/download/videomapping.jar

Розроблялось та тестувалось на Убунту 13.04. Думаю що з лінуксами проблем не повинно бути. Під МС точно не працює, розбираюсь.

Зацікавленим прохання спробувати його запустити та поділитись результатом.

Усі зауваження та побажання сюди або в бітбакет. Втілення багатьох фіч не обіцяю, але якийсь час постараюсь підтримувати. Репозитарій публічний, як хтось має бажання допомогти - завжди радий (код, документація, переклади).

Коли я вважатиму, що код досить стабільниій та працездатний - спробую залити його в ОСМ репозитарій (зараз форк було створено тому що, свого часу, не вдалось домовитись з розробником що до моїх змін. Якщо втулок буде корисним, спробую ще раз, або зареєструю як альтернативний).

Результати: не працює :frowning:
Спочатку вимагає новішу версію ДЖОСМ. А в мене остання стабільна 6115.
Поставив тестову версію 6218. Замінив файл videomapping.jar у папці з плагінами.
Запустив ДЖОСМ. Меню “Відео” немає зовсім :frowning:

Система WinXP sp3 32bit, Java Version 7 Update 25.

На youtube за запитами на кшталт “стан доріг”/“состояние [авто]дорог [Украины]” і з фільтром “довгі” можна знайти десяток відео з реєстраторів у хорошій якості (+ ще більше у пов’язаних відео). Що скажете про їх використання? Можливо деякі автори дадуть згоду (якщо вона потрібна)?

Тут такое же есть
http://dalnoboivideo.ru/

Я так розумію, що до відео потрібен ще й GPX-трек, щоб мати змогу замапити все як треба. Тож крім згоди, повинен ще й трек від авторів відео.

Чи я помиляюсь?