Серед елементів якими оперує ОСМ крім ліній, точок, ділянок (замкнених ліній) є зв’язки (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Relations).
Останнім часом я використовував їх для позначення островів на Дніпрі, а також для креслення будівель у формі «бублика» - з діркою в середині. Але мені сьогодні спало на думку, що використання зв’язків цим не обмежується. В першу чергу я подумав, що було б гарним використати зв’язки для креслення мостів по яких є двосторонній рух розділений трамвайними коліями.
До цього часу один міст в такому випадку виглядав як три мости (для кожної лінії).
Завтра планую переробити Кайдакський міст (Дніпропетровськ) у зв’язок., в якому кожен елемент буде мати власні теґи, а теґ «міст» буде вже встановлюватись на весь зв’язок одночасно. Цікаво, як в такому разі він буде показаний після наступного рендерингу на мапі? І ще одне питання: як креслити та позначати 2-во чи більше поверхові мости (такі є в Дніпропетровську та Запоріжжі: один рівень моста - залізничні колії, інший для руху автотранспорту)?
Після рендеренгу межа міста як показувалась пунктиром такою вона і лишилась, бо зв’язку я призначив ті ж самі теґи, що були раніше у лінії.
Також я створив зв’язок з межами Ленінського району до якого увійшли існуючі лінії (вулиці, форватер Дніпра, межа міста і т.д.) http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1017310. Але після рендеренгу межа району з’явилась лише частково, тільки в тих місцях де для неї були накреслені окремі лінії. На лініях вулиць межа району не відтворюється.
Подивився на Москву, там межі муніципальних утворень чітко видно. Але для цього використовуються окремі лінії для їх показу, що проходять поверх вулиць и т.п.
Отже в мене питання: чи треба все ж таки докреслювати лінії для показу меж району, чи чекати поки в «Мапніку», щось підкрутять, щоб він малював межі поверх вулиць, які входять до зв’язку який позначає межі/кордони?
Взагалі в OSM є принцип - не малювати для якоїсь програми. OSM це база з геоінформацією, як цю інформацію відображають рендери - то іх проблеми. Звичайно шкода, що рендер не розуміє багатьох речей.
Ще зв’язки можна (і з моєї точки зору потрібно) використовувати для нанесення інформації про адреси.
Перед тим як щось переробляти спробував створити тестовий міст, що складається з двох ліній проїзної частини та трамвайної колії. Кожній з ліній зв’язку призначив відповідні теґи, а на весь зв’язок поставив теґ «міст». На жаль, ні мапнік ні осмарендер не показали такий зв’язок, як міст .
Ось мої спроби — http://osm.org/go/0pD3Mx14R-. Робив все трохи в стороні від реальних об’єктів, щоб потім все можна було просто прибрати.
upd. прибрав тестовий міст. щоб не засмічувати мапу.