Додавати назви об"єктам в Європі на основі вікіданих

Є ідея додавати назви об’єктам в країнах Європи на основі даних із вікіпедії/вікіданих якщо такого перекладу немає у об"єкта і додавати таку назву в name:uk поле, у кого є ідеї?

1 Like

На мою думку ідея є непоганою, але тільки для географічних назв, не для магазинів, бо насправді навіть в Україні велика частина магазинів має вивіски англійською чи вигадані слова латинкою. Точніше для тих об’єктів, які мають українську статтю вікіпедія. Це значить, що такі об’єкти пройшли критерії значущості української вікіспільноти і вони більш-менш відповідають тому, як їх називають українською. Стосовно брати назви з wikidata (не вікіпедія), то тут нижчий контроль якості і можуть попадатися гірші переклади, я б не ризикував їх імпортувати, та я не експерт, можливо в когось є більше інформації

Так, української вікіпедії. Алгоритм такий:

  • взяти об"єкти у яких є вікідані і у яких немає name:uk
  • подивитися у вікіпедію чи є україський переклад (назва)
  • взяти назву сторінки і записати її в name:uk

це допоможе поширювати український переклад і дійсно як зауважив/ла МучічкаС - у вікіпедії вже було валідовано назву / переклад якщо така сторінка є, то це цілком може слугувати значенням для name:uk

Як на мене (суб’єктивно) Wiki не є надійним джерелом даних

1 Like

Мається на увазі, що Wiki дані нерідко містять помилкові, або ж застарілі дані. Або ті, що внесла русня (наприклад), переслідуючи певну мету.
Але ще може бути, що люди сприймуть такий заклик буквально

Подивіться в бік використання Wikidata натомість.

При заповненому тезі wikidata можна через API wikidata підтягувати у ваш набір даних ОСМ пов’язані з Вікідата дані. Однак це не скасовує потребу перевірки актуальності даних в обох джерелах перед їх використанням.

1 Like

https://osm.wikidata.link/ це лінк з OSM ↔ Wikidata matcher - OpenStreetMap Wiki.

Ось чудова стаття Using SPARQL to combine Wikidata and OSM triples що демострує один з варіантів використання обох джерел, ОСМ та Вікідата.

Враховуючи вищенаписане бачу оновлений алгоритм такий:

  • взяти об"єкти у яких є вікідані і у яких немає name:uk
  • на основі вікіданих отримати українську вікіпедію і назву сторінки з укр. вікіпедії
  • назву сторінки записати в name:uk
  • якщо немає укр. вікіпедії, то нічого не змінювати
1 Like

Хочеться автоматизувати цей процес, ручна перевірка - складно :confused:

Ви недооцінюєте людей, що редагують вікіпедію) у вікіпедії усе швидко приводиться в нормальний лад

так, я саме це і маю на увазі: дивитися на wikidata, з неї брати лінки на wikipedia, з укр. вікіпедії - назву для name:uk

1 Like

Підтримую поширення українізації світу :heart:

1 Like